aA
„Nestlé“ praneša apie svarbiausius prioritetus Europoje, Viduriniuose Rytuose ir Šiaurės Afrikoje, siekdama iki 2050 m. įgyvendinti nulinę anglies dioksido emisiją.
„Nestlé“ kovai su klimato kaita nustato prioritetus Europoje, Viduriniuose Rytuose ir Šiaurės Afrikoje
© Organizacijos archyvas

„Nestlé“ atskleidė, kad beveik du trečdaliai bendrovės anglies dioksido emisijos yra susiję su žemės ūkiu. Bendrovė, siekdama sumažinti emisijas, kartu su tiekėjais pakeis būdą kaip maistas gaminamas. Perėjimas prie atsinaujinančio žemės ūkio praktikų bus naudingas gamtai ir pagerins ūkininkų pajamas.

Kakava, kava ir pienas yra pagrindiniai „Nestlé“ produktų ingredientai Europoje, Viduriniuose Rytuose ir Šiaurės Afrikoje. Dėl to bendrovė daugiausia dėmesio skiria sveikiems dirvožemiams, nulinės anglies dioksido emisijos pieno ūkiams, tvariai gaunamai kakavai ir kavai.

„Mūsų projektai, kurie skirti sveikesnių dirvožemių, mažesnės emisijos pieno ūkiams ir tvariai gaunamai kakavai ir kavai, rodo daug žadančius rezultatus. Esame tikri, kad bendradarbiavimas su ūkininkais ir tiekėjais gali būti praplėstas ir siekiant įgyvendinti nulinės anglies dioksido emisijos tikslą“, – sako „Nestlé“ Europos, Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos regiono generalinis direktorius Marco Settembri.

„Nestlé“, užsibrėžusi iki 2050 m. pasiekti nulinės emisijos tikslą, jau vykdo kelias iniciatyvias:

* Vykdydama tokias programas kaip „Gyvasis dirvožemis“ Prancūzijoje ir „LENs“ Jungtinėje Karalystėje, „Nestlé“ įgalina ūkininkus nenaudoti arba naudoti mažiau pesticidų, taip pat taikyti tokias technikas kaip nuolatinė dirvos danga, sėjomaina ir mažesnis žemės dirbimas. Šios priemonės padeda žemėje sulaikyti daugiau anglies bei vandens ir kurti sveikesnį dirvožemį.

* Siekdama sukurti planetai ir žmonėms naudingus pieno produktus, „Nestlé“ išplės savo veiksmus pieno produktų tiekimo grandinėje. Bendrovės tikslas – nulinė anglies dioksido emisija pieno ūkiuose. „Nestlé“ projektai „Klimatui draugiškas pienas“ Šveicarijoje ir „First Milk“ Jungtinėje Karalystėje jau atnešė teigiamų rezultatų mažinant anglies dioksido išmetimą daugiau nei 220 pieno ūkių. Geresnio ūkininkavimo iniciatyvos apima, pavyzdžiui, ilgesnį karvių auginimą, vietos pašarų naudojimą, rūpinimąsi karvių sveikata.

* Iki 2025 m. 100 proc. kakavos ir kavos, kurią naudoja „Nestlé“, bus išgaunama tvariai. Dėl to „Nestlé“ bendradarbiauja su ūkininkais, kad išvengtų miškų kirtimo ir įgyvendintų ambicingą miškų atkūrimo programą. 2020 m. bendrovė pradėjo viešojo ir privataus sektoriaus partnerystę, siekdama išsaugoti ir atkurti „Cavally Forest“ – vieną paskutinių likusių biologinės įvairovės židinių Dramblio Kaulo Krante.

„Dirbame su ūkininkais, produktų portfelyje orientuojamės į daugiau augalinio maisto, taip pat pristatome anglies dioksido požiūriu neutralius prekės ženklus. Be to, pergalvojame gamybos ir platinimo procesus, taip pat kuriame labiau žiedinei ekonomikai pritaikytas produktų pakuotes. Šie veiksmai padės mums pasiekti nulinės anglies dioksido emisijos tikslą. Tam, kad įvykdytume klimato kaitos įsipareigojimus, pasitelkiame savo pasaulinį mokslinių tyrimų ir plėtros tinklą. Dirbkime visi kartu, su visa vertės kūrimo grandine ir visomis vyriausybėmis, kad tai pasiektume“, – sako „Nestlé“ Europos, Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos regiono tvarumo direktorė Katja Seidenschnur.

Iki 2025 m. pereisime prie 100 proc. atsinaujinančios elektros energijos 800 „Nestlé“ vietų. 80 gamyklų iš maždaug 130 visoje Europoje, Viduriniuose Rytuose ir Šiaurės Afrikoje naudoja 100 proc. atsinaujinančią elektros energiją.

Pavyzdžiui, Jungtiniuose Arabų Emyratuose „Nestlé“ trijose gamybos vietose įrengia 25 tūkst. saulės modulių (PV). Jie pagamins 10 GWh elektros energijos per metus išvengiant mažiausiai 6 mln. kilogramų anglies dioksido emisijos, kuri prilygsta beveik 1500 lengvųjų automobilių metinei emisijai.

Šioje rubrikoje publikuojami įmonių ir organizacijų pranešimai spaudai. Už jų turinį atsako juos atsiuntę asmenys ir jų atstovaujamos organizacijos.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Parduotuvėse daugėja ekologiškesnių ir tvaresnių pakuočių

Visame pasaulyje daugėjant plastiko atliekų, ne mažą dalį jų sudaro neperdirbamos įvairių...

Tikslus viršvalandžių apmokėjimas – itin svarbus motyvuojančios darbo aplinkos kūrimo elementas

Bene pagrindinė sėkmingą verslą kurti norinčio darbdavio užduotis – pritraukti ir išlaikyti...

Atėjo į pagalbą: Vilniaus senjorus skiepytis ragins „Tele2“ ir „Telia“ (1)

Telekomunikacijos bendrovės „Tele2“ ir „Telia“ atsiliepė į Vilniaus miesto savivaldybės...

Ūkininkas V. Zubrickas apie „Lidl“ iniciatyvą: dovanojamas pašaras užtikrina spartesnę kovą su maisto švaistymu (1)

Prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ jau trečius metus bendradarbiauja su šalies ūkininkais, kurių...

„Iki“ lengvųjų automobilių parke – vien hibridiniai automobiliai (1)

Prekybos tinklas „Iki“ tęsia lengvųjų automobilių parko atnaujinimą – visi nauji bendrovės...

Top naujienos

Pamačiusi pervestą atlyginimą Šiaulių ligoninės medikė liko šokiruota: gydymo įstaigos versija – kitokia (218)

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje dirbančios medikės sūnus teigia, kad jo mamai ligoninė...

Čaplinskas: panašu, kad gyvensime pagal ketvirtąjį pandemijos scenarijų (285)

Panašu, kad gyvensime pagal ketvirtąjį koronaviruso pandemijos scenarijų, tai yra – virusų...

Šiltas pavasaris kol kas traukiasi: laukia smarkūs lietūs, vietomis sugriaudės perkūnijos (1)

Krentant atmosferos slėgiui ir didėjant žemo slėgio lauko įtakai giedrių orų laikotarpis...

Lietuvoje prasidės didžiuliai pokyčiai: vieniems teks stipriai pakeisti savo įpročius, o kiti galės pasinaudoti parama (63)

Pustrečio milijardo tonų – štai tiek pačių įvairiausių atliekų kasmet susikaupia Europos...

Kasdienybės herojai. Eleonora – apie „Sel“ ir skyrybas: liūdna dėl savo gyvenimo, kad nieko nepasiekiau kita tema: stulbinanti „Misis Lietuva 2019“ Gretės Brokienės sėkmė (10)

Išskirtinis Eleonoros Sebrovos interviu - karjera grupėje „Sel“, skausmingos skyrybos ir...

Karolis Kasperas | D+

Japonų valdžia po šiai dienai neigia šį istorinį faktą: „komforto stotyse“ karius tenkino 200 tūkst. pagrobtų moterų

Lee Ok-Seon nieko neįtardama ėjo namo, kai iš pravažiuojančio automobilio iššoko grupė...

Štai kokių perliukų radau „Mamų mugėje“: vaiką galima aprengti už tiek, kiek kainuoja trys puodeliai kavos (54)

Ar brangu auginti vaikus, juk jie taip greit auga, todėl daug ir reikia – kas sezoną naujų batų,...

UEFA atsakas: grasina dar šią savaitę iš Čempionų lygos išmesti tris iš keturių pusfinalio dalyvių (105)

UEFA ketina imtis pačių griežčiausių ir beprecedenčių veiksmų prieš maištininkų...

Agnė Keizikienė | D+

Mokslininkas praskleidė šydą nuo paslaptingo sapnų pasaulio: kodėl sapnuojame, ką sapnai apie mus pasako ir kaip jiems padaryti įtaką?

Sapnai tarsi kokia astrologija: vieni į juos žiūri su šypsena, kiti – intensyviai tyrinėja. Kad...

Kūno kalbos ekspertė išanalizavo princo Philipo laidotuvių įrašus: žiūrovams nepastebimos detalės pasakė daugiau nei žodžiai (32)

Karalienė Elžbieta II stabtelėjo prieš įeidama į Šv. Jurgio koplyčią, lyg negalėtų...