aA
Lietuvoje smarkiai trūksta kvalifikuotų IT specialistų – šioje srityje yra 14 tūkst. neužpildytų darbo vietų, įskaitant pozicijas, susijusias su kibernetiniu saugumu. Siekdama paskatinti daugiau žmonių domėtis perspektyviu kibernetinio saugumo sektoriumi, globalius kibernetinio saugumo sprendimus kurianti bendrovė „Nord Security“ skyrė dvi vienkartines stipendijas LCC tarptautinio universiteto kibernetinio saugumo programai.
LCC
LCC

Siekdama skatinti talentus rinktis IT sritį, nuo praėjusių metų rugsėjo mėn. prie LCC tarptautinio universiteto kibernetinio saugumo programos rėmimo prisijungė kibernetinio saugumo sprendimus kurianti įmonė „Nord Security“. Įsteigtos dvi 1000 eurų vertės motyvacinės stipendijos – viena iš jų sausio 18 dieną buvo įteikta geriausiai vidurio programos egzaminą išlaikiusiam studentui Žilvinui Jurgelėnui.

Asociacijos „Infobalt“ duomenimis, Lietuvoje trūksta apie 14 tūkst. IT specialistų, o po dešimties metų šis skaičius gali išaugti trigubai. Trūkumas stebimas visame pasaulyje, ypač kibernetinio saugumo srityje – Forbes duomenimis, 2021-aisiais metais visame pasaulyje buvo daugiau nei 3.5 mln. neužpildytų darbo vietų kibernetinio saugumo srityje, o 2022 metais, tikėtina, kad ne tik dar labiau augs šių specialistų poreikis, bet ir didės kibernetinių atakų skaičius.

Pasak „Nord Security“ personalo atrankų skyriaus vadovės Laurynos Girėnienės, vystantis technologijoms, įsilaužimų, duomenų nutekėjimo, duomenų išpirkos (angl. ransomware) incidentai ne tik dažnėja, bet ir tampa išradingesni. Tai labai skatina rodyti ateities kartoms, kokia perspektyvi ir reikalinga pasauliui yra ši sritis.

„Nord Security“ personalo atrankų skyriaus vadovė Lauryna Girėnienė, Arno Usavičiaus nuotr.
„Nord Security“ personalo atrankų skyriaus vadovė Lauryna Girėnienė, Arno Usavičiaus nuotr.

„Kaip ir dauguma technologijų rinkoje veikiančių bendrovių, susiduriame su iššūkiais dėl kvalifikuotų specialistų trūkumo. Dėl šios priežasties ne tik organizuojame profesinio tobulėjimo programas, kurios padeda auginti talentus įmonės viduje, bet ir investuojame į ateities kartas, bendradarbiaudami su tokiomis mokymo įstaigomis kaip LCC tarptautinis universitetas. Stipendiją įsteigėme norėdami aktyviau paremti IT specialistų ugdymą šalyje ir prisidėti prie ateities kibernetinio saugumo ekspertų auginimo. Be abejonės, ir toliau dirbsime su LCC tarptautiniu universitetu prisidėdami prie įvairių iniciatyvų bei veiklų“, – sako Lauryna Girėnienė.

Anot šio sezono vienkartinę stipendiją gavusio studento Žilvino Jurgelėno, jis naują sritį pasirinko vedinas vidinės motyvacijos siekti savo tikslų, tačiau stipendijos galimybė dar labiau sustiprino norą gilinti kibernetinio saugumo žinias.

„Pradėjęs mokymosi programą kiek nerimavau dėl anglų kalbos, tačiau dabar džiaugiuosi, kad pavyko patobulinti tiek IT žinias, tiek užsienio kalbos įgūdžius. Gavęs šią stipendiją jaučiuosi dar labiau motyvuotas domėtis kibernetinio saugumo sektoriumi ir kada nors vadintis šios srities profesionalu. Esu dėkingas „Nord Security“ už paskatą ir LCC tarptautiniam universitetui už struktūrizuotą mokymosi medžiagą“, – sako Ž. Jurgelėnas.

Partneriai prie LCC kibernetinio saugumo programos puoselėjimo prisideda ne tik motyvacinėmis stipendijomis, bet ir kaip ekspertai, galintys pasiūlyti studijų programai aktualias temas. Viena iš įmonės atstovų pasiūlytų temų atsiras kibernetinio saugumo mokymų programoje, kita – nuo vasario mėnesio prasidėsiančiame kibernetinio saugumo paskaitų cikle, kuriame norintys galės dalyvauti „Zoom“ programos pagalba arba stebėdami transliaciją „LinkedIn“ socialiniame tinkle.

LCC tarptautinio universiteto kibernetinio saugumo programos studentas Žilvinas Jurgelėnas
LCC tarptautinio universiteto kibernetinio saugumo programos studentas Žilvinas Jurgelėnas

„Studentams labai naudinga, kad tokie stiprūs kibernetinio saugumo srities atstovai dalinasi su jais savo patirtimi, siūlo temas ir prisideda prie motyvacinės sistemos. „Nord Security“ yra tikri lyderiai šioje srityje, todėl labai džiaugiamės, kad susisiekus iškart buvo suinteresuoti prisidėti prie studentų tobulėjimo visapusiškai, – sako LCC tarptautinio universiteto verslo plėtros vadovė Aistė Motekaitienė. – Mūsų programa ruošia, o „Nord Security“ nuolat ieško aukšto lygio kibernetinio saugumo specialistų, tad manome, jog partnerystė turi daug potencialo.“

Ateityje tikimasi, kad LCC tarptautinis universitetas ir „Nord Security“ tęs bendradarbiavimą ne tik kibernetinio saugumo programos, bet bakalauro studijų puoselėjimo, studentų praktikos bei absolventų įdarbinimo klausimais.

Apie LCC tarptautinį universitetą

LCC tarptautinis universitetas – 1991 m. Klaipėdoje Lietuvos, Kanados ir JAV fondų įkurtas privatus universitetas, grindžiamas Šiaurės Amerikos akademiniu modeliu bei artes liberales filosofija. Universiteto tikslas – būti pirmaujančiu artes liberales universitetu Europoje, garsėjančiu klestinčia akademine bendruomene, dvasiniu gyvybingumu ir įtaka pasauliui. Šiuo metu universitete studijuoja studentai iš 57 pasaulio šalių. Daugiau informacijos apie LCC tarptautinį universitetą lcc.lt

Apie „Nord Security“

„Nord Security“ yra viena iš lyderiaujančių kibernetinio saugumo sprendimus kuriančių įmonių pasaulyje, kurios produktais naudojasi daugiau nei 15 mln. vartotojų. „Nord Security“ šiuo metu priklauso penki kibernetinio saugumo produktai, tarp kurių – pasaulinius apdovanojimus ir ekspertų pripažinimą pelnęs virtualus privatus tinklas „NordVPN“, taip pat „NordLayer“, „NordPass“, „NordLocker“ ir „NordWL“. Bendrovėje dirba daugiau nei 850 įvairių sričių ekspertų. Įmonė aktyviai užsiima technologijų specialistų ugdymu, steigdama vidines akademijas, užmegzdama partnerystes bei suteikdama mokymus ir galimybes tobulinti įgūdžius praktiniame lygmenyje. Plačiau: https://nordsecurity.com/

Šioje rubrikoje publikuojami įmonių ir organizacijų pranešimai spaudai. Už jų turinį atsako juos atsiuntę asmenys ir jų atstovaujamos organizacijos.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
4.5000

Unikali iniciatyva – bendruomenės eidamos užaugino 35 tūkst. tikrų medžių

Lietuvoje pasodintos trys naujos žingsnių giraitės, užaugintos unikaliu būdu – einant. Daugiau...

Pavojingųjų atliekų tvarkymo bendrovė „Toksika“ įveisė savo mišką

Pavojingųjų atliekų tvarkymo bendrovė „Toksika“ įsigijo sklypą Šiaulių rajone ir įveisė...

„Aston Martin“ nuspaudė akseleratoriaus pedalą kelionėje verslo tvarumo link ir paskelbė ambicingą „Racing.Green“ strategiją

Per Žemės dieną, balandžio 22-ąją, paskelbta „Racing.Green.“ strategija formuoja...

„Maxima LT“ paskelbė 2021-ųjų socialinės atsakomybės ataskaitą

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ išplatino kasmetinę socialinės atsakomybės ataskaitą,...

Paskolų tendencijos: Per pastarąsias savaites, žmonių noras skolintis nukrito ir vėl pradėjo augti

Savaitę, kai sužinojome apie karo pradžią Ukrainoje, žmonių susidomėjimas kreditais paskolų...

Top naujienos

Delfi PliusVytautas Bruveris, laida „Kaip pas žmones“, Virginija Spurytė

Istoriko įžvalga: Putinas daro tai, ko net neįmanoma įsivaizduoti (1)

Rusijos sukeltas karas Ukrainoje , jo eiga ir pabaiga po gegužės 9-osios minėjimo Maskvoje...

Mados ekspertė įvertino „Eurovizijos“ dalyvių stilių: nuo blogiausių iki geriausių įvaizdžių

„Eurovizija“ – ne tik muzikos, bet ir teatro, šokio, mados renginys. Visapusiškas šou ....

Erdoganas: Turkija neištars „taip“ Švedijos ir Suomijos narystei NATO papildyta (21)

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pirmadienį pareiškė, kad jo šalis nepritaria...

Karas Ukrainoje. Ukrainos kariai prasibrovė iki pasienio su Rusija: pone prezidente, mes čia! Ukraina atrėmė Rusijos bandymą pasiųsti karius į Sumų sritį

Ukraina pirmadienį rengiasi naujam Rusijos puolimui rytiniame Donbaso regione, Kyjivui pareiškus,...

Sinoptikų prognozės priverčia aiktelėti: antradienį galima sulaukti ir sniego

Šiandien, antradienį, Lietuvos orus lems iš šiaurės besileidžiantis šaltasis atmosferos...

Filipinų salose su vyru atostogavusi Laura: vietinėms moterims buvo nesvarbu, kad esu šalia, – darė viską, kad jį suviliotų (5)

Neretai jaunavedžiai vyksta į Filipinus savo medaus mėnesio praleisti. Įstabių tropikų salų...

Delfi PliusSniego pilys

Kaip SSRS „nebuvo“ korupcijos: už kyšį tapdavo milicijos viršininku ar ministru, o iš vogto aukso gaminosi virdulius su Brežnevo atvaizdu

Vienas stalinizmo laikų mitų – teisingas teismas. Korupcija milicijoje, teismuose buvo neretas...

Tik vienu žalgiriečiu nenusivylęs Maksvytis: nėra ką slėpti, mus sutriuškino

Dar vienoje Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“ ) pusfinalio serijoje – lygybė. Visiškai...

Čanakui pamokyto „Žalgirio“ reakcija neįdomi, svarbiau – žaidėjų poilsis

Rekordinio palaikymo tribūnose sulaukęs Panevėžio „Lietkabelis“ savo sirgalius pradžiugino...