aA
Siekiant didinti išteklių panaudojimo efektyvumą, bendrovės „MV GROUP Logistics“ logistikos centre įdiegtos tvaresnį vartojimą užtikrinančios pastatų valdymo ir apšvietimo sistemos. Skaičiuojama, kad tokios beveik 140 tūkst. Eur vertės investicijos leis bendrovei per metus sutaupyti apie 25 tūkst. Eur, taip pat suvartoti 74.000 KWh mažiau elektros energijos ir pastebimai sumažinti išskiriamo aplinkai kenksmingo anglies dioksido (CO2) kiekį.
 MV GROUP Logistics investuoja į tvarius sprendimus (R. Šeškaičio nuotr.)
MV GROUP Logistics investuoja į tvarius sprendimus (R. Šeškaičio nuotr.)

„MV GROUP Logistics“ vykdančiojo direktoriaus Raimondo Vyšniausko teigimu, investicijos į tvarumą – dalis bendrovės strategijos, įgyvendinamos siekiant didinti įmonės konkurencinį pranašumą ir dar geriau prisitaikyti prie dinamiškos verslo aplinkos klientams ir partneriams siūlant savalaikius, tarptautinius kriterijus atitinkančius sprendimus.

„Veikiame tarptautinėje rinkoje, todėl mūsų požiūris į tvarumą vertinamas tarsi po padidinamuoju stiklu. Nuosekliai įgyvendinti tvarumą didinančius veiksmus ir siekti rezultatų šioje srityje įpareigoja ne tik asmeninės ambicijos, bet ir esamų, taip pat potencialių klientų lūkesčiai. Tai ypač aktualu tęsiant ar siekiant naujų partnerysčių su tarptautinėmis bendrovėmis, kurios skirtingus su tvarumu sietinus aspektus, taip pat perspektyvą šioje srityje vertina kaip būtinuosius kriterijus“, – sako R. Vyšniauskas.

Vadovo teigimu, „MV GROUP Logistics“ padidintą dėmesį tvarumui kompleksiškai demonstruoja jau pastaruosius trejus metus – pradėjusi nuo robotizacijos ir skaitmenizacijos, bendrovė paraleliai siekia mažinti energetinių resursų vartojimą bei svarsto ateityje pasitelkti žaliąją energiją.

Įdiegė išmaniąją pastatų valdymo sistemą, pakeitė apšvietimą

Naujausios tvaresnį vartojimą užtikrinančios investicijos į „MV GROUP Logistics“ logistikos centro infrastruktūrą įgyvendintos pagal su pastato savininku pasirašytą ilgalaikio bendradarbiavimo sutartį.

22 tūkst. kv. m plotą užimančiame logistikos centre įdiegtos modernios pastatų valdymo sistemos (PVS) vertė siekia apie 60 tūkst. Eur. Bendrovės atstovų skaičiavimu, kasmet sistema leis sutaupyti apie 15 tūkst. Eur mokesčių, skirtų suvartojamų dujų ir elektros kainoms padengti.

 Raimondas Vyšniauskas
Raimondas Vyšniauskas

„Įdiegta pastatų valdymo sistema glaudžiai susijusi su išmaniaisiais kontrolės metodais. Tinkamai sureguliuota, ši sistema leidžia ne tik gerokai sumažinti energijos suvartojimą ir generavimo nuostolius, bet ir užtikrinti didesnį komfortą darbuotojams, kurie atskirose patalpose gali užsitikrinti norimą mikroklimatą – temperatūrą, apšvietimą, oro kokybę ir drėgnumą. Taip pat palengvinti techninės priežiūros ir serviso specialistų darbą, kurie įgauna galimybę sistemas stebėti, analizuoti ir reguliuoti nuotoliniu būdu, bet kuriuo paros metu“, – sako R. Vyšniauskas.

Tuo tarpu naujai įdiegtas LED apšvietimas su judesio davikliais garantuoja 42 proc. mažesnį apšvietimui skirtą elektros suvartojimą, bendrą apšvietimo lygį sandėlyje padidinant net 70 proc.

Į naują apšvietimo sistemą iš viso investuota 80 tūkst. Eur, metinius bendrovės mokesčius už elektrą sumažinant apie 10 tūkst. Eur.

„Ši sistema taip pat leis tvariau vartoti išteklius, nes apšvietimas automatiškai įsijungia tik tada, kai į patalpas įeina ir jose veikia darbuotojai. Vadinasi, ištekliai naudojami vien pagal paskirtį ir tik esant poreikiui. Iki šiol logistikos centre veikusių liuminescencinių lempų bendra galia siekė 61 kW, tuo tarpu LED apšvietimo bendra galia 28 proc. mažesnė – 43 kW”, – sako „MV GROUP Logistics“ vykdantysis direktorius.

Planuose – kiemo valdymo sistema

Netolimoje ateityje logistikos centre ketinama papildomai įdiegti inovatyvią kiemo valdymo sistemą, į kurią „MV GROUP Logistics“ papildomai investuos apie 25 tūkst. Eur. Ši sistema suteikia galimybę efektyviai valdyti atvykstančio į sandėlį ir išvykstančio transporto srautus, kiemą, durų užimtumą, krovimo trukmę.

„Sistemoje numatyta galimybė tiekėjams, klientams ir vežėjams internetu registruoti numatomą krovinio atvežimo ar paėmimo laiką, rezervuoti rampą, redaguoti savo rezervacijas, taip pat daug kitų tiek darbuotojams, tiek partneriams svarbių funkcionalumų. Tarp svarbiausių sistemos teikiamų privalumų – patogus transporto srautų kieme ir rampų užimtumo planavimas, efektyvus krovos darbų valdymas, krovinio aptarnavimo veiksmų ir laiko atsekamumas, didesnis efektyvumas dėl tolygiai paskirstomo darbo“, – sako R. Vyšniauskas.

 MV GROUP Logistics įdiegė išmaniąją pastatų valdymo sistemą
MV GROUP Logistics įdiegė išmaniąją pastatų valdymo sistemą

Pernai „MV GROUP Logistics“ kartu su partneriais UAB „RASO“ ir „Quantum Qguar Sp. z o.o.“ logistikos centre įdiegė naują sandėlio valdymo sistemą „Qguar WMS“, kuri leidžia automatizuoti sandėlyje atliekamas operacijas ir padidina jų efektyvumą, taip pat pagerina sandėlio operacijų kokybę vykdant klientų užsakymus. Į šį technologinį sprendimą bendrovė investavo apie 400 tūkst. eurų.

Be sandėliavimo, užsakymų surinkimo ir kitų sandėlio operacijų paslaugų (tarp jų – ir akciziniame sandėlyje), „MV GROUP Logistics“ teikia pridėtinės vertės prekių paruošimo prekybai paslaugas, nuo etikečių klijavimo iki akcijoms skirtų prekių supakavimo, taip pat optimaliai suplanuotais maršrutais pristato prekes gavėjams. Per mėnesį „MV GROUP Logistics“ išsiunčia daugiau kaip 4 tūkstančius tonų krovinių: daugiausia gėrimų, užkandžių, maisto produktų, higienos priemonių, spaudos ir knygų bei kitų produktų.

Šioje rubrikoje publikuojami įmonių ir organizacijų pranešimai spaudai. Už jų turinį atsako juos atsiuntę asmenys ir jų atstovaujamos organizacijos.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Vyresnio amžiaus žmonių vienišumas: „Rimi“ pirkėjai jiems sukūrė per 30 000 draugystės pokalbių minučių

„Rimi Lietuva“ pirkėjai, minėdami „Sidabrinės linijos“ penktąjį gimtadienį, užtikrino,...

Kauno NT vystytojas “pagavo” žaliąją bangą

Europos Sąjungai vis garsiau kalbant apie „žaliąjį kursą” Kauno boutique verslo paslaugų...

Klaipėdos LEZ valdymo bendrovė parėmė gyventojų bendruomenių inicijuotus gerbūvio projektus

Klaipėdos LEZ valdymo bendrovė trijų uostamiesčio gyventojų bendruomenių inicijuotiems aplinkos...

„IKEA Industry Lietuva“ baigė 1 milijono vertės aplinkosauginį projektą (4)

„IKEA Industry Lietuva“, įsikūrusi Kazlų Rūdoje, šį mėnesį baigė svarbų aplinkosauginį...

Vietinės prekės ir tvaresnė Lietuva bei jos ekonomika – kas tarp jų bendro?

Dažnam Lietuvos gyventojui vietos gamintojų prekės ir produktai asocijuojasi su gera kokybe,...

Top naujienos

NT rinkoje įsibėgėja nerimą kelianti tendencija: Vyriausybei namų darbus pasidaryti reiktų jau dabar (26)

Kiek laiko galima toleruoti tendenciją, kai būsto kainos auga sparčiau negu vidutinis darbo...

Kovos dėl olimpinio medalio: galingai finišavęs Rapšys užtikrintai žengė į finalą (9)

Lietuvos plaukimo rinktinės lyderis Danas Rapšys sugebėjo tinkamai išnaudoti trumpą atokvėpį...

Nuo pirmadienio reikės izoliuotis grįžtantiems iš Airijos, Belgijos, dalies Graikijos salų

Nuo pirmadienio atlikti koronaviruso tyrimą ir izoliuotis turės šia liga per paskutinį pusmetį...

Savo planu pasidžiaugęs Rapšys žavėjosi tunisiečio akibrokštu: gal dėl to man ir buvo lemta nepatekti į finalą specialiai Delfi iš Tokijo

„Protingiau plaukiau. Kaip ir vakar sakiau, rezervo tikrai yra. Kadangi ryte tikrai nežinojau, kiek...

Europos siūlomos anglies dioksido taisyklės susidurs su naftą ryjančia pramone: ko tikėtis (5)

Plataus masto ES pasiūlymai apriboti šiltnamio efektą sukeliančius išmetamuosius teršalus per...

Martyna Bankauskaitė | D+

Teisininkas atsako: ar galima iš žmogaus atimti paskutinį būstą fizinio asmens bankroto metu?

„Delfi Plius“ sulaukė skaitytojos Marytės klausimo, ar LR įstatymai numato teisę iš asmens,...

Po tragedijos Robino Williamso sūnus prabilo apie paskutines tėvo gyvenimo akimirkas: jis jautė kančią

Robino Williamso sūnus Zakas davė atvirą interviu Maxo Lugavere tinklalaidės „The Genius...

Pusfinalyje poziciją pagerinusi Teterevkova įrodė, jog neatsitiktinai pateko greta planetos elito (2)

Jauniausios Lietuvos rinktinės narės 19-metės Kotrynos Teterevkovos debiutas olimpinės žaidynėse...

Gydytojas Morozovas išvardijo kelias klaidas, dėl kurių kiekvienas gali priprasti prie vaistų

Prie gero greitai priprantama, net jei tas geras – viso labo tabletės ir lašiukai. Ar tikrai prie...