aA
Siekiant didinti išteklių panaudojimo efektyvumą, bendrovės „MV GROUP Logistics“ logistikos centre įdiegtos tvaresnį vartojimą užtikrinančios pastatų valdymo ir apšvietimo sistemos. Skaičiuojama, kad tokios beveik 140 tūkst. Eur vertės investicijos leis bendrovei per metus sutaupyti apie 25 tūkst. Eur, taip pat suvartoti 74.000 KWh mažiau elektros energijos ir pastebimai sumažinti išskiriamo aplinkai kenksmingo anglies dioksido (CO2) kiekį.
 MV GROUP Logistics investuoja į tvarius sprendimus (R. Šeškaičio nuotr.)
MV GROUP Logistics investuoja į tvarius sprendimus (R. Šeškaičio nuotr.)

„MV GROUP Logistics“ vykdančiojo direktoriaus Raimondo Vyšniausko teigimu, investicijos į tvarumą – dalis bendrovės strategijos, įgyvendinamos siekiant didinti įmonės konkurencinį pranašumą ir dar geriau prisitaikyti prie dinamiškos verslo aplinkos klientams ir partneriams siūlant savalaikius, tarptautinius kriterijus atitinkančius sprendimus.

„Veikiame tarptautinėje rinkoje, todėl mūsų požiūris į tvarumą vertinamas tarsi po padidinamuoju stiklu. Nuosekliai įgyvendinti tvarumą didinančius veiksmus ir siekti rezultatų šioje srityje įpareigoja ne tik asmeninės ambicijos, bet ir esamų, taip pat potencialių klientų lūkesčiai. Tai ypač aktualu tęsiant ar siekiant naujų partnerysčių su tarptautinėmis bendrovėmis, kurios skirtingus su tvarumu sietinus aspektus, taip pat perspektyvą šioje srityje vertina kaip būtinuosius kriterijus“, – sako R. Vyšniauskas.

Vadovo teigimu, „MV GROUP Logistics“ padidintą dėmesį tvarumui kompleksiškai demonstruoja jau pastaruosius trejus metus – pradėjusi nuo robotizacijos ir skaitmenizacijos, bendrovė paraleliai siekia mažinti energetinių resursų vartojimą bei svarsto ateityje pasitelkti žaliąją energiją.

Įdiegė išmaniąją pastatų valdymo sistemą, pakeitė apšvietimą

Naujausios tvaresnį vartojimą užtikrinančios investicijos į „MV GROUP Logistics“ logistikos centro infrastruktūrą įgyvendintos pagal su pastato savininku pasirašytą ilgalaikio bendradarbiavimo sutartį.

22 tūkst. kv. m plotą užimančiame logistikos centre įdiegtos modernios pastatų valdymo sistemos (PVS) vertė siekia apie 60 tūkst. Eur. Bendrovės atstovų skaičiavimu, kasmet sistema leis sutaupyti apie 15 tūkst. Eur mokesčių, skirtų suvartojamų dujų ir elektros kainoms padengti.

 Raimondas Vyšniauskas
Raimondas Vyšniauskas

„Įdiegta pastatų valdymo sistema glaudžiai susijusi su išmaniaisiais kontrolės metodais. Tinkamai sureguliuota, ši sistema leidžia ne tik gerokai sumažinti energijos suvartojimą ir generavimo nuostolius, bet ir užtikrinti didesnį komfortą darbuotojams, kurie atskirose patalpose gali užsitikrinti norimą mikroklimatą – temperatūrą, apšvietimą, oro kokybę ir drėgnumą. Taip pat palengvinti techninės priežiūros ir serviso specialistų darbą, kurie įgauna galimybę sistemas stebėti, analizuoti ir reguliuoti nuotoliniu būdu, bet kuriuo paros metu“, – sako R. Vyšniauskas.

Tuo tarpu naujai įdiegtas LED apšvietimas su judesio davikliais garantuoja 42 proc. mažesnį apšvietimui skirtą elektros suvartojimą, bendrą apšvietimo lygį sandėlyje padidinant net 70 proc.

Į naują apšvietimo sistemą iš viso investuota 80 tūkst. Eur, metinius bendrovės mokesčius už elektrą sumažinant apie 10 tūkst. Eur.

„Ši sistema taip pat leis tvariau vartoti išteklius, nes apšvietimas automatiškai įsijungia tik tada, kai į patalpas įeina ir jose veikia darbuotojai. Vadinasi, ištekliai naudojami vien pagal paskirtį ir tik esant poreikiui. Iki šiol logistikos centre veikusių liuminescencinių lempų bendra galia siekė 61 kW, tuo tarpu LED apšvietimo bendra galia 28 proc. mažesnė – 43 kW”, – sako „MV GROUP Logistics“ vykdantysis direktorius.

Planuose – kiemo valdymo sistema

Netolimoje ateityje logistikos centre ketinama papildomai įdiegti inovatyvią kiemo valdymo sistemą, į kurią „MV GROUP Logistics“ papildomai investuos apie 25 tūkst. Eur. Ši sistema suteikia galimybę efektyviai valdyti atvykstančio į sandėlį ir išvykstančio transporto srautus, kiemą, durų užimtumą, krovimo trukmę.

„Sistemoje numatyta galimybė tiekėjams, klientams ir vežėjams internetu registruoti numatomą krovinio atvežimo ar paėmimo laiką, rezervuoti rampą, redaguoti savo rezervacijas, taip pat daug kitų tiek darbuotojams, tiek partneriams svarbių funkcionalumų. Tarp svarbiausių sistemos teikiamų privalumų – patogus transporto srautų kieme ir rampų užimtumo planavimas, efektyvus krovos darbų valdymas, krovinio aptarnavimo veiksmų ir laiko atsekamumas, didesnis efektyvumas dėl tolygiai paskirstomo darbo“, – sako R. Vyšniauskas.

 MV GROUP Logistics įdiegė išmaniąją pastatų valdymo sistemą
MV GROUP Logistics įdiegė išmaniąją pastatų valdymo sistemą

Pernai „MV GROUP Logistics“ kartu su partneriais UAB „RASO“ ir „Quantum Qguar Sp. z o.o.“ logistikos centre įdiegė naują sandėlio valdymo sistemą „Qguar WMS“, kuri leidžia automatizuoti sandėlyje atliekamas operacijas ir padidina jų efektyvumą, taip pat pagerina sandėlio operacijų kokybę vykdant klientų užsakymus. Į šį technologinį sprendimą bendrovė investavo apie 400 tūkst. eurų.

Be sandėliavimo, užsakymų surinkimo ir kitų sandėlio operacijų paslaugų (tarp jų – ir akciziniame sandėlyje), „MV GROUP Logistics“ teikia pridėtinės vertės prekių paruošimo prekybai paslaugas, nuo etikečių klijavimo iki akcijoms skirtų prekių supakavimo, taip pat optimaliai suplanuotais maršrutais pristato prekes gavėjams. Per mėnesį „MV GROUP Logistics“ išsiunčia daugiau kaip 4 tūkstančius tonų krovinių: daugiausia gėrimų, užkandžių, maisto produktų, higienos priemonių, spaudos ir knygų bei kitų produktų.

Šioje rubrikoje publikuojami įmonių ir organizacijų pranešimai spaudai. Už jų turinį atsako juos atsiuntę asmenys ir jų atstovaujamos organizacijos.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Vilniuje vyks tarptautinis transporto ir inovacijų forumas: kokia laukia šio sektoriaus ateitis

Kas padėtų Lietuvai išsaugoti lyderystę transporto ir logistikos srityje? Kokios tendencijos...

„Norfos“ labdaros ir paramos fondas dovanoja pasieniečiams 100 tūkst. eurų (1)

„Norfos“ labdaros ir paramos fondas pasirašė paramos sutartį su Valstybės sienos apsaugos...

Įvertintos pandemijos metu Pramonės 4.0 inovacijas diegusios Lietuvos įmonės

Šiandien vykstančios „Making Industry 4.0 Real“ konferencijos metu apdovanotos pandemijos metu...

„McDonald‘s“ mažina plastiko kiekį „Happy Meal“ žaisluose

Siekdamas stiprinti lyderystę tvarumo srityje tiek pasaulio, tiek vietos mastu, „McDonald‘s“...

Graži iniciatyva jungia atsakingą verslą ir Lietuvos paukščių mylėtojus

Prieš pusmetį prasidėjusi akcija suvedė lietuviškų lietpalčių prekės ženklą „Ducktail...

Top naujienos

Kaip galėtume išvengti karantino Lietuvoje: iš visų taikytų priemonių ši būtų pati švelniausia (40)

Seimo narė Jurgita Sejonienė sako tikinti, kad pandemijos plitimo šalyje suvaldymui neteks...

Kubilius: dvi šios Vyriausybės kadencijos būtų didelė sėkmė Lietuvai (187)

Europarlamentaras, buvęs premjeras Andrius Kubilius teigia, kad premjerė Ingrida Šimonytė ir jos...

Kada sulauksime vaistų nuo COVID-19: prabilo apie sunkiai suvokiamą paradoksą dėl šalutinio poveikio (112)

Kone kasdien Lietuvoje nustatoma vis daugiau naujų koronaviruso atvejų, neguodžia ir tai, kad dar...

Šimonytė – apie partnerystę: rėmiau, remiu ir remsiu (473)

Pagrindo kol kas stoti į Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ( TS-LKD ) narių...

Navickienė: neramumai Rukloje su vaiko mirtimi nesusiję, jis labai sunkiai sirgo situaciją pakomentavo ir Bilotaitė (240)

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė bei socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika...

Užkalnis rodė mamai, kaip restoranus kritikuoja. Mamai patiko (10)

Metas grįžti iš saulėtosios Italijos pietų mintimis į Dievo pamirštą ir antivakseriais bei...

Modesta Meškė | D+

45-erių Sandrija Čapkauskienė išdavė, kaip išsaugojo savo jaunatvišką grožį: pinigų nešvaisto, bet yra priemonių, be kurių ji neapsieina

Kiekviena moteris savo kasdienybėje turi grožio rutiną ir tam tikrus ritualus, be kurių ji...

Landsbergis atkirto apie Vyriausybės perkrovimą kalbančiam Skverneliui: iš jo patarimų dabar nelaukiu (147)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis teigia,...

Naujausia informacija apie migrantų centre įkurdinto vaiko mirtį: paryčiais pablogėjo sveikata, nuvežus į ligoninę mirė (116)

Ruklos pabėgėlių priėmimo centro direktorė Beatričė Bernotienė spaudos konferencijos metu...

Armonaitė: Partnerystės įstatymas Lietuvoje bus (898)

Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė sekmadienį kalbėjo Tėvynės sąjungos-Lietuvos...