aA
„Lidl Lietuva“ ir toliau aktyviai įsitraukia į kovą su klimato kaita – bendrovė būdama įmonių grupės „Schwarz Group“ dalimi prisijungė prie Science Based Targets initiative (liet. moksliškai pagrįstų tikslų iniciatyvos, toliau – SBTi). Ši iniciatyva vienija skirtingas organizacijas ir įmones, siekiančias aktyviai mažinti savo šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) emisiją. Tuo pat metu „Lidl“ parengė savo klimato strategiją, kurioje numatė konkrečius veiksmus, mažinsiančius dėl įmonės veiklos į aplinką patenkančių ŠESD kiekį. Tiesa, pokyčių įmonė reikalaus ir iš savo tiekėjų bei partnerių, kurių emisija sudaro didžiąją dalį „Lidl“ ŠESD pėdsako.
„Lidl Lietuva“ žingsniai tvarumo link: pristatė klimato strategiją ir ambicingus tikslus
© Organizatorių nuotr.

„Klimato kaita – vienas didžiausių žmonijos iššūkių, kurį privalome pažaboti kuo greičiau. Suprantame, kad kaip vienas didžiausių šalies prekybos tinklų paliekame žymų CO2 pėdsaką, todėl privalome sparčiai jį mažinti. Siekiant sušvelninti mūsų daromą poveikį klimatui, itin svarbu yra konkrečiai įsivardyti tikslus, kurių siekiame ir juos atitinkamai matuoti“, – sako „Lidl Lietuva“ Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamento vadovas Valdas Lopeta.

Būtent todėl dar 2020 m. rugpjūtį įmonių grupė „Schwarz Group“, kurios dalis yra ir „Lidl“, prisijungė prie SBTi ir įsipareigojo suformuluoti siekius, kuriais būtų prisidedama prie klimato kaitos mažinimo. Šiuos tikslus visai neseniai peržiūrėjo ir patvirtino pati SBTi.

Tačiau prekybos tinklas „Lidl“ ėmėsi ir individualių veiksmų – remdamasis „Schwarz Group“ tikslais parengė savąją klimato strategiją, joje nustatydamas konkrečius tikslus bei priemones, kuriomis bus nuolat mažinama ŠESD emisija ne tik organizacijos veikloje, bet ir tiekimo grandinėje.

Sudarė konkrečią metodiką

Įgyvendindamas SBTi metodika pagrįstą „Lidl“ klimato strategiją, prekybos tinklas sieks pokyčių trijose ŠESD emisijos srityse.

Pirmoji sritis (angl. Scope 1) apima tiesiogiai dėl įmonės veiklos išmetamas ŠESD, kurias organizacija gali kontroliuoti, pavyzdžiui, įmonei priklausantį transportą, šaldymo įrangą ir kt. Antroji sritis (angl. Scope 2) apima netiesiogiai susidariusias ŠESD, atsirandančias už įmonės ribų gaminant įmonės naudojamą elektros ar šilumos energiją. Trečioji sritis (angl. Scope 3) apima ŠESD kiekį, kuris susidaro vertės kūrimo grandinėje, t.y. dėl produktų auginimo, gamybos, transportavimo, naudojimo bei dar daugiau.

„Mes atsakingai vertiname savo aplinkai daromą poveikį, todėl nuolat ieškome būdų jį mažinti. Prisijungimas prie SBTi ir jos metodika paremtų klimato tikslų kūrimas – tvirtas mūsų žingsnis tvarumo link, padėsiantis įgyvendinti pozityvias permainas tiek prekybos tinklo, tiek jo partnerių veikloje. Dar iki 2030 m. įsipareigojome sumažinti ŠESD emisiją operatyvinėje veikloje (t. y. pirmojoje ir antrojoje srityje) 80 proc., lyginant su 2019 m. į aplinką išmestų dujų kiekiu, o nuo 2022 m. tapsime klimatui neutralia įmone. Papildomai, siekdami permainų ir vertės kūrimo grandinėje, dėl ŠESD emisijos mažinimo tarsimės ir su mūsų tiekėjas“, – sako „Lidl Lietuva“ Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamento vadovas.

„Lidl Lietuva“ žingsniai tvarumo link: pristatė klimato strategiją ir ambicingus tikslus
© Organizatorių nuotr.

Tvarumo reikalaus ir iš įmonės partnerių

Kadangi didžioji dalis „Lidl Lietuva“ ŠESD pėdsako susidaro tiekimo grandinėje, prekybos tinklas nori sukurti paskatas tiekėjams patiems mažinti į aplinką patenkančių ŠESD kiekį.

Todėl įmonė ne tik reikalaus, bet ir sudarys sąlygas tiekėjams, atsakingiems už 75 proc. anksčiau minėtos trečiosios srities dujų emisijos, iki 2026 m. prisijungti prie SBTi ir nusistatyti moksliškai pagrįstus kovos su klimato kaita tikslus.

Tiesa, prekybos tinklas aplinkai draugiškų veiksmų ėmėsi dar anksčiau – norėdamas sumažinti aplinkai daromą poveikį prekybos tinklas 2017 m. įsidiegė energijos vadybos standartą ISO 50001, padedantį mažinti energijos sąnaudas ir atitinkamai ŠESD emisiją. Be to, „Lidl Lietuva“ logistikos centras ir didžioji dauguma parduotuvių turi „EDGE“ – žaliųjų pastatų sertifikatą, patvirtinantį, kad pastatai energiją naudoja efektyviau ir yra draugiškesni aplinkai.

Papildomai prekybos tinklas naudoja iš atsinaujinančių šaltinių pagamintą elektros energiją, taip pat ant 12 „Lidl“ parduotuvių yra sumontuotos saulės elektrinės, o šalia 5 jų – elektromobilių akumuliatorių įkrovimo stotelės. Šiomis bei kitomis priemonėmis prekybos tinklas mažina ŠESD kiekį, o operatyvinės veiklos neutralumas klimatui nuo 2022 m. bus pasiektas kompensuojant likusias ŠESD pasitelkiant griežtus reikalavimus atitinkančius sertifikuotus kompensacinius projektus.

Kas yra SBTi?

SBTi – įvairias nevyriausybines organizacijas, institucijas ir įmones vienijanti iniciatyva, siekianti įgyvendinti Paryžiaus susitarimo dėl klimato kaitos tikslus. Pagrindinis iš jų – užtikrinti, kad vidutinė pasaulinė temperatūra nepadidėtų daugiau kaip 2 laipsniais, lyginant su prieš industrializaciją buvusia temperatūra bei stengtis, kad ji nepakiltų daugiau nei 1,5 laipsnio, norint išvengti galimai katastrofinių klimato kaitos padarinių. Šiuo metu vidutinė planetos temperatūra yra pakilusi maždaug 1,1 laipsnio.

SBTi pamatas yra moksliškai pagrįstų tikslų nustatymas kiekvieno iniciatyvos dalyvio veikloje – tai yra vienintelė politiškai ir moksliškai pripažįstama ŠESD mažinimo tikslų nustatymo metodika. Iniciatyvos dalyvių skaičius sparčiai auga – nuo 2015 m. prie jos prisijungė jau daugiau kaip 1,7 tūkst. įmonių visame pasaulyje.

Šioje rubrikoje publikuojami įmonių ir organizacijų pranešimai spaudai. Už jų turinį atsako juos atsiuntę asmenys ir jų atstovaujamos organizacijos.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Vėjo energetikos sektoriaus dalyviai aktyviais veiksmais siekia visiško vėjo elektrinių perdirbimo ar antrinio panaudojimo (1)

Vėjo energetikai sparčiai plečiantis Europoje, sektoriaus dalyviai imasi veiksmų, kad užtikrintų...

Ištiesė pagalbos ranką šalies ūkininkui: „Lidl“ siūlys įsigyti unikalios formos burokų (2)

Daugiau kaip dešimtmetį ūkininkaujantis Martynas Laukaitis, šiemet savo paties nuostabai nuėmė...

„Ecoservice“ investicijos į automobilių parką – daugiau nei 2 mln. eurų

Ekologinių sprendimų bendrovė „Ecoservice“ investuoja į naujas darbui skirtas transporto...

„Ignitis grupė“ iki 2030 m. emisijas ketina sumažinti dvigubai

„Mokslu grįstų tikslų iniciatyva“ (angl. Science Based Targets initiative, SBTi) patvirtino...

Kalėdinė kampanija kviečia įsigyti dovanas iš smulkiųjų verslų ir taip paremti vietos gamintojus

Šiaulių bankas pradėjo kalėdinę kampaniją, raginančią gyventojus šių metų šventėms...

Top naujienos

Papasakojo, kuo skiriasi omikron atmaina nuo kitų: ar turimi skiepai išliks veiksmingi?

Pasaulyje kyla nerimas dėl koronaviruso omikron atmainos ir kol kas nepakanka duomenų daryti...

D+Roma Macijauskaitė

Modelių agentūra tiems, kam per 60 – patirtis ir išmintis meta iššūkį jaunuoliams

„Tokio dalyko pas mus dar nebuvo“, – šypsosi prieš kelerius metus unikalų projektą „60+”...

D+John Follain, Suzi Ring

COVID-19 šmėkla vėl smogė visu pajėgumu: laukia dar daugiau nemalonių „siurprizų“

Lapkričio 22 d. ryte beveik devyni milijonai Austrijos gyventojų pabudo karantino gniaužtuose. Po...

Pasienyje – vienas už kitą įžūlesni bandymai gadinti koncertiną: apie vieną incidentą paliudijo patys migrantai (13)

Pasienyje – vis daugiau bandymų gadinti koncertiną, ją prakerpant specialiomis žirklėmis. Nors...

Kavos barą atidariusi Eskedar Tihalun: kažkada aš buvau pabėgėlė, dabar pabėgėliai ateina pas mane (46)

Vilniuje, Pilies gatvėje, duris atvėrė naujas kavos baras. Jo šeimininkė – iš Etiopijos kilusi...

Psichoterapeutė išdėstė, apie kokį iš savo žmonų patiriamą smurtą pasakoja vyrai: kontroliuoja dėl pinigų, išnaudoja seksualiai (2)

Statistika rodo, kad smurtą artimoje aplinkoje dauguma atvejų patiria moterys. Vis dėlto dalis...

Ekspertai paaiškino, kaip rinktis baldus ir stalviršį: šios klaidos vėliau gerokai patuština piniginę (1)

Planuojant naujus arba atnaujinant esamus namus, nemažai laiko ir nervų kainuoja baldų rinkimasis....

D+Siddharth Philip

Nauji apribojimai dėl omikron kelia oro kelionių sumaištį: kokių sprendimų ėmėsi šalys

Oro linijų bendrovėms, keleiviams ir įmonėms teko reaguoti į kelionių apribojimų potvynį,...

Dzūkai kalėdinių puošmenų ieško ir turguje: prekybos centruose tokių grožybių už kelis eurus nerasite (4)

Nors prekybos centrai jau nuo lapkričio vidurio siūlo pirkėjams neaprėpiamą kalėdinių prekių...

D+Edmundas Jakilaitis

Apie ginklus. Netikėtas Jakilaičio eksperimentas: ar alaus skardinėmis šaudantis ginklas pavojingas gyvybei?

Ar signalinė raketa mirtinai pavojinga žmogui ir kam galėtų būti naudojamas ginklas,...