aA
Nuo gegužės „Rimi“ savitarnos kasose pirkėjai gali patys apsispręsti ar jiems reikia spausdinto popierinio kvito, ar ne. Anot „Rimi Baltic“ socialinės atsakomybės strategijos ir vystymo vadovo Liudviko Aleliūno, pirkėjai noriai priėmė šią naujovę ir jau daugiau nei 1,7 mln. kartų prabalsavo už gamtą, nesirinkdami spausdinti kvito ir taip iš dalies prisidėdami prie kertamų miškų problemos mažinimo. Neatspausdinto popieriaus kiekis jau siekia 1500 kilogramų. Nuo pavasario startavusi naujovė sėkmingai įdiegta visose „Rimi“ tinklo savitarnos kasose.
„Rimi“ savitarnos kasų pirkėjai 1,7 mln. kartų nubalsavo už gamtą
© Organizatorių nuotr.

Naujovės diegimas vyko sklandžiai

Prekybos tinklas „Rimi“ pirmasis Lietuvoje pasiūlė funkcionalumą, kuris leidžia pirkėjams savitarnos kasose vos vieno mygtuko paspaudimu apsispręsti dėl popierinio kvito spausdinimo. Anot „Rimi Lietuva“ informacinių technologinių padalinio verslo partnerio Anatolijaus Petrovo, nors naujovės įgyvendinimo procesas nebuvo lengvas, tačiau pasiekti rezultatai išties džiugina.

„Kadangi buvome pirmieji Lietuvoje pasiūlę tokią paslaugą – teko skirti nemažai laiko įstatyminės bazės nagrinėjimui, kad viskas atitiktų teisės aktų reikalavimus, o klientai jaustųsi užtikrinti šios paslaugos saugumu. Džiaugiamės, kad mūsų darbo rezultatai yra sėkmingi, o juos pasiekti padėjo glaudus bendradarbiavimas su Lietuvos metrologijos inspekcija bei technologinių sprendimų partneriais „StrongPoint“, – sako A. Petrovas.

Specialisto teigimu, didžiausias iššūkis buvo tinkamai suprogramuoti sistemas ir sustyguoti jas taip, kad klausimas apie kvito spausdinimą pirkėjui būtų užduotas laiku bei nekiltų jokių dviprasmybių. „Iš technologinės pusės didžiausias iššūkis mums buvo tai, kad diegiant funkciją reikėjo tai padaryti fiziniu būdu, nuvykus prie kiekvieno savitarnos aparato skirtinguose miestuose. Tačiau naujovės diegimas įvyko sklandžiai ir jokių trikdžių dabar nepastebime“, – pasakoja A. Petrovas.

Kvito spausdinimas – įprotis, kurio lengva atsisakyti

Anot „Rimi Baltic“ socialinės atsakomybės strategijos ir vystymo vadovo Liudviko Aleliūno, nepaisant įpročio įsigijus prekes gauti tai patvirtinantį spausdintą kvitą, pirkėjams priimti naujovę, atsisakant spausdintų kvitų, nėra sunku.

„Tvarumas – viena iš prioritetinių mūsų įmonės sričių. Nuolat ieškome inovatyvių sprendimų, kurie padėtų sumažinti neigiamą poveikį aplinkai ir taupytų gamtos resursus. Priimti su tvarumu susijusius sprendimus nėra sudėtinga, tačiau tam, dažniausiai, reikia laiko – pirkėjai turi būti pasiruošę priimti naujoves. Sulaukiame daug padrąsinimų ir teigiamų atsiliepimų socialinėje erdvėje ir jaučiame stiprų pirkėjų palaikymą. Matome, kad šis spendimas pasiteisino, nes daugeliu atvejų spausdinto kvito pirkėjams neprireikia, todėl ir jo atsisakyti nėra sunku“, – teigia L. Aleliūnas.

„Rimi“ savitarnos kasų pirkėjai 1,7 mln. kartų nubalsavo už gamtą
© Organizatorių nuotr.

Visuomenininkas, iniciatyvos „Už švarią Lietuvą“ įkūrėjas ir socialinis verslininkas Giedrius Bučas, savo pavyzdžiais ir aplinkosaugos darbais skatinantis visuomenę prisidėti prie gamtos išsaugojimo bei sąmoningo gyvenimo puoselėjimo, sveikina „Rimi“ iniciatyvą atsisakyti spausdintų kvitų. Anot jo, nors atliekų tvarkymo kultūra Lietuvoje keičiasi lėtai, tačiau daugėja sąmoningų žmonių bei verslų, kurie prisideda prie reikšmingų pokyčių įgyvendinimo ir perteklinio vartojimo mažinimo.

„Kasdien renku šiukšles ir tarp jų tikrai pastebiu išmestus čekius, todėl manau, kad „Rimi“ spendimas atsisakyti spausdintų kvitų yra sveikintinas. Tai padeda tausoti ne tik gamtos resursus – medieną ir iš jos gaminamą popierių, bet ir sutaupyti kvitų spausdinimui reikalingus dažus, kurie nėra itin ekologiški, tad patekę į aplinką užteršia gruntą. Sprendimas atsisakyti spausdintų kvitų reikšmingai prisideda ir prie perteklinio vartojimo sukeltų problemų mažinimo. Spausdintus kvitus dažnas pirkėjas tiesiog išmeta, todėl jų atsisakymas yra gera pradžia ugdant tvarų, sąmoningą ir darnų vartojimą. Geriausia prevencija šiukšlėms yra jų nesukūrimas, todėl džiaugiuosi šiuo „Rimi“ pavyzdžiu“, – teigia G. Bučas.

Džiuginantys rezultatai

Funkcija sėkmingai įdiegta 53-ose tinklo parduotuvėse, kuriose įrengtos savitarnos kasos. Nuo pilotinės kampanijos pradžios gegužę iki jos įgyvendinimo visose „Rimi“ parduotuvėse rugpjūčio viduryje, pavyko pasiekti išties įspūdingų rezultatų: „Pirkėjai spausdintų kvitų atsisakė jau 1,7 mln. kartų. Toks sprendimas leido sutaupyti net 1500 kilogramų popieriaus. Tai tik dar kartą parodo, kad net ir maži žingsneliai tvarumo link yra labai reikšmingi. Mūsų pirkėjai – sąmoningi ir jiems rūpi aplinkosauga“, – džiaugiasi L. Aleliūnas.

Jis taip pat pastebi, kad šiukšliadėžės prie savitarnos aparatų dabar yra praktiškai pustuštės. Skaičiuojama, kad kvito nespausdina apie 80 proc. savitarnos pirkėjų. „Pozityviai žiūrime į ateitį ir tikimės, kad metų pabaigoje neatspausdintų kvitų skaičius perkops 5 mln. Todėl visi Lietuvos gyventojai, bent jau teoriškai, galės prisidėti prie švaresnės gamtos ir neigiamo poveikio aplinkai mažinimo“, – sako L. Aleliūnas.

Šioje rubrikoje publikuojami įmonių ir organizacijų pranešimai spaudai. Už jų turinį atsako juos atsiuntę asmenys ir jų atstovaujamos organizacijos.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
4.0000

„Eckes-Granini Lietuva“ migrantų vaikams padovanojo daugiau nei 21 tūkst. pakelių sulčių

Verslas tiesia pagalbos ranką Lietuvoje atsidūrusioms migrantų šeimoms – didžiausia Lietuvoje...

Siekdama prisidėti prie žiedinės ekonomikos plėtros Baltijos šalyse, „Tetra Pak“ suteiks galimybę grąžinti kartonines pakuotes (1)

Pasaulyje pirmaujanti maisto apdirbimo ir pakuočių iš kartono gamintoja „Tetra Pak“ Baltijos...

Prekybos tinklas „Iki“ perdavė migrantams paramą higienos priemonėmis ir maistu (1)

Prekybos tinklas „Iki“ , siekdamas palengvinti migrantų gyvenimo sąlygas bei jais...

Judrioje Vilniaus sankryžoje pasodintas „Stipriausių Lietuvoje“ parkas (2)

Vienoje judriausių sostinės vietų, Gerosios Vilties transporto žiede, penktadienį pasodinta...

„Revolut“ vertins poveikį aplinkai, bendradarbiaus su „Watershed“

Finansinių technologijų įmonė įsipareigojo įvertinti ir sumažinti savo pasaulinį anglies...

Top naujienos

Vilniuje prie namų užpulti gėjai nesijaučia saugūs: niekada nežinai, kas tavęs laukia (354)

Prie nuomojamo buto sostinės centre užpulti netradicinės seksualinės orientacijos vaikinai teigia,...

Nepriklausomų tiekėjų pasiūlymai parodė, kiek brangsta elektra: kaina gali būti ir dviguba (252)

150 kilovatvalandžių, dvi laiko zonos po lygiai – dabar mokėti tektų 21,23 euro, o nepriklausomi...

Per savaitę COVID-19 protrūkių išaugo daugiau nei pusantro karto: mato tik vieną kelią to išvengti (129)

Epidemiologinė situacija šalyje ir toliau išlieka sudėtinga, rodo Nacionalinio visuomenės...

Vokietija šokiruota: degalinėje nužudytas kaukę prašęs užsidėti kasininkas papildyta (160)

Vokietija antradienį reiškia šoką ir pasipiktinimą dėl incidento, kai vienoje degalinėje...

Šios „lauktuvės“ iš Italijos gali apkarsti: gresia baudos nuo 500 iki 3 tūkst. eurų (27)

Nepaisant daugkartinių įspėjimų, turistai, atvykstantys pailsėti į saulėtąją Italiją, vis...

„Medicinos bankui“ – įspėjimas, 300 tūkst. eurų bauda ir įpareigojimas (1)

Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį „Medicinos banko“ veiklos...

Turkija po „rinkimų“ supykdė Rusiją (1)

Turkijos atsisakymas pripažinti Rusijos parlamento rinkimų rezultatus Kryme sukėlė Maskvos pyktį.

Hussein Ibish | D+

Šalis, kurios bankai pritrūko pinigų

Po 13 mėnesių trukusio šalies egzistavimo ją valdant laikinai pareigas ėjusiems ministrams...

Į juodą zoną pretenduoja dar vienas Lietuvos miestas: per parą nustatatė 142 naujus koronaviruso atvejus (14)

Kaune naujų koronaviruso infekcijos atvejų praėjusį sekmadienį buvo nustatyta 90, tuo metu...