aA
„Deloitte“ paskelbė savo kasmetinį Vidurio Europos „Technology Fast 50“ sąrašą, į kurį įtraukiamos sparčiausiai augančios Vidurio Europos privačios arba valstybinės technologijų įmonės. Iš viso regiono išsiskyrė Čekija, kurioje sparčiausiai augančių įmonių skaičius yra didžiausias. Į sparčiausiai augančių penkiasdešimtuką pateko po vieną Estijos ir Lietuvos įmonę, tačiau šįmet jame nėra nė vienos Latvijos įmonės.
Asociatyvioji nuotr.
Asociatyvioji nuotr.
© Vida Press

Visoje Vidurio Europoje „Technology Fast 50“ sąrašas yra plačiai pripažįstamas kaip labiausiai prestižinė ir itin svarbi verslo kūrybiškumo bei inovacijų vertinimo priemonė. „Visos įmonės, kurios pateko į „Technology Fast 50“ sąrašą, yra puikus pavyzdys, ko galima pasiekti tinkamai derinant praktinę patirtį, inovacijas, energiją, viziją ir ambicijas. Nepaisydamos gausybės dėl pandemijos atsiradusių iššūkių, geriausios ir sumaniausios sugebėjo pakeisti kryptį, atsinaujinti, persitvarkyti bei augti,“ – pabrėžė „Deloitte“ Baltijos šalių vadovaujančioji partnerė Kristine Jarve.

Čekijos Respublika išsiskiria kaip Vidurio Europos šalis, kurioje sparčiausiai augančių įmonių yra daugiausia: į penkiasdešimtuką pateko net 19 Čekijos bendrovių. Sąraše yra ir dvi Baltijos šalių įmonės – po vieną iš Estijos ir Lietuvos, tačiau Latvijos įmonių penkiasdešimtuke šįmet nėra. Iš viso į sąrašą pavyko patekti devynių Vidurio Europos šalių įmonėms. „Technology Fast 50“ laimėtojai nustatomi pagal pajamų augimo per ketverius finansinius metus (šį kartą 2017–2020 m.) tempus, išreikštus procentais.

2021 m. galima vadinti rekordų metais. Vidutinis įmonių, patekusių į 2021 m. „Technology Fast 50“ sąrašą, augimo tempas buvo išskirtinai puikus ir siekė 2,278 % (2020 m. atitinkamai 1,460 %). O nugalėtojas – Čekijos finansinių technologijų pionierius FTMO – savo augimo tempais (39,432 %) smarkiai pranoko 2020 m. nugalėtoją (9,077 %). FTMO tvirtai plėtojo pavykusią verslo idėją: nepriklausomiems prekiautojams finansinėmis priemonėmis, kurie jau yra patyrę ir sėkmingai veikia, tačiau kuriems trūksta nuosavo kapitalo, suteikti galimybę veikti FTMO prekiautojo statusu. Antroji vieta bendrajame sąraše atiteko Lietuvos sveikatos priežiūros ir gyvybės mokslų sektoriaus bendrovei „Kilo.Health“, kurios augimo tempai siekė 17,710 %.

„Džiaugiamės patekę tarp trijų geriausių sąrašo lyderių. Tai garbė, dar kartą patvirtinanti, kad einame teisingu keliu. Pastarieji keleri metai mums parodė, kad „Kilo Health“ viskas įmanoma. Visiškai pakeitėme savo įmonę iš tik dešimties žmonių komandos į 500+ talentų ir atidarėme penkis naujus biurus 3 šalyse, – džiaugėsi įmonės vadovas Tadas Burgaila. – Visa tai atsirado dėl to, kad esame drąsūs, nebijantys eksperimentuoti ir išsiskirti savo ambicijomis“.

Nepaisant to, kad „Technology Fast 50“ sąraše dominuoja programinės įrangos įmonės (net 33), augančių bendrovių esama ir aparatinės įrangos (5), žiniasklaidos ir pramogų (4), finansinių technologijų (3), sveikatos priežiūros ir gyvybės mokslų (3) bei ryšių (2) sektoriuose.

„Deja, į „Technology Fast 50“ sąrašą šįmet nepateko nė viena Latvijos bendrovė. Tačiau reikia pasakyti, kad šiais metais dalyvauti programoje užsiregistravo rekordinis įmonių skaičius – beveik 450. Žvelgdami į ateitį ir mėgindami įvertinti, kaip toliau vystysis verslas mūsų regione, aiškiai matome, jog vienintelis svarbiausias sėkmės veiksnys ateityje bus pažangiausios technologijos, kurios sudaro galimybę didinti efektyvumą, gerinti kokybę, supaprastinti procesus bei remti darnų vystymąsi,“ – komentuodama sąrašą, pasakė „Deloitte“ Baltijos šalių vadovaujančioji partnerė K. Jarve.

Vidurio Europos „Technology Fast 50“ sąrašą „Deloitte“ skelbia jau 22 metus. Siekiant atskirai pažymėti tas įmones, kurios demonstruoja didžiulį potencialą, tačiau veikia dar labai neseniai ir neatitinka pagrindinio „Deloitte“ Vidurio Europos „Technology Fast 50“ kategorijos kriterijaus, šįmet buvo įvestos dvi naujos apdovanojimų kategorijos – „The Investment Star“ (Investicijų žvaigždė) ir „Growth Stars“ (Augimo žvaigždės). Į „Growth Stars“ sąrašą pateko ir dvi Lietuvos įmonės.

Be to, šįmet antrą kartą paskelbtas „The Impact Star“ (Poveikio žvaigždė) kategorijos sąrašas. „The Impact Star“ ypatingas tuo, kad į jį patekti gali tik tos įmonės, kurios sugeba savo puikius produktus arba paslaugas sėkmingai susieti su teigiamu poveikiu bent vienai kriterijuose įvardytai sričiai – visuomenei, verslui, inovatyvumui, aplinkai ir įvairovei. Šiame sąraše matome ir tris Latvijos įmones: „PrintOnPack“, „Twino“ ir „Alina“.

Daugiau informacijos ir išsamią ataskaitą rasite čia: Technology Fast 50 2021 | Deloitte Central Europe

Šioje rubrikoje publikuojami įmonių ir organizacijų pranešimai spaudai. Už jų turinį atsako juos atsiuntę asmenys ir jų atstovaujamos organizacijos.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
4.0000

Rinktis kibernetinio saugumo sritį motyvuoja „Nord Security“ įsteigtos stipendijos LCC tarptautinio universiteto studentams (1)

Lietuvoje smarkiai trūksta kvalifikuotų IT specialistų – šioje srityje yra 14 tūkst....

„Circle K“ imasi žaliosios elektros gamybos: pirmieji saulės moduliai iškelti ant degalinių stoginių

Viena Lietuvos mažmeninės degalų rinkos lyderių, Kanados kapitalo bendrovė „Circle K“...

Džiuginantys „Lidl“ ruoniukų projekto rezultatai: gyvūnų gerovei jau surinkta virš 30 tūkst. eurų

Praėjusių metų liepą startavęs „Lidl Lietuva“ projektas „Duok ruoniukui penkis“ suteikia...

„Wizz Air“ išrinkta tvariausia oro linijų bendrove Europoje

Sparčiausiai auganti Europos oro linijų bendrovė „Wizz Air” yra tvariausia savo sektoriaus...

Naujas puslapis lošimų rinkoje – įsteigta Atsakingo lošimų verslo asociacija

Pokyčiai Lietuvos lošimų verslo rinkoje – praėjusių metų pabaigoje įsteigta nauja...

Top naujienos

Čmilytė-Nielsen: taip jau susiklostė, kad Lietuva yra taikinys (76)

Nesutariantys dėl užsienio politikos Lietuvos politikai stokoja atsakomybės ir daro žalą...

Lenkijos sprendimai jau paveikė Lietuvos degalines: skaičiuoja kainų skirtumus, trumpina darbo laiką (44)

Reaguojant į kilusias energetikos kainas bei nuo vasario Lenkijoje mažinamą PVM tarifą ne tik...

Ekonomistas Izgorodinas: kol kas tikrųjų krizės su Kinija rezultatų dar nepamatėme (3)

Spartesnio atsigavimo siekiančioms įmonėms ruošiamasi išdalinti daugiau nei 500 milijonų eurų...

Šimonytė: reikia ruoštis viskam, bet ar bus karas, atsakyti gali tik Putinas (1)

Lietuvai būtina ruoštis visiems galimiems scenarijams dėl Rusijos telkiamos kariuomenės greta...

JAV atmetė Rusijos pagrindinį reikalavimą dėl Ukrainos, bet siūlo tolesnę diplomatiją (1)

Jungtinės Valstijos trečiadienį atmetė Rusijos pagrindinį reikalavimą – kad būtų...

D+Ieva Jazavitienė

Seku savo išlaidas, bet vis tiek nesiseka taupyti: nepadarę konkrečių žingsnių, gero nesitikėkite

Jūsų finansuose niekas nesikeičia, nors daug mėnesių tvarkingai fiksuojate pajamas ir išlaidas?...

Karališkosios šeimos ekspertė prabilo apie tai, kaip princas Harry pravirkdė Kate Middleton jos vestuvių dieną

Sasekso kunigaikštis pravirkdė savo brolienę ir giliai sujaudino savo brolį, užsiminęs, kad jį...

Gydytoja įspėjo apie ligą, dėl kurios gresia apakti: rizika susirgti priklauso ir nuo akių spalvos

Ne paslaptis, kad iš visų akių ligų daugiausia nerimo kelia tos, kurios bėgant laikui gali tapti...

Po eksperimento laboratorijoje – svarbus proveržis: mokslininkai rado būdą, kaip įveikti milijonus gyvybių kasmet nusinešančias bakterijas

Manoma, kad ateityje onkologinės ir širdies ligos nebebus pagrindiniai žmonių žudikai. Jau visai...

Pasaulinė infliacija užbaigia pigesnės švariosios energijos erą – ir už tai reikės mokėti daugiau (2)

Vis pigesnės švariosios energijos era baigėsi, ir tai pakurstė naują netikrumo pliūpsnį...