Albanijos parlamento viduje dūmų granatos nesutrukdė balsuoti už laikiną generalinio prokuroro paskyrimą (0)

439
REUTERS
2017 m. gruodžio 19 d. 13:02
Albanijos policija prie šalies parlamento susirėmė su opozicijos rėmėjais, kurie pirmadienį mėgino įsiveržti į pastatą ir sutrukdyti balsuoti už laikiną generalinio prokuroro paskyrimą.

Apie 3 tūkst. demonstrantų, nešančių ES ir JAV vėliavomis ir skanduojančių antivyriausybinius šūkius, susirinko prie parlamento protestuoti prieš laikinojo generalinio prokuroro paskyrimą. Toks veiksmas, anot jų, prieštarauja konstitucijai.

Riaušių policija atrėmė protestuotojus, prasiveržusis pro pirmą saugumo užkardą prie parlamento. Po to demonstrantai į policijos pareigūnus ėmė mėtyti dūmų granatas. Vietos žiniasklaida praneša apie kelis sužeistus žmones.

Opozicijos įstatymų leidėjai parlamento viduje irgi mėtė dūmų granatas, tačiau valdantieji sugebėjo surengti balsavimą ir laikinąja vyriausiąja prokurore išrinko Artą Marku, – ji pelnė 69 valdančiosios Socialistų partijos balsus. Du įstatymų leidėjai balsavo prieš, o du susilaikė, opozicija balsavimą boikotavo.

A. Marku prisaikdinimo ceremonija skendėjo dūmuose ir truko neilgai.

Šaliai siekiant pradėti derybas dėl narystės ES, reikalingos reformos jau pradėtos, tačiau nuolatinė komisija generalinio prokuroro skyrimui dar nesukurta.

Albanija nuo 2009 metų yra NATO narė.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai