aA
Nuo „Lidl Lietuva“ taromatų projekto vykdymo pradžios vaikų dienos centrus prižiūrinčioms organizacijoms – Maltos ordino pagalbos tarnybai, „Gelbėkit vaikus“ ir Lietuvos „Caritas“ – suaukota daugiau nei 303 tūkst. eurų. Šių metų pavasario pradžioje vaikų dienos centrus pradėjus lankyti ir vaikams iš Ukrainos, „Lidl Lietuva“ visą per pirmą šių metų ketvirtį taromatuose surinktą paramą patrigubino. Tačiau vaikų dienos centrus koordinuojančių organizacijų atstovai teigia, kad artimiausiu metu centrus lankančių vaikų skaičius tik augs, tad pagalba jais besirūpinant kaip niekada svarbi.
Lidl Lietuva taromatų projektas
Lidl Lietuva taromatų projektas

Dėl staiga išaugusių ir sparčiai didėjančių lankytojų srautų, vaikų dienos centrai susiduria su papildomomis problemomis, pavyzdžiui, padidėjusiu užimtumo specialistų poreikiu. Tam, kad galėtų geriau pasirūpinti vaikais, centrus prižiūrinčioms organizacijoms būtina finansinė parama.

„Prieš daugiau nei ketverius metus startavusios iniciatyvos rezultatai džiugina tiek mus, kaip jos sumanytojus, tiek ir paramą gaunančius vaikų dienos centrus. Vis dažniau šalies gyventojai nusprendžia ištiesti pagalbos ranką ir vieno mygtuko spustelėjimu paaukoja už tarą gaunamą užstatą. Svarbu tai, kad finansinė parama nuo šiol pasiekia ne tik Lietuvos, bet ir vaikų dienos centrus lankančius vaikus iš Ukrainos. Todėl kviečiame pirkėjus, esant galimybei, paaukoti už depozitą gautą užstatą, o „Lidl Lietuva“ pridės dar tiek pat“, – sako „Lidl Lietuva“ Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamento vadovas Valdas Lopeta.

Vaikai po truputį pramoksta kalbėti lietuviškai

Maltos ordino pagalbos tarnybos programų vaikams ir jaunimui vadovo Gražvydo Pavalkio teigimu, dalyje jų prižiūrimų vaikų dienos centrų ukrainiečiai lankosi jau daugiau nei du mėnesius. Jų integracija vyksta sklandžiai: ukrainiečiai vaikai pritampa prie bendraamžių lietuvių, jaustis užtikrinčiau jiems padeda ir rusiškai bendraujantys vaikų dienos centrų darbuotojai, tačiau vėliau jie patys pramoksta ir kai kuriuos lietuviškus žodžius, moka lietuviškai sveikintis ar padėkoti.

„Vaikų tarpusavio noras kalbėtis ir susikalbėti laikui bėgant tampa vis aktualesnis ir sudėtingesnis, tam ieškome įvairių sprendimų, visus iššūkius stengiamės spręsti kūrybiškai. Nepaisant konkrečių nesusikalbėjimo situaciją, vaikų dienos centrus lankantys ukrainiečių vaikai yra smalsūs ir viskuo domisi, todėl noriai įsitraukia į veiklas“, – pažymi Lietuvos „Caritas“ vaikų dienos centrų stiprinimo programos koordinatorė Jūratė Blinstrubaitė.

Leisdami laiką dienos centruose, tiek Lietuvos, tiek ir Ukrainos vaikai kartu ruošia pamokas, aktyviai leidžia laiką lauke, dalyvauja įvairioje kūrybinėje veikloje, pramogauja, vyksta į išvykas bei ekskursijas. Kaip pasakoja organizacijos „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė, tai leidžia vaikams dar geriau pažinti bendraamžius, jie taip pat susipažįsta su vietove, kurioje apsigyveno ir kurioje veikia dienos centras, daugiau sužino apie šalį, jos kultūrą, tradicijas.

Laukiama padidėjusių lankytojų srautų

J. Blinstrubaitė neslepia, kad ukrainiečių vaikų įtraukimas į vaikų dienos centrų kasdienybę natūraliai atneša šiek tiek chaoso. Prie to reikšmingai prisideda nuolatinė ukrainiečių vaikų kaita – dalis kartu su tėvais pamažu grįžta į savo šalį, dalis persikelia gyventi į didesnius Lietuvos miestus.

„Pastebime tendenciją, kad ieškodamos geresnių darbo ir gyvenimo galimybių, ukrainiečių šeimos palieka pirmaisiais jų namais Lietuvoje buvusius mažus miestelius ir išvyksta į didmiesčius, todėl vyksta migracija, o situacija vaikų dienos centruose keičiasi kone kasdien. Šiuo metu vaikų dienos centrus visoje Lietuvoje lanko keli šimtai vaikų iš Ukrainos, tačiau artimiausiu metu jų srautai turėtų išaugti“, – teigia Maltos ordino pagalbos tarnybos atstovas.

Lidl Lietuva taromatų projektas
Lidl Lietuva taromatų projektas

Pasak G. Pavalkio, į Lietuvą nuo karo pradžios kartu su tėvais ar lydinčiais asmenimis yra atvykę iki 20 tūkst. nepilnamečių. Vis daugiau ukrainiečių šeimų įsikuriant Lietuvoje, vis daugiau vaikų pradeda lankyti dienos centrus, tad poreikis jais pasirūpinti tik didės. Vaikų dienos centrų lankytojų srautų suaktyvėjimo tikimasi ir pasibaigus mokslo metams, kai tiek lietuviai, tiek ir ukrainiečiai vaikai turės daugiau laisvo laiko.

Vasaros metas – intensyvesnis, reikalinga parama

Kalbinti organizacijų atstovai pažymi, kad kiekvienas vaikų dienos centras artėjančios vasaros veiklas planuoja savarankiškai, tačiau visos jos yra skirtos kokybiškam vaikų laisvalaikiui. Kasmet stengiamasi suplanuoti išvykas ir ekskursijas į aplink esančias poilsio, pramogų vietas, prie Lietuvos ežerų ir Baltijos jūros, vaikai taip pat dalyvauja įvairiose stovyklose, pasakoja R. Dičpetrienė.

Tai, kad šiemet vasarą vaikų dienos centruose kartu su lietuviais leis ir ukrainiečiai, organizacijų planams nedaro jokios įtakos. Nepaisant to, pagalbos vaikų dienos centrus prižiūrinčioms organizacijoms reikia nenutrūkstamai.

„Parama reikalinga įvairioms veiklose naudojamoms priemonėms įsigyti, nesvarbu, ar tai būtų dailės užsiėmimai, ergo terapija, ar naujas inventorius sportinėms veikloms. Finansinė pagalba reikalinga ir su vasaros stovyklomis susijusių išlaidų padengimui, pavyzdžiui, vaikų maitinimui ar transporto išlaidoms. Atėjus vasarai nesustoja ir vaikams bei šeimoms teikiamos specialistų paslaugos, gaunamas lėšas panaudojame psichoterapeutų, užimtumo specialistų paslaugoms apmokėti“, – pasakoja Lietuvos „Caritas“ vaikų dienos centrų koordinatorė.

Didėjant dienos centrus lankančių vaikų skaičiui, organizacijos yra priverstos ieškoti papildomų pagalbos rankų. Prekybos tinklo „Lidl“ organizuojamos taromatų iniciatyvos ir joje dalyvaujančių pirkėjų dėka vaikų dienos centrai gali įdarbinti daugiau specialistų bei sąžiningai apmokėti papildomas esamų darbuotojų darbo valandas – tai sutartinai įvardija visų organizacijų atstovai.

Lidl Lietuva taromatų projektas
Lidl Lietuva taromatų projektas

Paaukoti gali kiekvienas

Prisidėti prie pagalbą vaikams teikiančių organizacijų gali kiekvienas prekybos tinklo „Lidl“ taromatais besinaudojantis žmogus, paspaudęs mygtuką „Aukoti“. Surinktą sumą „Lidl Lietuva“ padvigubina ir perveda vaikų dienos centrus koordinuojančioms organizacijoms – Maltos ordino pagalbos tarnybai, „Gelbėkit vaikus“ ir Lietuvos „Caritui“.

Iš viso kartu su pirkėjais prekybos tinklas vaikų dienos centrams paaukojo jau daugiau kaip 303 tūkst. eurų. Per pirmuosius projekto metus vaikams buvo paaukota 41 878 eurai, per antruosius – 59 002 eurai, o per trečiuosius – 75 873 eurai. Pernai buvo surinkta rekordinė suma, siekianti 88 620 eurų.

Paaukoti vaikų dienos centrams galima visose „Lidl“ prekybos tinklo parduotuvėse Lietuvoje. Šiuo metu 62 „Lidl“ prekybos tinklo parduotuvės veikia 24-uose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje, Vilkaviškyje, Druskininkuose bei Rokiškyje.

Šioje rubrikoje publikuojami įmonių ir organizacijų pranešimai spaudai. Už jų turinį atsako juos atsiuntę asmenys ir jų atstovaujamos organizacijos.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Bendradarbiavimas: sutelkus pajėgas Ukrainą pasieks dar viena vandens dezinfekavimo priemonių siunta

Didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ kartu su Vilniaus miesto...

„Lidl“ ruoniukų projektui – metai: Baltijos jūros gyvūnams surinkta jau virš 62 tūkst. eurų, iniciatyva tęsiasi

Praėjusių metų liepą startavęs „Lidl Lietuva“ projektas „Duok ruoniukui penkis“ džiugina...

Žaliasis kursas pamažu smelkiasi į smulkaus verslo darbotvarkes

Ne vienerius metus netyla diskusijos apie būtinybę tausoti aplinką, naudoti tvarius energijos...

Diena be plastikinių maišelių: „Iki“ iniciatyvos plastiko taršos mažinimui

Liepos 3-iąją minima tarptautinė diena be plastikinių maišelių – ja skatinama atkreipti...

Wizz Air pelnė tvariausios žemų kainų oro linijų bendrovės apdovanojimą

Sparčiausiai auganti Europos oro linijų bendrovė Wizz Air 2022 m. tvarumo apdovanojimuose „World...

Top naujienos

Taivanas – kaip ant parako statinės: mano, kad Kinija seka Rusijos taktiką (5)

Prasidėjus karui Ukrainoje, taivaniečiai pajuto, kad Kinija gali užpulti Taivaną, pasinaudodama...

Dalis verslo jau stebi nuosmukį: situacija keičiasi radikaliai (4)

Pramonės atstovai sako kelis mėnesius jaučiantys užsakymų mažėjimą ir perspėja, kad...

Šventinę nuotaiką drums lietus: džiugesnė situacija tik viename Lietuvos regione

Trečiadienio dieną Lietuvoje numatomi gana kontrastingi orai. Pietrytinę šalies pusę nuo pat...

Delfi PliusAinis Gurevičius

Ragina atsisakyti rusų primestų titulų: Mindaugas nebuvo vienintelis Lietuvos karalius (64)

Grupė Lietuvos intelektualų (istorikų, menininkų ir kt.) neseniai atviru laišku kreipėsi į...

Žiniasklaida: rastas negyvas dar vienas rusų oligarchas (3)

Anot britų leidinio „The Daily Mail “, neaiškiomis aplinkybėmis mirė dar vienas rusų...

Niekuo dėtam kauniečiui pritaikytos ES sankcijos Rusijai: dėl sutapusių vardo ir pavardės jis laikomas karo nusikaltėliu (7)

Kaunietis mokytojas sužinojo, kad tapo įtariamu karo nusikaltėliu ir pinigų plovėju. Jo...

Žygį Europoje „Žalgiris“ pradėjo lygiosiomis su Kosovo čempionais įvarčių vaizdo įrašai

Lietuvos čempionas Vilniaus „Žalgiris“ antradienį vakare UEFA Čempionų lygos pirmo atrankos...

Karas Ukrainoje. Rusijos pajėgos smūgiavo Slovjanskui, žuvo mažiausiai du žmonės  Zelenskio patarėjas: Lysyčansko užėmimas yra paskutinė Rusijos pergalė (4)

Nuo karo pradžios vasario 24-ąją Rusijos kariuomenė Ukrainoje sunaikino maždaug 80 tūkst....

Siaubingas užpuolimas buvo tik košmaro pradžia: klaipėdietis negali patikėti, ką teko išgyventi po to (6)

„Pabuvęs šalia mirties net nebežinau, ko dabar bijočiau. Gyvenu antrą kartą ir dabar tiesiog...

Rusija toliau kelia bangas: dėl bilietų į Kaliningradą trūkumo suskubo apkaltinti Lietuvą (3)

Dėl Lietuvos taikomų apribojimų rusams iškilo rimtų sunkumų ieškant bilietų į tolimojo...