aA
Tvarumui šiandieninėje visuomenėje užimant vis svarbesnę rolę, verslas taip pat gali padėti klientams mažinti planetoje paliekamą pėdsaką. Vienas iš būdų, kaip privatus sektorius gali prisidėti prie klimato kaitos mažinimo – siūlyti mažą šiltnamio dujų pėdsaką turinčius produktus arba netgi kompensuoti susijusias dujų emisijas. Tokių prekių galima rasti prekybos tinkle „Lidl“, kuris visą šią savaitę, nuo liepos 26 d., siūlys klimatui neutralius „Vemondo“ prekės ženklo veganiškus produktus. Keletą jų jau galima rasti ir nuolatiniame asortimente.
Vemondo veganiški sausainiai
Vemondo veganiški sausainiai
© Organizatorių nuotr.

Europos Sąjunga, norėdama atitikti Paryžiaus susitarimo dėl klimato kaitos reikalavimus, iki 2050 m. yra užsibrėžusi tikslą tapti klimatui neutraliu žemynu. Tai reiškia, kad ES sieks pašalinti didžiąją dalį šiltnamio dujų emisijų, o likusį jų kiekį kompensuoti, pavyzdžiui, surenkant anglies dvideginį iš atmosferos technologijų pagalba arba natūraliais absorbavimo būdais.

Tačiau norint pasiekti šį tikslą, prisidėti turi visi – tiek pavieniai asmenys, tiek valstybės ir privatūs verslai. Todėl, norėdamas prisidėti prie klimato atšilimo slopinimo, „Lidl“ nuolat matuoja į aplinką dėl įmonės veiklos patenkantį šiltnamio dujų kiekį ir stengiasi jį mažinti.

Plečia klimatui neutralių prekių asortimentą

Pasak „Lidl Lietuva“ Pirkimų departamento socialinės atsakomybės vadovės Rasos Didjurgytės, vienas iš būdų kaip galima mažinti šiltnamio dujų pėdsaką – vietoj taršių gyvūninės kilmės produktų vartoti kuo daugiau augalinio maisto. O jei jų šiltnamio efektą sukeliančios dujos (ŠESD) yra kompensuojamos, tuomet poveikio klimatui apskritai nėra.

Prekybos tinkle „Lidl“ – klimatui neutralūs veganiški produktai
© Organizatorių nuotr.

„Mes prisiimame atsakomybę už savo veiksmus, kuriais darome poveikį žmonėms ir aplinkai. Nuo pat prekybos tinklo starto Lietuvoje siekiame, kad mūsų pirkėjai turėtų galimybę įsigyti tvariau užaugintų ir pagamintų produktų. Šiais metais savo asortimentą papildėme veganiškais produktais, kurių auginimo ir gamybos metu susidariusias ir taip santykinai nedideles šiltnamio dujų emisijas kompensuojame pasitelkdami specialius klimato apsaugos projektus. Todėl šiandien savo klientams galime pasiūlyti mūsų privataus prekių ženklo „Vemondo“ veganiškus produktus, kurie yra neutralūs klimatui. Tai reiškia, kad renkantis juos, nėra didinamas žmogaus paliekamas CO2 pėdsakas Žemėje“, – sako R. Didjurgytė.

Remia socialiai atsakingus projektus

Specialistė pratęsia, kad auginant, gaminant ir transportuojant „Vemondo“ produktus susidarančios ŠESD yra kompensuojamos bendradarbiaujant su tarptautine organizacija „ClimatePartner“ ir remiant tam tikrus besivystančiose šalyse vykdomus projektus.

„Pirmasis projektas – saulės baterijų parkas Indijos Taro dykumoje. Antrasis projektas vystomas Eritrėjoje – čia yra tvarkomi vandens gręžiniai, kad žmonės turėtų švaraus geriamo vandens. Tokiu būdu ne tik ženkliai pagerinamos jų gyvenimo sąlygos, bet ir išvengiama CO2 emisijų, susidarančių kertant miškus ir nuolat virinant užterštą vandenį ant laužo. Paskutinis projektas – miškų atsodinimas Ugandoje, taip sudarant sąlygas natūraliam CO2 absorbavimui. Be to, kartu su mišku atsikuria ir biologinė įvairovė. „Vemondo“ produktų ŠESD emisijas kompensuojame finansuodami būtent šiuos projektus, kurie vienu ar kitu būdu jas mažina. Be to, šie projektai ne tik mažina poveikį klimatui, bet ir sukuria papildomą pridėtinę vertę bei gerina gyvenimo sąlygas vietos bendruomenėms“, – teigia pašnekovė.

Prekybos tinkle „Lidl“ – klimatui neutralūs veganiški produktai
© Organizatorių nuotr.

Prekybos tinklo „Lidl“ pirkėjai nuo liepos 26 d. galės įsigyti įvairių veganiškų produktų – „Vemondo“ veganiškos picos ar kepsnelių, veganiškų virtinių įdarytų daržovėmis bei valgomųjų ledų, veganiškų sausainių ar augalinio pieno gėrimo bei dar daugiau.

„Tikimės, kad šį asortimentą išbandys ne tik vegetarai ir veganai, bet ir kiti, pailsėti nuo mėsos produktų norintys pirkėjai. Juolab kad įsigydami „Vemondo“ produktus, renkatės tvaresnį gaminį, kuris neprisideda prie klimato kaitos“, – sako R. Didjurgytė.

CO2 taupo ir kitais būdais

Anot jos, prekybos tinklas stengiasi šiltnamio dujų kiekį mažinti ir kitais būdais: „Nuo 2017 m. įsidiegėme energijos vadybos standartą ISO 50001, padedantį reikšmingai taupyti energiją ir apkarpyti šiltnamio dujų emisijas. Taip pat dar pradėdami projektuoti pirmąsias parduotuves Lietuvoje, ieškojome efektyvių statybos būdų ir taupiai energiją naudojančios įrangos, o 100 proc. sunaudotos elektros energijos gauname iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Be to, ant keleto „Lidl“ parduotuvių yra sumontuotos saulės baterijos, o šalia jų – elektromobilių įkrovimo stotelės.“

Šioje rubrikoje publikuojami įmonių ir organizacijų pranešimai spaudai. Už jų turinį atsako juos atsiuntę asmenys ir jų atstovaujamos organizacijos.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Vilniuje vyks tarptautinis transporto ir inovacijų forumas: kokia laukia šio sektoriaus ateitis

Kas padėtų Lietuvai išsaugoti lyderystę transporto ir logistikos srityje? Kokios tendencijos...

„Norfos“ labdaros ir paramos fondas dovanoja pasieniečiams 100 tūkst. eurų (1)

„Norfos“ labdaros ir paramos fondas pasirašė paramos sutartį su Valstybės sienos apsaugos...

Įvertintos pandemijos metu Pramonės 4.0 inovacijas diegusios Lietuvos įmonės

Šiandien vykstančios „Making Industry 4.0 Real“ konferencijos metu apdovanotos pandemijos metu...

„McDonald‘s“ mažina plastiko kiekį „Happy Meal“ žaisluose

Siekdamas stiprinti lyderystę tvarumo srityje tiek pasaulio, tiek vietos mastu, „McDonald‘s“...

Graži iniciatyva jungia atsakingą verslą ir Lietuvos paukščių mylėtojus

Prieš pusmetį prasidėjusi akcija suvedė lietuviškų lietpalčių prekės ženklą „Ducktail...

Top naujienos

Apsilankius viename užkardos kambarių irakietis tiesiog pratrūko: pinigų aš turiu – man reikia ištrūkti iš šio mėšlo (164)

Švenčionių pasienio užkarda pamažu tuštėja. Dabar čia dar gyvena 31 migrantas, kai pačiame...

Seimūnai ir toliau galės praleidinėti posėdžius nebaudžiami: algą vis tiek gaus (13)

Seimo nariai toliau gaus visą algą, net ir neidami į darbą. Bandyta priimti įstatymą, kad...

Eugenija Grižibauskienė | D+

Išskirtinio išradimo autorius Mikulėnas – apie išmaniusius marškinėlius, šlovės valandas sporte ir skaudžias patirtis versle

„Užlipus ant vieno kalnelio kaskart pasimato kitas, į kurį vėl įdomu įkopti“ – sako...

Slapta sudaryto sandorio atgarsiai nuaidėjo visame pasaulyje: gali tekti rinktis tarp dviejų grėsmių (129)

Prancūzija nėra vienintelė šalis, nepatenkinta naujuoju JAV, JK ir Australijos saugumo susitarimu:...

Mirė Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, rašytojas Leonardas Gutauskas papildyta (82)

Eidamas 83-iuosius metus naktį į šeštadienį mirė nacionalinės kultūros ir meno premijos...

Kitus gelbėjantys medikai apie save pamiršta: apie 80 proc. yra perdegę, trečdalis linkę į depresiją (194)

Šią savaitę Lietuvą apskriejo liūdna žinia apie dar vieno mediko savižudybę. Gydytojas...

Po tragiškos pareigūno žūties kraupioje avarijoje – policijos kova dėl sumokėtų pinigų (133)

Prieš ketverius metus Pagėgių savivaldybėje įvykusi tragiška avarija , kai tarnybos metu žuvo...

Aurelijus Veryga nusipirko išskirtinės išvaizdos motociklą ir įvardijo jo kainą: žmona kol kas kartu nevažinėja (51)

Aurelijus Veryga , būdamas ministru turėjo daug darbo ir mažai laisvalaikio, o baigus kadenciją...

Pardavęs verslą sostinėje Aukštadvaryje sukūrė Ameriką: esu pats laimingiausias žmogus (27)

„Esu pats laimingiausias žmogus. Darau tai, ką noriu“, – šypsosi Egidijus Šova. Prieš...