aA
Siekdamas stiprinti lyderystę tvarumo srityje tiek pasaulio, tiek vietos mastu, „McDonald‘s“ visame pasaulyje stipriai mažina plastiko kiekį „Happy Meal“ žaisluose. Iki 2025 m. pabaigos užbaigus perėjimą prie tvaresnių medžiagų naudojimo pirminio iškastinio kuro pagrindu pagaminto plastiko naudojimas sumažės 90 proc.
 Happy Meal
Happy Meal

Perėjimas prie tvaresnių medžiagų naudojimo jau vyksta – inovacijos „Happy Meal“ žaislų gamyboje per pastaruosius dvejus metus leido sumažinti plastiko kiekį 30 proc.

„Daugeliui vaikų ir suaugusiųjų Lietuvoje „Happy Meal“ yra svarbi vaikystės prisiminimų ir linksmų akimirkų su šeima ir draugais dalis. Vaikiškas rinkinys „Happy Meal“ vis dar yra vienas mėgstamiausių „McDonald‘s“ lankytojų – per metus jų parduodama apie 800 000 vienetų. Naujosios kartos klientams tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje itin rūpi mūsų planetos išsaugojimas, todėl nuolat ieškome būdų, kaip prie to prisidėti, vienas jų – pamėgtų ikonų, tokių kaip „Happy Meal“, pokyčiai. Šiuo pereinamuoju laikotarpiu mes glaudžiai dirbame su tiekėjais, šeimomis, žaidimų ekspertais ir inžinieriais, kad sukurtume tvaresnius, inovatyvius žaisliukų dizainus ir padėtume didinti perdirbtų medžiagų paklausą, kad „McDonald’s“ bendruomenės ir ne tik jos šypsotųsi dar daugybę kartų“,- sako Vladimir Janevski, „McDonald‘s“ generalinis direktorius Baltijos šalyse.

Naujieji „Happy Meal“ žaislai ir toliau kvies interaktyviai pramogauti su šeima žaidžiant su su žaislais, skatinančiais vaizduotę.

Kai kuriais atvejais gerbėjų mėgstami filmų personažai, anksčiau gaminti kaip plastikinės figūrėlės, gali vėl atgimti kaip 3D figūros, kurias bus galima patiems sukurti ir pagražinti, tad Betmenas ir vėl kaip ir anksčiau galės varžytis dėl Gotamo miesto valdymo, o pakalikai ir vėl galės regzti išdaigas. Kitais atvejais, pavyzdžiui, gaminant stalo žaidimus, iš pirminio iškastinio kuro pagrindu pagaminto plastiko anksčiau kurtos žaidimo detalės gali būti pakeistos aksesuarais, pagamintais iš sertifikuotų augalinės kilmės ar perdirbtų medžiagų. Be žaislų sudėties, įmonė taip pat tyrė senų žaislų perdirbimą į naujus restoranų padėklus ir plastikinių žaislų įpakavimų pakeitimą naujomis augalinės kilmės ir sertifikuotomis aukščiausios kokybės pluošto pakuotėmis.

Perėjimas prie tvarių „Happy Meal“ žaislų yra vienas naujausių „McDonald‘s“ žingsnių siekiant saugoti gamtą nuo atliekų, tausoti miškus ir ekosistemas bei veikti klimato kaitos klausimais pasauliniu mastu. Pažymėtina, kad „McDonald‘s“ buvo pirmasis pasaulinis restoranų tinklas, išsikėlęs moksliškai pagrįstą tikslą žymiai sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą. Šiandien „McDonald‘s“ sėkmingai artėja prie 2030-iesiems metams iškelto tikslo pasiekęs 8,5 proc. mažesnę absoliučią emisiją savo restoranuose ir biuruose (tikslas – 36 proc.) ir beveik 6 proc. mažesnį tiekimo grandinės emisijos intensyvumą (tikslas – 31 proc.), lyginant su 2015 m. baziniais rodikliais. Be to, iki 2020 m. pabaigos „McDonald‘s“ jau buvo pasiekęs 80 proc. savo tikslo iki 2025 m. naudoti maisto pakuotes, pagamintas iš atsinaujinančių, perdirbamų ar sertifikuotų medžiagų. Šią pažangą paskatino investicijos į atsinaujinančią energetiką ir tai, kad bendrovė pasiekė savo 2020 m. Atsakingo tiekimo tikslus jautienos, sojos, kavos, žuvies, palmių aliejaus, pakuočių pluošto ir miškų srityse. Šie rezultatai atspinti tarpindustrinio bendradarbiavimo jėgą kartu veikiant „McDonald‘s“ tiekėjams, gamintojams ir frančizių savininkams.

Be to, Lietuvoje „McDonald‘s“ jau įgyvendino nemažai kitų aplinkai draugiškų veiksmų, pavyzdžiui, pašalino plastikinius šiaudelius, pakeitė „McFlurry“ ledų pakuotę, lankytojams siūlo medinius stalo įrankius, renka ir pernaudojimui atiduoda kepimo aliejų bei rūšiuoja maisto pakuotes. Be to, „McDonald‘s“ Lietuvoje naudoja perdirbtą popierių karštų gėrimų puodelių laikikliams, popieriniams maišeliams, popierinėms servetėlėms ir kitiems popieriaus produktams restorane.

„McDonald‘s“ restoranuose Lietuvoje per metu parduodama daugiau nei 800 000 žaislų „Happy Meal“ rinkiniuose. Nuo 2019 m. Lietuvoje pirkdami „Happy Meal“ rinkinį lankytojai vietoje žaisliuko gali rinktis ir knygutę iš specialiai sukurtos grožinės literatūros knygelių serijos.

Šioje rubrikoje publikuojami įmonių ir organizacijų pranešimai spaudai. Už jų turinį atsako juos atsiuntę asmenys ir jų atstovaujamos organizacijos.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

„Rimi“ jungiasi prie iniciatyvos „Jokio skirtumo“ – toliau didina neįgaliųjų integraciją (2)

Nuo spalio 18 d. prekybos tinklas „Rimi“ prisijungė prie Neįgaliųjų reikalų departamento...

Socialinė atsakomybė organizacijose: dalinkitės ir grįš dešimteriopai

„Socialinė atsakomybė“ tapo madingu terminu ir dažnos organizacijų įvaizdžio dalimi. Ką...

„Lidl“ taromatų projektas fiksuoja naujus rekordus – iš viso vaikams surinkta per 250 tūkst. eurų (1)

Prieš beveik ketverius metus „Lidl Lietuva“ inicijuoto socialinio projekto „Už saugią...

SBA Industrinių inovacijų slėnis įvertintas BREEAM sertifikatu

Prie Klaipėdos vystomas SBA Industrinių inovacijų slėnis, kuriame veikia logistikos centras...

Top naujienos

Tomas Janonis | D+

Į kieno kišenę nuguls nacionalinio stadiono milijonai: bendrovėje besisukantys lietuviai išvengia viešumos (38)

Pasirašius daugiau nei 160 mln. eurų vertės Nacionalinio stadiono koncesijos sutartį pasigirdo...

Daugiau nei 100 milijonų eurų, skirtų darbuotojų išeitinėms, biudžete guli nenaudojami: pasinaudoja tik retas (27)

Pandemija sudrebino darbo rinką, tačiau valstybės kaupiamos lėšos, skirtos atleidžiamiems...

„Bloomberg“: karantinai grįžta į Rytų Europą, Latvijos pavyzdžiu paseks dar kelios šalys (69)

Koronavirusas vėl siautėja mažiau paskiepytoje Rytų Europoje, grįžta ir karantinai....

Puiki žinia žmonijai: tyrimo ataskaitą pateikę epidemiologai praneša apie itin pavojingo viruso išnykimą (103)

Daugumai iš mūsų pastarieji metai buvo praleisti įvairiais būdais besisaugant nuo COVID-19...

Galingas vėjas užgrius nauja jėga: kai kur Lietuvoje gali būti labai pavojinga ant kelių gali būti nuvirtusių medžių (24)

Ketvirtadienio dieną link Lietuvos pasuks naujas žemo atmosferos slėgio sūkurys ir užgrius su...

Baisi nelaimė Vilniaus rajone: namuose rastas negyvas kūdikis (19)

Policijos departamentas informavo, kad Vilniaus rajone įvyko baisi nelaimė.

Lietuvos pasienyje sustiprinta kontrolė: Baltarusijos pusėje nuaidėjo ne vienas šūvis neleido įeiti 79 migrantams (17)

Per praėjusią parą, nuo trečiadienio vidurnakčio iki ketvirtadienio, pasieniečiai draudžiamose...

Tiesioginė transliacija / Delfi rytas. Prasidėjo visuotinė revakcinacija: ką reikia žinoti prieš skiepijantis?

Sveikatos apsaugos ministerija įteisino revakcinaciją nuo koronaviruso visiems pilnamečiams...

Kauno ligoninės lūžta nuo COVID-19 pacientų: teks riboti kitas medicinines paslaugas (151)

Trečiadienį LSMU Kauno ligoninė savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo įrašu apie COVID-19...

Pasaulį prikausčiusios kriminalinės dramos pabaiga? Įtariama, jog rastas sužadėtinės influencerės nužudymu kaltinto vyro kūnas (5)

Floridos parke Briano Laundrie ieškantys pareigūnai aptiko žmogaus palaikus, taip pat kuprinę ir...