Agluonoje šv. Mišias aukojęs popiežius prašė latvių aukotis kitų labui (7)

3235
REUTERS
2018 m. rugsėjo 25 d. 10:50
Latvijoje šv. Mišias pirmadienį aukojantis popiežius Pranciškus paprašė šalies gyventojų būti artimesniais ir labiau aukotis kitų labui.

Pontifikas paragino latvius „paliesti“ kitų kančią, nors atsivėrimas kitiems kartais gali ir užgauti.

„Eikime sutikti mūsų žmones, paguosti juos ir juos palydėti. Nebijokime patirti švelnumo galybės, įsitraukti ir leisti savo gyvenimui tapti sudėtingesniu kitų labui“, – Agluonos bazilikoje sakė Šventasis Tėvas.

Jis teigė, kad nepaisant fizinio artumo, žmonės dažnai būna vienas nuo kito nutolę.

„Mes galime būti šalia daugelio žmonių, netgi gyventi tuose pačiuose namuose, kaimynystėje ar kartu dirbti; mes galime dalytis tikėjimu, apmąstyti ir patirti tuos pačius slėpinius, bet ne priimdami, ne mokydamiesi mylėti pripažinti kitą“, – tvirtino Katalikų bažnyčios vadovas.

„Kiek daug susituokusių porų kalba apie gyvenimus vienas šalia kito, bet ne kartu; kiek jaunų žmonių skaudina atstumas tarp jų ir suaugusių; kiek senų žmonių jaučiasi toleruojami, bet ne mylinčiai aprūpinti ir priimti“, – pridūrė jis.

Pontifikas teigė, kad nors harmoniją visuomenėje sunku pasiekti dėl skirtingo žmonių amžiaus, gyvenimo patirčių ar kitų aplinkybių, kai žmonės vieni kitiems atsiveria, „kurti vienybę įvairovėje tampa įmanoma“.

Tokiu atveju žmonių skirtumai leidžia „giliau pasižiūrėti ir matyti kitus jų giliausio orumo būsenoje, kaip to paties Tėvo sūnus ir dukteris“, sakė Šventasis Tėvas.

„Visi Latvijoje turėtų žinoti, kad mes esame pasirengę teikti pirmenybę vargšams, pakelti tuos, kurie nukrito, priimti kitus tokiais, kokie jie pas mus ateina, kokie jie yra“, – kalbėjo pontifikas.

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi