aA
Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos šiemet pristatytą Lygių galimybių liniuotę – įrankį, skirtą įsivertinti, kaip įmonėje sekasi užtikrinti lygias darbuotojų galimybes, jau išbandė ir kol kas aukščiausią įvertinimą – 9,2 iš 10 galimų balų, gavo „Rimi Lietuva“. Aukštą rezultatą lėmė bendrovėje ne tik egzistuojanti, bet ir matoma įvairovė, gera darbuotojų savijauta darbe, atsakingas, kokybiškos vadybos bruožais pasižymintis vadovavimas ir darbuotojų palankumas lygių galimybių principams bei didesnei darbuotojų įvairovei.
„Rimi Lietuva“ išbandė Lygių galimybių liniuotę ir gavo aukščiausią įvertinimą
„Rimi Lietuva“ išbandė Lygių galimybių liniuotę ir gavo aukščiausią įvertinimą
© Organizacijos nuotr.

Lygių galimybių principų puoselėjimas ypatingai svarbus šiuo sudėtingu laikotarpiu

„Dabartinėje situacijoje, kai dalis įmonių yra priverstos stabdyti veiklą, mažinti darbuotojų skaičių ar organizuoti darbus nuotoliniu būdu, darbuotojų įsitraukimas, gera savijauta, pasitikėjimas kolegomis ir vadovais ypatingai svarbus, norint užtikrinti darbų tęstinumą ir geriausius šiomis įtemptomis aplinkybėmis įmanomus rezultatus. Būtent šiuos aspektus ir atskleidžia Lygių galimybių liniuotė. Mums, kaip už lygių galimybių stiprinimą šalyje atsakingai institucijai, išties svarbu matyti, kad mūsų sukurtu įrankiu naudojamasi drąsiai, o gaunami rezultatai yra rimta priežastis didžiuotis“, – sako Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė.

„Lygios galimybės visada buvo ir yra vienas kertinių principų visose mūsų organizacijos veiklose bei visose darbuotojų grandyse. Šių principų stiprinimui visada, net ir šiuo sudėtingu laikotarpiu, skiriame didelį dėmesį, todėl nekantravome pasinaudoti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos sukurtu įrankiu ir įsivertinti, kaip mums sekasi. Išties geras ir džiuginantis rezultatas – ne priežastis sustoti. Stengsimės atsižvelgti į tyrimo išvadose pateikiamas rekomendacijas, pavyzdžiui, patobulinti vidinį pranešimų dėl galimų lygių galimybių pažeidimų nagrinėjimo mechanizmą, atlikti Lygių galimybių liniuotės apklausą tarp visų įmonės darbuotojų“, – sako „Rimi Lietuva“ personalo vadovė Vaida Kaikarienė.

Daugiausia įvairovės fizinės negalios, gimtosios kalbos ir kilmės pagrindais

Lygių galimybių liniuotė atskleidė, jog „Rimi Lietuva“ daugiausia įvairovės matoma fizinės negalios, gimtosios kalbos ir kilmės pagrindais. 89 % apklausoje dalyvavusių įmonės darbuotojų nurodė pastebintys egzistuojančią kolektyvo įvairovę vienu ar keliais pagrindais. Dar didesnis darbuotojų, dalyvavusių apklausoje, skaičius – 96 % – patvirtino, jog jaučiasi visaverte organizacijos dalimi ir darbovietė užtikrina lygias galimybes savo darbuotojams. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba pateikiamose tyrimo išvadose pastebi, kad absoliučiai visi ne lietuvių tautybės ir ne Romos katalikų tikėjimo „Rimi“ darbuotojai sutiko su teiginiu, jog jaučiasi visaverte organizacijos dalimi.

Lygių galimybių liniuotės tyrime taip pat buvo klausiama, ar darbuotojams priimtina kolektyvo darbuotojų įvairovė pagal lytį, amžių, kilmę, įsitikinimus, seksualinę orientaciją ir kt. požymius. Absoliuti dauguma – 97 % – teigiamai atsakė į šį klausimą, taip patvirtindami š. m. birželį vykdytos vidinės apklausos rezultatus: jie parodė, kad, darbuotojų nuomone, didžiausi „Rimi“ privalumai yra geros, malonios darbo sąlygos bei geri ir draugiški kolegos. Šie tyrimai, Vaidos Kaikarienės teigimu, leido įsitikinti, kad pasirinkta personalo strategija pilnai pasiteisina, pavyzdžiui, vykdyta kampanija „Amžius nesvarbu“ atspindi vidinį įmonės paveikslą bei darbuotojų savijautą.

Vadovų pavyzdys lemia realius pokyčius lygių galimybių srityje

Lygių galimybių liniuotė taip pat suteikia galimybę pamatyti, kaip darbuotojai vertina vadovus ir jų darbo principus. Devyni iš dešimties apklausoje dalyvavusių „Rimi“ darbuotojų mano, kad vadovai elgiasi pagarbiai ir vertina jų darbą, 86 % sutinka, kad vadovui rūpi lygios galimybės darbe. „Aukščiausios ir vidurinės grandies vadovų pavyzdys ir atsakomybė yra lemiami, užtikrinant lygias galimybes darbe, formuojant pagarbią organizacinę kultūrą. Jei vadovai puoselėja lygių galimybių principus, nuolatos kelia su šia tema susijusius klausimus, tai tampa organizacinės kultūros dalimi. Be vadovų įsipareigojimo ir nuolatinio dėmesio, lygių galimybių tema įmonėje – formalumas, o ne realus pokytis“, – sako Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos ekspertas Tomas Vytautas Raskevičius.

Lygių galimybių liniuotė, kurią Lygių galimybių tarnyba sukūrė atsižvelgdama į Lietuvos darbdavių poreikį gauti konsultacijas, kuriant lygių galimybių politiką ir/ar veiksmų planus savo darbovietėse, yra skirta tiek viešojo, tiek privataus sektoriaus darbovietėms, turinčioms 50 ir daugiau darbuotojų. „Rimi“ šiame tyrime dalyvavo apie 150 įmonės darbuotojų. Tarp tyrimą taip pat jau atlikusių organizacijų – Techninės pagalbos neįgaliesiems centras, Registrų centras ir pati Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba.

Šioje rubrikoje publikuojami įmonių ir organizacijų pranešimai spaudai. Už jų turinį atsako juos atsiuntę asmenys ir jų atstovaujamos organizacijos.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
3.0000

„Maximos“ darbuotojus išauginusi „Greičio valdyba“: nuo profesinio tobulėjimo iki asmeninio pasitikėjimo savimi

Prieš pusę metų startavęs pirmasis lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ projektas „Greičio...

„Lidl“ padengs namuose dirbančių komandos narių išlaidas darbo vietos baldams: kompensuos 300 eurų

„Lidl Lietuva“ ir toliau investuoja į įmonės komandos narių gerovės užtikrinimą....

Naująją SBA centrinę būstinę Vilniuje sukūrė tarptautinė komanda

Į naują plėtros etapą įžengusi SBA grupė savo centrinę būstinę perkėlė į „Green Hall“...

„Lidl“ kartu su pirkėjais vaikams paaukojo jau daugiau kaip 200 tūkst. eurų (1)

Nuo 2017 m. gruodžio vykstančio, „Lidl“ inicijuoto socialinio projekto „Už saugią aplinką...

Tvarumas ir skaidrumas – lietuviški verslai renkasi sunkesnį, bet vertybėmis grįstą kelią

Du lietuviški verslai, pasirinkę veikti skaidriai ir per penkerius veiklos metus nedarę šiai...

Top naujienos

Lietuvoje – siūlymas dirbti 4 darbo dienas per savaitę už tą patį atlyginimą: tai išbandžiusi įmonė sako, kad pasiteisina (220)

Vėl kyla diskusijos dėl keturių dienų darbo savaitės. To žadama siekti Lietuvos socialdemokratų...

Po JAV ataskaitos – naujas išpuolis Lietuvoje: taikiniai pasirinkti neatsitiktinai (375)

Vos diena. Tiek užtruko programišiai, surengę kibernetinę ataką Lietuvoje po to, kai JAV...

Po pasaulį nuolat keliaujantis verslininkas Jokūbas Laukaitis: karantinas mane užklupo pačiu laiku (37)

Po pasaulį nuolat keliaujantis idėjų kupinas verslininkas Jokūbas Laukaitis , daugiau nei pusei...

Andrius Almanis | D+

Kruvinojo barono saulėlydis: jį radę „raudonieji“ negalėjo patikėti, kad tai – legendinis tironas III dalis

1921 m. pradžioje ties Mongolijos siena telkėsi vis daugiau bolševikų dalinių, kai kurie net...

Top10. Gamintojai griebiasi už galvų – pasaulyje siaučianti jėga Lietuvos neaplenkė (71)

Pasaulis, pamažu išsivaduojantis iš koronaviruso pandemijos gniaužtų, regis jau galėtų kiek...

TS-LKD atstovas žodžių apie Nausėdą nebesirenka: ar jis tinkamas atstovauti tokio aukšto pilotažo susitikime Prezidentūros reakcija lakoniška (909)

Įtampa tarp Seimo ir Prezidentūros dėl Lietuvos atstovavimų Europos Vadovų Taryboje auga. Seimo...

Artimiausiu metu – prastos sinoptikų žinios: iki šilumos dar teks iškęsti ne vieną nemalonią dieną (1)

Ketvirtadienio dieną dangų dengs gana tankių debesų sluoksnis, kurį retsykiais praplėš skaisti...

VTEK pradėjo tyrimą dėl aplinkos ministro Simono Gentvilo (49)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl aplinkos ministro, liberalo...

Feisbuke sparčiai išplitęs vaizdas apie milžiniškas vynuogių kekes Ukrainoje sulaukė ekspertų reakcijos (31)

Feisbuko grupės ir kiti socialinių tinklų forumai – vietos, kuriose sparčiai sklinda melagienos...

Čempionų lygos finale susigrums du anglų futbolo milžinai (15)

UEFA Čempionų lygos finale gegužės pabaigoje susigrums „Manchester City“ ir Londono...