aA
Mentorystės bei technologinio turinio sesijų programa moterims „Women Go Tech“ vėl imasi iniciatyvos mažinti technologijų industrijos specialisčių trūkumą – antrus metus iš eilės organizuoja nuotolinių mokymų programą „Atrask technologijas“. Programoje, kurios tikslas yra padėti atrasti technologijų sektorių kaip karjeros kryptį, kviečiamos dalyvauti moterys, norinčios susipažinti su IT pozicijomis, persikvalifikuoti ar susikurti asmeninį karjeros planą. Mokymų dalyvių skaičius neribojamas, o prasidėjus registracijai, kai kurios moterys turės galimybę programoje dalyvauti nemokamai ir gauti stipendiją – net 1000 iš jų įsteigė „Vinted“.
Aliona Viršutienė
Aliona Viršutienė

Siekia spręsti IT specialisčių trūkumo problemą

Programa „Atrask technologijas“ padeda moterims įgyti pradinių žinių apie IT bei inžinerijos sektorius, pristatyti rolių įvairovę bei paklausą rinkoje, padėti atrasti artimą sritį ir susiplanuoti pirmuosius aiškius žingsnius persikvalifikavimui. Pernai pirmą kartą Lietuvoje organizuotas programos sezonas surinko daugiau nei 6 tūkst. dalyvių, Latvijoje – daugiau nei 10 tūkst., o šiemet tikimasi pritraukti dar daugiau technologijų sektoriumi susidomėjusių moterų. Pirmojo sezono dalyvių apklausos duomenimis, ketvirtadaliui programą baigusių moterų mokymai turėjo reikšmingą poveikį karjerai, o 92 proc. dalyvių rekomenduotų programą ir kitoms.

Anot organizatorių, programa skirta visoms moterims, nepriklausomai nuo jų amžiaus, išsilavinimo, gyvenamosios vietos ar socialinės padėties. Kaip ir pirmąjį sezoną, šiemet dalyvių skaičius programoje nebus ribojamas, nes programa organizuojama nuotoliniu būdu. Mokymų pabaigoje visoms testą išlaikiusioms dalyvėms bus suteikiamas baigimo sertifikatas. Antrus metus iš eilės prie programos finansavimo prisideda filantropinis „Google“ padalinys „Google.org“.

„Technologijų sektorius sparčiai auga ir šiandien siūlo kone plačiausias karjeros galimybes. Tačiau skaičiuojama, kad Lietuvoje trūksta net keliolikos tūkstančių informacinių ir ryšių technologijų specialistų. Visgi, į tūkstančius atvirų, perspektyvių darbo vietų gerokai rečiau kandidatuoja moterys. Jau penktus metus „Women Go Tech” šioje srityje siekia pokyčio – džiugu, kad jo svarbą supranta ir šalies technologijų kompanijos. Sutelkę jėgas, ir vėl sugrįžtame su programa, skirta pažinti plačias technologijų pasaulio galimybes. Šis žingsnis, nors ir pats pirmasis, išties yra vienas svarbiausių“, – teigia iniciatyvos „Women Go Tech” vadovė Ūla Pociūtė.

Ūla Pociūtė
Ūla Pociūtė

Moterys gali pretenduoti į stipendijas

Šiemet mokymais susidomėjusioms moterims reikės sumokėti nedidelį vienkartinį dalyvės mokestį 7 savaičių programos išlaikymui padengti, tačiau kai kurios moterys gali pretenduoti į stipendijas. Iš viso stipendijas gali gauti 1240 moterų – 240 vietų programoje dovanoja įmonės „Luminor“, „Wix”, „Telia“, „Axioma“, „Transunion“, „Swedbank“, „Cognizant“ ir „Ignitis“. Net 1000 stipendijų įsteigė didžiausia Europos internetinė naudotų mados prekių prekybos platforma „Vinted“.

Į stipendijas galės pretenduoti moterys, norinčios pradėti karjerą, įsitvirtinti darbo rinkoje ar į ją sugrįžti, persikvalifikuoti. Nemokamą vietą programoje galės gauti vienišos mamos, esančios motinystės ar vaiko priežiūros atostogose, mamos, turinčios 3 ar daugiau vaikų, studentės, pastovaus darbo neturinčios moterys. Paraiškas užpildžiusios ir reikalavimus atitinkančios moterys į programą bus atrenkamos loterijos būdu. Stipendiją gavusios moterys galės pasinaudoti pilna mokymų programa.

„Svarbu paminėti tai, kad darbas technologijų srityje yra prasmingas – jame galima padėti milijonams žmonių, kasdien priimti kūrybiškus sprendimus. Vis dėlto pastebime tendenciją, kad nuo 2016 metų Lietuvoje polinkis rinktis informacinių ir ryšių technologijų studijų kryptis mažėja. Atsižvelgdami į šią problematiką, tikime, kad dabar kaip niekad svarbu kuo daugiau moterų skatinti jungtis prie tokių iniciatyvų kaip „Atrask technologijas“ ir prisidėti prie situacijos gerinimo. Be to, siekiame paskatinti moteris domėtis technologijomis ne tik kasdieniame gyvenime, bet ir kaip galimybe perspektyviai karjerai. Manome, kad Lietuvoje dar galima daug ką nuveikti, kad į technologijų pozicijas būtų įtraukta kuo daugiau moterų“, – sako „Vinted“ IT inžinerijos direktorė Aliona Viršutienė.

Registruotis dalyvauti programoje ji moteris skatina savo asmenine patirtimi – nors dabar užima vieno „Vinted“ IT skyrių vadovės pareigas, anksčiau patirties technologijų sektoriuje turėjo mažai. „Realybė tokia, kad tos moterys, kurios nepažįsta technologijų pasaulio, galimybę jame kurti karjerą neretai atmeta. Tačiau būtina atkreipti dėmesį, kad IT profesijos yra itin perspektyvios ir labai gerai apmokamos. Galbūt ši programa lems, kad IT sektoriuje atsiras daugiau pavyzdžių, kurie laužo stereotipus ir įkvepia, bei daugiau moterų galės sužinoti apie dinamišką technologijų pasaulį“ – sako A. Viršutienė.

Aliona Viršutienė
Aliona Viršutienė


Programoje – Lietuvos ekspertų paskaitos

Pernai surinkę per 6 tūkst. dalyvių, šiemet programos organizatoriai taip pat viliasi sulauksiantys didelio moterų susidomėjimo. „Pirmieji programos metai subūrė netikėtai didelę moterų bendruomenę. Dalis jų išties pasuko technologijų karjeros link ir, praėjus lygiai metams, jau užima savo pirmąsias pozicijas naujoje srityje. Šiemet dalyvių ir vėl lauks technologijų pasaulio ekspertų paskaitos bei aktualus, koncentruotas turinys, kurį ruošėme atsižvelgdami į geriausias pirmojo sezono patirtis. „Atrask Technologijas” kvies atlikti ir praktines užduotis bei taip „pasimatuoti” skirtingas specialybes, o galiausiai – susidaryti ir asmeninį karjeros planą“, – pasakoja „Women Go Tech” vadovė Ū. Pociūtė.

„Atrask technologijas“ programa startuoja rugpjūčio 17 d., o paskutinė paskaita įvyks rugsėjo 30-ąją. Per beveik du mėnesius, du kartus per savaitę dalyvių lauks naujos 45–60 min. trukmės paskaitos, kuriose savo žiniomis dalinsis ekspertai iš įvairiausių technologijų kompanijų Lietuvoje. Jų misija – pristatyti 10 skirtingų technologijų krypčių, padėti susidaryti asmeninį karjeros planą bei duoti tvirtą startą galimiems karjeros pokyčiams.

Women Go Tech
Women Go Tech

Programos metu dalyvės galės sužinoti apie produkto valdymą, verslo analitiką, duomenų analitiką, programavimą, duomenų saugumą ir kitas IT roles bei sritis. Be to, sekdamos technologijų ir inžinerijos įmonių personalo ekspertų patarimais galės susikurti CV, išmokti, kaip tvarkyti savo „LinkedIn“ paskyrą. Programa vyks lietuvių kalba, o registruotis joje dalyvauti moterys jau gali projekto tinklalapyje.

Šioje rubrikoje publikuojami įmonių ir organizacijų pranešimai spaudai. Už jų turinį atsako juos atsiuntę asmenys ir jų atstovaujamos organizacijos.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Žalias ar rudas: bankai turės atskleisti savo paskolų portfelio tvarumą

Nuo kitų metų pradžios Europos Sąjungoje (ES) įsigalioja bendra finansų įstaigoms nustatyta...

Per dvejus metus e. platformos „Pigu“ pardavėjų skaičius išaugo beveik 100 kartų (1)

Pardavėjų, pasirašiusių sutartis prekiauti „Pigu“ grupės valdomoje e. prekybos platformoje...

„Lidl“ ir „Akvilė“ pristato tvaresnes vandens pakuotes: sumažins 90 proc. plastiko

Prekybos tinklas „Lidl“ kartu su UAB „Birštono mineraliniai vandenys“ pristato naujas...

Lietuvos skaitmeninių technologijų sėkmės istorijas „Infobalt“ eksportuos į Aziją

Lietuvos informacinių ir ryšių technologijų asociacija „Infobalt“ pradeda auginti Lietuvos...

Vilniuje vyks tarptautinis transporto ir inovacijų forumas: kokia laukia šio sektoriaus ateitis

Kas padėtų Lietuvai išsaugoti lyderystę transporto ir logistikos srityje? Kokios tendencijos...

Top naujienos

Svarstymai įvesti nuotolinį darbą sulaukia kritikos: gali būti daugiau žalos (8)

Koronaviruso atvejų skaičiui augant Vyriausybės užsimenama, kad netrukus, bent jau daliai...

Du ypatingi verslai: išgyvenę karantiną toliau vykdo savo misiją, kuri keičia požiūrį (1)

Sunkus išgyvenimas per karantiną, nulis pajamų ir įgūdžius praradę darbuotojai. Kai kurių, net...

Gabrielė Grinkaitė | D+

Laboratorijose siūlomas, bet specialistų kritikuojamas tyrimas – kainuoja šimtus eurų, bet naudos mažai

Pieno, kiaušinių, glitimo atsisakymas dėl neva šių produktų netoleravimo mūsų visuomenėje jau...

Rūta Ščiogolevaitė prisipažino patyrusi smurtinius santykius: tu pripranti nuolatos visko bijoti (9)

Šiuo metu skyrybas išgyvenanti daininkė Rūta Ščiogolevaitė prisipažįsta patyrusi smurtinius...

Tautvydas Marčiulaitis | D+

Kaip investuojant išvengti sukčių ir nusivylimų: vieno dalyko niekada nereikėtų daryti

Kur daug pinigų, greitai atsiranda aktyvių sukčių. Finansų pasaulyje jų labai daug. Ypač...

Saulės sistemoje – vienas pavojingiausių asteroidų: NASA patikslino, kada bus didžiausia tikimybė susidurti su Žeme (1)

Bennu yra vienas pavojingiausių asteroidų mūsų Saulės sistemoje . Tačiau viena NASA kosminio...

Istorija tapę paskutiniai įžymybių žodžiai prieš mirtį: neišgirsti prašymai, pažadai grįžti už 5 minučių ir neįmintos mįslės

Ne visos garsenybės visam laikui palieka sceną, ištardamos žodžius, vertus jų įspūdingos...

Ant suolo lyderį lemiamu metu palikęs Schilleris: mums reikia kitokio jo žaidimo (11)

Po pirmų dvejų rungtynių naujajame Lietuvos krepšinio lygos ( LKL ) sezone dėl komandos gynybos...

Kodėl dujų milžinė Rusija nėra greitas Europos energetikos krizės sprendimas (6)

Didžiausia per pastaruosius dešimtmečius energetikos krizė Europoje gali užsitęsti ir...