Maisto ir kavos atliekos, surenkamos iš biurų ir viešųjų erdvių, perdirbamos „Green Genius“ biodujų jėgainėse. Praėjusiais metais maisto atliekas atsakingai tvarkė Ikea, SEB, Ignitis, Telia, Technopolis, cargoGo Logistics, Eastnine verslo centras ir kitos įmonės. Per 2022-ius iš jų surinkta 52,64 t vartojimui nebetinkamos kavos ir maisto atliekų, kurios perdirbtos į 20 817 kWh žaliosios elektros energijos. Neleidus šioms atliekoms pasiekti šalies sąvartynų ir ten pūti, tarša sumažinta 108 tonomis CO2. Tokį kiekį CO2 per metus apdoroja maždaug 5 000 medžių.

„Lietuvoje veikiančių įmonių požiūris į socialiai atsakingą veiklą stipriai keičiasi – auga ne tik tvarumui teikiamas prioritetas, bet ir skiriami laiko, finansiniai ir žmogiškieji resursai, – sako „Green Genius“ Rinkodaros ir komunikacijos vadovė Vaida Mocevičienė. – Atliekų perdirbimo į žaliąją elektrą projektu siekiame suteikti įmonėms patogų įrankį, kuriuo galima stiprinti tvarumo grandinę, žiedinės ekonomikos principus ir mažinti CO2 pėdsaką kasdienėje veikloje.“

Vaida Mocevičienė, Green Genius

„Tvarumas yra viena iš IKEA strateginių verslo plėtros krypčių. Siekiame ne tik įgalinti pirkėjus gyventi aplinkai draugiškesniu būdu, tačiau ir patys IKEA parduotuvėje bei Švediškame restorane, Bistro kavinėje laikomės tvarios veiklos principų. Pavyzdžiui, IKEA maisto atliekos, ne tik kavos tirščiai, yra sutvarkomi ir perduodami žaliosios energijos gamybai. Taip pat ieškome modernių būdų, kaip dar labiau mažinti maisto atliekų kiekį, pavyzdžiui, šiuo metu bandome programinę įrangą, kuri leis automatiškai sekti ir analizuoti maisto atliekas“, – sako Mindaugas Šiaulys, IKEA Lietuva Maisto paslaugų skyriaus vadovas.

Įmonės „Green Genius“ kavos ir maisto atliekų perdirbimo į žaliąją elektrą bei biotrąšas projektas įgyvendinamasnuo2017metų.Tvariaiperdirbusorganinesatliekasįbiodujasirišjų pagaminusžaliąją elektros energiją, sugeneruota apyvarta skiriama vietinių bendruomenių gerovei.