aA
„Lidl Lietuva“ ir toliau glaudžiai bendrauja su šalies vaikų dienos centrus kuruojančiomis organizacijomis. Didžiausių metų švenčių proga, prekybos tinklas vaikų dienos centrus koordinuojančiom organizacijom padovanojo 30 stacionarių kompiuterių komplektų. Organizacijų atstovų teigimu, tai – netikėta, bet itin vertinga kalėdinė dovana, padėsianti užtikrinti vaikų gerovę ir palengvinsianti pandemijos keliamus iššūkius.
Taromatų projektas
Taromatų projektas
© Organizatorių nuotr.

„Itin vertiname nevyriausybinių šalies organizacijų įdedamas pastangas į kasdienę vaikų dienos centrų priežiūrą ir vaikams rodomą rūpestį. Tai užtikrina, kad socialiai pažeidžiamiausi šalies vaikai gautų taip reikiamą pagalbą. Nepaisant to, kad dėmesį vaikų dienos centrams mums padeda rodyti ištisus metus vykstantis taromatų projektas, kurio metu šalies gyventojai aukoja už depozitą sumą, o mes ją padvigubiname, Kalėdų proga nusprendėme vaikus nustebinti papildomai.

Suprantame, kad ne visi mažamečiai ir paaugliai turi prieigą prie modernių informacinių technologijų priemonių, todėl per šias šventes vaikų dienos centrams įteikėme 30 stacionarių kompiuterių komplektų. Tikimės, kad ši dovana prašviesins sunkiausiai besiverčiančių šalies vaikų kasdienybę ir padės vaikų dienos centrams užtikrinti jų gerovę“, – teigia „Lidl Lietuva“ Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamento vadovas Valdas Lopeta.

Ši „Lidl Lietuva“ iniciatyva – dvigubai socialiai atsakingas žingsnis. Dovanojamais kompiuteriais iki šiol naudojosi „Lidl Lietuva“ darbuotojai, tačiau bendrovėje kompiuteriai yra periodiškai atnaujinami. Šiemet buvo nuspręsta, kad kompiuteriai turi atitekti tiems, kam jie pravers labiausiai. Artėjančių švenčių proga prekybos tinklas nusprendė juos padovanoti Maltos ordino pagalbos tarnybai, Lietuvos „Caritui“ ir „Gelbėkit vaikus“ organizacijoms. Kiekvienai iš organizacijų „Lidl Lietuva“ perdavė po 10 puikiai veikiančių kompiuterio korpusų, kuriuos papildė visiškai naujais kompiuterių priedais – monitoriais, „Microsoft“ operacine sistema „Windows“, pelėmis ir klaviatūromis.

Ne tik pramoga – bet ir mokymosi priemonė

Anot „Gelbėkit vaikus“ generalinės direktorės Rasos Dičpetrienės, kiekvienas organizacijos prižiūrimas vaikų dienos centras yra tarsi didelė, maždaug 20 asmenų, šeima. Jos teigimu, gausios šeimos buityje kiekvieną savaitę kažkas genda, kažką reikia nuolat atnaujinti.

Taromatų projektas
Taromatų projektas
© Organizatorių nuotr.

„Su šiais iššūkiais susiduria ir mūsų organizacija, kuruojanti 49 vaikų dienos centrus Lietuvoje. Todėl sužiūrėti, kad vaikai turėtų naujausias įmanomas priemones kiekviename mieste ar gyvenvietėje esančiuose vaikų dienos centruose – didelis iššūkis. Džiaugiamės, kad per šias šventes „Lidl Lietuva“ nusprendė pradžiuginti vaikus moderniomis priemonėmis, kurios pasitarnaus ne tik jų laisvalaikio metu, bet ir padės mokytis nuotoliniu būdu“, – sako R. Dičpetrienė.

Jos teigimu, kompiuterio svarba mokyklinio amžiaus vaiko gyvenime – milžiniška. Tai organizacija suprato kai užsidarius ugdymo įstaigoms vaikai nebegalėjo eiti į mokyklas ir turėjo mokytis iš savo namų.

„Kompiuteris jau seniai nėra tik pramoga ar įnoris – tai yra svarbi mokymosi ir bendravimo priemonė. Pirmiausia jos keliaus į Akmenės ir Utenos vaikų dienos centrus, nes jų lankytojams kompiuterio labai trūksta. Taip pat po kompiuterį gaus ir viena gausi mūsų globojama šeimyna bei itin sunkiai gyvenanti daugiavaikė šeima, likusių kompiuterių paskirstymą nuspręsime artimiausiu metu“, – sako „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė.

Padės prisitaikyti prie iššūkių

Maltos ordino pagalbos tarnybos programų vaikams ir jaunimui vadovas Gražvydas Pavalkis pasakoja, kad organizacija yra itin dėkinga už šią netikėtą kalėdinę dovaną, kuri pandemijos akivaizdoje – itin naudinga.

„Nemaža dalis mūsų vaikų dienos centrus lankančių vaikų yra iš socialiai pažeidžiamų šeimų, todėl kai kurie jų savo namuose kompiuterių neturi. Jau praėjusiais metais kvietėme šiuos vaikus į vaikų dienos centrus ir pritaikėme savo kompiuterius nuotoliniam mokymuisi. Su „Lidl Lietuva“ pagalba šiemet, prireikus, tokį sprendimą galėsime pasiūlyti dar didesniam vaikų skaičiui“, – sako G. Pavalkis.

Jis pratęsia, kad ši dovana taip pat pravers ir vaikų dienos centrų darbuotojams nuotoliniu būdu komunikuojant su vaikais.

„Neretai nutinka atvejų, kai vaikai dėl ligos ar kitokių priežasčių negali fiziškai apsilankyti centruose, todėl mūsų darbuotojai su jais susiskambina nuotoliniu būdu, padeda ruošti namų darbus, bendrauja ir išklauso vaikus. Galima sakyti, kad vaikų dienos centrai kaip ir daugybė kitų sektorių prisitaikė prie pandemijos keliamų iššūkių, o „Lidl Lietuva“ kompiuteriai padės jų išvengti dar efektyviau“, – teigia Maltos ordino pagalbos tarnybos programų vaikams ir jaunimui vadovas.

Socialinio projekto metu surinkta per 265 tūkst. eurų

Taip pat prekybos tinklas jau ketverius metus vykdo socialinį projektą „Už saugią aplinką mūsų vaikams“. Jo metu „Lidl Lietuva“ taromatais besinaudojantys pirkėjai turi galimybę vaikų dienos centrams paaukoti už depozitą gaunamą sumą.

Lidl
Lidl

Prisidėti prie pagalbą vaikams teikiančių organizacijų gali kiekvienas prekybos tinklo „Lidl“ taromatais besinaudojantis žmogus, paspaudęs mygtuką „Aukoti“. Surinktą sumą „Lidl Lietuva“ padvigubina ir perveda vaikų dienos centrus koordinuojančioms organizacijoms – Maltos ordino pagalbos tarnybai, „Gelbėkit vaikus“ ir Lietuvos „Caritui“.

Per pirmuosius projekto metus vaikams buvo paaukota 41 878 eurai, o per antruosius – 59 002 eurai. Pernai vaikų dienos centrams skirta suma buvo dar didesnė ir siekė net 75 873 eurus, o šiemet buvo surinkta rekordinė suma, siekianti 88 620 eurų. Iš viso kartu su pirkėjais prekybos tinklas vaikų dienos centrams paaukojo jau daugiau kaip 265 tūkst. eurų.

Organizacijos šias lėšas panaudojo būtiniausioms reikmėms: nuo gyvybiškai svarbių remonto darbų iki savanorių, socialinių darbuotojų bei užimtumo specialistų mokymo ir kt.

Šioje rubrikoje publikuojami įmonių ir organizacijų pranešimai spaudai. Už jų turinį atsako juos atsiuntę asmenys ir jų atstovaujamos organizacijos.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Gelbėdami dėl nestabilaus grunto sėdančius pastatus sudomino europiečius

Lietuviško kapitalo įmonė „ Geolift Baltic “ 2021-uosius užbaigė svariu įvertinimu –...

„Bitė Lietuva“ kompensuos svarbiausias ryšio paslaugas iš ir į Kazachstaną

Kazachstane šiuo metu vykstant neramumams, šalyje ribojamas interneto ryšys. Ryšio sutrikimais...

Europos sulčių rinkos lyderiai skelbia ambicingus planus tvarumo srityje, neaplenks ir Lietuvos (1)

Mažiau cukraus, aplinkai draugiškesnės pakuotės ir tik iš tvariuose ūkiuose užaugintų vaisių...

„Telia“ jungia nemokamą ryšį į ir iš Kazachstano (1)

Reaguodama į Kazachstane prasidėjusius neramumus ir šalyje ribojamą internetą, telekomunikacijų...

Mažiau grynojo plastiko kačių maisto pakuotėse: murklėms gal ir nesvarbu, bet rūpi šeimininkams

Visiškai saugi maistui skirta pakuotė, pagaminta iš perdirbto, o ne grynojo, plastiko, jau...

Top naujienos

14-metė norėjo „greičiau užaugti“: po pirmo karto automobilyje pasijuto atstumta, todėl kreipėsi į policiją (58)

Su Klaipėdos rajone gyvenančiu vaikinu feisbuke susipažinusi keturiolikmetė jau per antrąjį...

Jau šią savaitę laukia visiškai kitoks pandemijos valdymas – kurie algoritmai keisis? (270)

Ant ministrų kabineto stalo jau guli strategija dėl Galimybių paso ateities, šios savaitės...

Užgriuvus galingam ciklonui vėl siautės vėjas: gali laužyti šakas, versti medžius

Pirmadienio dieną orus lems aktyvus ir vėjuotas ciklonas. Diena bus debesuota su pragiedruliais,...

D+Dailius Dargis

Apie tokią apsaugą Lietuvos prezidentai galėtų tik pasvajoti: Agurkinių apsauginis – apie skerdynėmis turėjusį tapti išpuolį, kurį jis atrėmė

Šio asmens gyvenime ne kartą būta tokių pavojingų situacijų, kad jis ar jo saugomi klientai buvo...

Lietuvoje toks šeimos restoranas sukeltų didelį skandalą: pusnuogiai vyrai linksmina ir tėvus, ir jų vaikus (23)

Jeigu naujų patirčių ir nuotykių ieškantys lietuviai Tailando sostinėje Bankoke norėtų...

Masažuotojas: tik iš sutrikusio kliento balso supratau, kad pamiršau įjungti šviesą (1)

Telšiškis Svajūnas Tunaitis prisijaukinęs regėjimo negalią, įkūrė savo verslą, o tam jam...

Herakliškam žygdarbiui būtinybės verčiama rinktinė nori atsiprašyti sirgalių specialiai Delfi iš Košicės (5)

Kad taptų nemirtingas, Heraklis turėjo atlikti 12 iš pažiūros neįmanomų užduočių. Lietuvos...

Gaisras Klaipėdos rajone: ugniagesiai negali patekti į liepsnų apimto namo vidų

Vėlų sekmadienio vakarą, 22.17 val., Bendrajame pagalbos centre skubiosios pagalbos tarnybų ryšio...

Auklėtinių dušą gavęs Sireika taikosi į titulą: kitokių minčių ir būti negali

Pirmą kartą istorijoje į „Citadele“ Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketvertą prasibrovęs...

Protrūkis Kinijoje – dar blogesnė žinia pasaulinėms tiekimo grandinėms (36)

Omikron protrūkis Kinijoje drebina tiekimo grandines, gamintojams ir siuntėjams ruošiantis...