aA
Klaipėdos LEZ valdymo bendrovė trijų uostamiesčio gyventojų bendruomenių inicijuotiems aplinkos gerinimo ir socialiniams projektams skyrė po 5.000 EUR paramos. Pasinaudodamos parama „Berželio“, Paupių ir Žvejybos uosto bendruomenės artimiausiu metu įgyvendins žaliosios aplinkos, kraštovaizdžio, paramos globos namams, mažosios architektūros ir kitus projektus.
 Paupiai Iš paukščių skrydžio
Paupiai Iš paukščių skrydžio

Nuo 2019 m. Klaipėdos LEZ kartu su miesto bendruomenėmis ir Nyderlandų urbanistikos kompanijomis vystomas darnios kaimynystės projektas šiemet įgaus pirmąsias apčiuopiamas ir gyventojams matomas formas. Metų pradžioje, kovo 29 d. LEZ valdymo bendrovė kreipėsi į Klaipėdos pietinės miesto bendruomenes ir pakvietė teikti paraiškas aplinkos, gerbūvio ar socialinių aspektų gerinimo projektams finansuoti.

Klaipėdos LEZ bendruomenes skatino teikti paraiškas bendradarbiavimą ir žmonių ryšius skatinantiems, ilgalaikes bendruomenių programas ir strategijas atspindintiems, tęstiniams, kuo plačiau prieinamiems ir tvariems projektams tokiose srityse kaip aplinka ir ekologija, gyvenimo kokybė, teritorijos socialinis klimatas, miesto erdvių integracija ar išmanieji sprendimai.

Berželio bendruomenė
Berželio bendruomenė

Į LEZ kvietimą šįkart atsiliepė trys gyventojų bendruomenės, pateikusios paraiškas medžio kamienų apsaugojimo, kraštovaizdžio sutvarkymo ir paramos vaikų globos namams „Rytas“ („Berželio“ bendruomenė), suoliukų, šiukšlinių, upės kranto atnaujinimo ir pritaikymo poilsiui (Paupių bendruomenė) ir daugiafunkcinės žaliosios erdvės bei kiemų atnaujinimo (Žvejybos uosto bendruomenė) projektams. Po komisijos, kurią sudarė Klaipėdos LEZ ir „RDH Urban“ atstovai, diskusijų ir rekomendacijų, parama buvo patvirtinta visoms trims paraiškas pateikusioms gyventojų bendruomenėms. Liepą su jomis buvo pasirašytos paramos sutartys.

 Paupių bendruomenė
Paupių bendruomenė

Klaipėdos LEZ direktoriaus pavaduotojo Raimondo Bako teigimu, ši iniciatyva yra nuoseklios LEZ kaimynystės strategijos dalis, o tokius ir panašius projektus ketinama tęsti ir ateityje.

„Esame įsikūrę mieste, o klaipėdiečiai sudaro didžiąją dalį iš beveik 6.000 teritorijoje dirbančių darbuotojų. Todėl ryšys su miestiečiais, bei jų gyvenimo kokybė mums yra ypatingas prioritetas – juk LEZ ir čia veikiančių įmonių sėkmę lemia būtent klaipėdiečiai. Mus jau keletą metų konsultuoja Nyderlandų urbanistikos kompanija „RDH Urban“, su kuria esame parengę ir pirminę pietinių miesto rajonų atnaujinimo ir įveiklinimo viziją. Šiame kontekste skatindami ir vertindami paraiškas siekėme keleto aspektų miesto, rajono ir kiemų integracijos, kuo platesnio pritaikymo, socialinio klimato bei gyventojų identiteto stiprinimo, kuo įvairesnių amžiaus ir socialinių grupių atstovų įtraukimo ir, žinoma, gyvenimo kokybei, aplinkai ir ekologijai“, – sako R. Bakas.

Berželio bendruomenė
Berželio bendruomenė

Jis džiaugėsi, kad visos trys projektui pateiktos paraiškos iš esmės atitiko minėtus kriterijus, bei vylėsi, kad tokio pobūdžio iniciatyvas plėtojant ir ateityje, į jas įsitrauks ir daugiau kitų gyventojų bendruomenių.

„Gautos paraiškos buvo kokybiškos, džiugu, kad bendruomenės darnią, tvarią, įtraukiančią ir modernią kaimynystę supranta panašiai kaip ir pasauliniai urbanistikos lyderiai. Kita vertus, norėčiau paskatinti kitas bendruomenes būti aktyvesnėmis – galimybių ir sąlyčio taškų kurti ateities miestą drauge tikrai turime“, – tvirtina R. Bakas.

Suartinantis bendradarbiavimas

Paraiškas teikusių gyventojų bendruomenių atstovų teigimu, ši iniciatyva yra itin prasminga ir vertinga. Asociacijos „Klaipėdos žvejybos uosto bendruomenė“ vadovė Rasa Senkienė sako, kad projektas su LEZ padės siekti gyventojų užsibrėžtų tikslų – atnaujinti kiemus, augaliją, daryti teritoriją patrauklia.

„Pastebėjome, kad susitvarkius gyvenamųjų namų aplinką, gyventojai išeina į kiemus, juose leidžia laiką, bendrauja, mažėja nusikaltimų, kiemuose verda gyvenimas, žmones labai saugo aplinką. Džiaugiamės, kad Klaipėdos LEZ pati parodė šią iniciatyvą. Jau anksčiau su LEZ pagalba vykome į Lenkijos didžiuosius miestus, kuriuose pasisėmėme gerosios patirties. Galiausiai, šie projektai mus labiau suvienijo su savivaldybės atstovais, architektas, uosto įmonėmis ir kitų bendruomenių nariais“, – sako R. Senkienė.

Jai pritaria ir Regina Baguckienė, asociacijos „Paupių bendruomenė“ vadovė, teigianti, kad jos kaimynystės tikslas yra ne tik gyventi švarioje ir saugioje aplinkoje, bet ir leisti laisvalaikį kartu bei veikti aktyviau.

 Regina Baguckienė - Paupių bendruomene
Regina Baguckienė - Paupių bendruomene

„Kadangi mūsų Paupių rajonas neturi viešųjų erdvių susibūrimams, sutvarkytų parkų pasivaikščiojimams, vaikų žaidimo aikštelių, bendruomenės nariams ir visiems šio gyvenamojo rajono gyventojams yra labai aktualus ir reikalingas aktyvios veiklos praleidimo būdas, kur būtų galima drauge sportuoti ir ilsėtis, sudarant palankias sąlygas bendravimui. Paupiai išsidėstę palei Danės upę, turime puikią galimybę įveiklinti šią teritoriją. Taigi šis projektas – labai svarbus bendruomenei. Įrengus Paupiuose priėjimą prie Danės upės, nupirkus irklenčių bei gelbėjimo liemenių, bendruomenės nariams būtų suteikta galimybė jomis naudotis nemokamai, taip įtraukiant naujus narius į bendruomeninę veiklą, skatinant ne tik sveiką gyvenseną ir aktyvų poilsį, bet ir susipažinimą bei bendrystę“, – sako R. Baguckienė.

Pasak jos, LEZ įsitraukimas bei veiksmai bendruomenių srityje yra sveikintini ir didžiulė parama vietos bendruomenėms.

„Remiant bendruomenių idėjas ir skiriant paramą projektams, LEZ prisideda prie gyventojų identiteto stiprinimo, vietos bendruomenės gyvenamosios teritorijos socialinio klimato gerinimo, bei Paupių gyvenamojo rajono patrauklumo didinimo. Dėkojame Klaipėdos LEZ už puikią iniciatyvą, didelį dėmesį Paupių bendruomenei bei jos gyventojams“, – sako bendruomenės vadovė.

Berželio bendruomenė
Berželio bendruomenė

O pasak Klaipėdos „Berželio“ bendruomenės pirmininkės Audronės Zalumskienės, šios kaimynijos inicijuotas projektas leis apsaugoti Klaipėdos miesto savivaldybės pernai pasodintus jaunus medelius bei jų kamienus bei leis suorganizuoti vaikų globos namų „Rytas“ auklėtinių pažintinę ekskursiją į Vilniaus istorinius ir šiuolaikinius objektus kartu su bendruomenės nariais. Šitaip stiprės jų bendravimo įgūdžiai, įsitraukimas į bendruomeninį gyvenimą.

„LEZ įsitraukimą ir veiksmus Klaipėdos „Berželio“ bendruomenei vertiname palankiai. Pernai LEZ taip pat parėmė „Berželio“ bendruomenės iniciatyvą puošti eglutes savo kieme, skyrė finansinę paramą keltuvo nuomai eglučių puošimui, įsigyti lempučių bei kalėdinių žaisliukų. Dėka šios paramos bendruomenė prisijungė prie Kalėdinės dvasios kūrimo mieste“, – kalba A. Zalumskienė.

Berželio bendruomenė
Berželio bendruomenė

Tęstinis ryšys

Tai jau ne pirmas Klaipėdos LEZ ir miesto bendruomenių partnerystės atvejis. Dar 2019 m. Klaipėdos LEZ užsakymų kompanija „RDH Urban“ parengė pietinių miesto rajonų atnaujinimo viziją, dėl kurios įgyvendinimo LEZ nuolat palaiko ryšį su savivaldybe ir kitais interesantais. Pernai kartu su bendruomenėmis buvo parengtas, o šiemet įdiegtas išmanus oro srautų modeliavimo sprendimas, integruotas su piliečių informacijos platforma klaipedoskvapas.lt.

Šiemet pristatytos Klaipėdos regiono gyventojų apklausos duomenimis, 80% gyventojų teigiamai vertina LEZ reputaciją, o geriausiai piliečiai atsiliepia apie LEZ indėlį į šalies ir regiono ekonomiką, verslo bendruomenę, inovacijas ir pažangius sprendimus bei gerai organizuotą ir pažangiai valdomą verslą.

Šioje rubrikoje publikuojami įmonių ir organizacijų pranešimai spaudai. Už jų turinį atsako juos atsiuntę asmenys ir jų atstovaujamos organizacijos.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Žalias ar rudas: bankai turės atskleisti savo paskolų portfelio tvarumą

Nuo kitų metų pradžios Europos Sąjungoje (ES) įsigalioja bendra finansų įstaigoms nustatyta...

Per dvejus metus e. platformos „Pigu“ pardavėjų skaičius išaugo beveik 100 kartų (1)

Pardavėjų, pasirašiusių sutartis prekiauti „Pigu“ grupės valdomoje e. prekybos platformoje...

„Lidl“ ir „Akvilė“ pristato tvaresnes vandens pakuotes: sumažins 90 proc. plastiko

Prekybos tinklas „Lidl“ kartu su UAB „Birštono mineraliniai vandenys“ pristato naujas...

Lietuvos skaitmeninių technologijų sėkmės istorijas „Infobalt“ eksportuos į Aziją

Lietuvos informacinių ir ryšių technologijų asociacija „Infobalt“ pradeda auginti Lietuvos...

Vilniuje vyks tarptautinis transporto ir inovacijų forumas: kokia laukia šio sektoriaus ateitis

Kas padėtų Lietuvai išsaugoti lyderystę transporto ir logistikos srityje? Kokios tendencijos...

Top naujienos

Svarstymai įvesti nuotolinį darbą sulaukia kritikos: gali būti daugiau žalos (17)

Koronaviruso atvejų skaičiui augant Vyriausybės užsimenama, kad netrukus, bent jau daliai...

Du ypatingi verslai: išgyvenę karantiną toliau vykdo savo misiją, kuri keičia požiūrį (1)

Sunkus išgyvenimas per karantiną, nulis pajamų ir įgūdžius praradę darbuotojai. Kai kurių, net...

Gabrielė Grinkaitė | D+

Laboratorijose siūlomas, bet specialistų kritikuojamas tyrimas – kainuoja šimtus eurų, bet naudos mažai

Pieno, kiaušinių, glitimo atsisakymas dėl neva šių produktų netoleravimo mūsų visuomenėje jau...

Rūta Ščiogolevaitė prisipažino patyrusi smurtinius santykius: tu pripranti nuolatos visko bijoti (13)

Šiuo metu skyrybas išgyvenanti daininkė Rūta Ščiogolevaitė prisipažįsta patyrusi smurtinius...

Tautvydas Marčiulaitis | D+

Kaip investuojant išvengti sukčių ir nusivylimų: vieno dalyko niekada nereikėtų daryti

Kur daug pinigų, greitai atsiranda aktyvių sukčių. Finansų pasaulyje jų labai daug. Ypač...

Saulės sistemoje – vienas pavojingiausių asteroidų: NASA patikslino, kada bus didžiausia tikimybė susidurti su Žeme (6)

Bennu yra vienas pavojingiausių asteroidų mūsų Saulės sistemoje . Tačiau viena NASA kosminio...

Istorija tapę paskutiniai įžymybių žodžiai prieš mirtį: neišgirsti prašymai, pažadai grįžti už 5 minučių ir neįmintos mįslės (1)

Ne visos garsenybės visam laikui palieka sceną, ištardamos žodžius, vertus jų įspūdingos...

Ant suolo lyderį lemiamu metu palikęs Schilleris: mums reikia kitokio jo žaidimo (11)

Po pirmų dvejų rungtynių naujajame Lietuvos krepšinio lygos ( LKL ) sezone dėl komandos gynybos...

Kodėl dujų milžinė Rusija nėra greitas Europos energetikos krizės sprendimas (23)

Didžiausia per pastaruosius dešimtmečius energetikos krizė Europoje gali užsitęsti ir...