aA
Naujuosius mokslo metus profesinio ugdymo Kauno informacinių technologijų mokykla (KITM) pasitiko su visiškai nauja ir profesionalia įranga aprūpinta mobiliosios elektronikos remonto klase, leisiančia akademinėje aplinkoje geriau susipažinti su išmaniųjų įrenginių taisymo praktika. Iki šiol KITM studentai mokykloje susipažindami tik su teorine taisymo dalimi, o praktinių įgūdžių įgydavo versle – programos partnerėje, išmaniosios įrangos taisymo ir priežiūros bendrovėje MTTC.
KITM dirbtuvės
KITM dirbtuvės

Šią vasarą KITM užbaigė 0,5 mln. eurų vertės investicinį projektą, kurio metu beveik 200 tūkst. eurų skirta mobiliosios elektronikos taisytojo profesinei mokymo programai: įrengtos dvi kompiuterių klasės mokymui ir, svarbiausia, vienintelės šalyje specializuotos mokomosios dirbtuvės.

Ši klasė nuo šiol yra aprūpinta profesionalia išmaniosios elektronikos remonto įranga – ryšio testavimo, signalų ir gedimų atpažinimo sistema, specializuota prietaisų ardymo ir surinkimo įranga, kontaktinio ir karšto oro litavimo įranga su garų ištraukimo ir filtravimo prietaisu, stereo mikroskopais, jonizuoto oro sistema, antistatiniais sprendimais ir kt. Naujosiose patalpose rugsėjį metų trukmės į praktiką orientuotus mokslus pradėjo daugiau kaip 20 jaunuolių.

KITM direktoriaus pavaduotojas infrastruktūrai Evaldas Žvinklys komentuoja, kad naujoji klasė pastebimai pagerins specialistų paruošimą ir komfortą – moksleiviai KITM patalpose galės susipažinti ne tik su teorija, bet ir praktika, todėl bus dar geriau pasiruošę praktinei programos daliai versle ir, žinoma, realiam darbui.

 Evaldas Žvinklys
Evaldas Žvinklys

„Mūsų žiniomis, tai ne tik pirmoji tokia klasė Lietuvoje, bet galimai ir visame Baltijos regione. Tikimės, kad naujoji įranga mobiliosios elektronikos taisytojo profesinio mokymo programą padarys dar patrauklesne tiek moksleiviams, tiek darbdaviams. Per artimiausius kelerius metus sieksime šią programą programą atnaujinti ir įteisinti atsižvelgiant į besikeičiančius ūkio sektoriaus ir darbo rinkos poreikius pagal LR Kvalifikacijų sandaros ir įteisinimo Inžinerijos ir inžinerinės srities standarto reikalavimus“, – sako E. Žvinklys.

Pasak jo, nors mobiliosios įrangos taisytojo programa populiarumu dėl natūralių priežasčių kiek nusileidžia su informacinėmis technologijomis susijusioms programoms, šie metų trukmės mokslai yra visuomet paklausūs tarp inžineriją, elektroniką, telefonus mėgstančių jaunuolių. Kasmet programą baigia keliolika jaunuolių.

„Dalis mūsų studentų jau iki mokslų yra susidūrę su įrangos taisymu, dalis turi aiškų norą įsidarbinti šioje srityje. Bet kuriuo atveju, tai yra universali ir visame pasaulyje paklausi specialybė su kone garantuotu darbu ar bagažu imtis savo verslo ar individualios veiklos“, – teigia E. Žvinklys.

KITM dirbtuvės
KITM dirbtuvės

Ilgamečiai partneriai

Nuo pat mobiliosios įrangos taisytojo programos starto 2016 m., KITM bendradarbiauja su išmaniosios įrangos taisymo ir priežiūros kompanija MTTC. Ši bendrovė konsultavo KITM ir įrengiant naująsias klases bei dirbtuves, taip pat priima studentus intensyviai iki 6 mėnesių trukmės praktikai.

Pasak MTTC vykdomojo direktoriaus ir ilgamečio bendrovės remonto departamento vadovo Andriaus Mieželio, kasmet įmonė įdarbina vidutiniškai 5-6 KITM mobiliosios elektronikos taisytojo specialybės absolventus. Didesnė jų dalis startuoja kaip specialistai remonto arba kokybės skyriuje ir ilgainiui išauga iki technikų-inžinierių. Dar vėliau įmanomos horizontalios karjeros galimybės logistikos ar kituose padaliniuose, taip pat technikos inžinieriaus, grupės vadovo ir kitos pareigos.

„Nuo pat KITM mobiliosios elektronikos taisytojo programos starto 2016 m. itin aktyviai bendradarbiaujame su šia mokykla: į programos veiklą praktinę dalį yra nuolat įsitraukę 5 mūsų darbuotojai – remonto grupių vadovai, gamybos koordinatorius. Taip pat, dešimtys mūsų technikų nuolat bendrauja ir dirba su moksleiviais praktikų metu, be abejo, dalyvaujame ir baigiamųjų darbų gynimuose“, – sako A. Mieželis.

 Andrius Mieželis
Andrius Mieželis

Jo teigimu, įmonė paprastai neturi galimybių kasmet įdarbinti kiekvieno šios programos absolvento, tačiau absoliuti jų dauguma sėkmingai įsidarbina kitose Lietuvos ir užsienio technologijų bendrovėse, o dalis imasi savo verslo.

„Džiaugiamės, kad KITM absolventai prisideda prie mūsų paslaugų kokybės, naujų paslaugų ir procesų kūrimo bei su mūsų specialistų pagalba įgyja visame pasaulyje paklausią specialybę. Švietėjiška veikla siekiame prisidėti prie visos Lietuvos techninės, inžinerinės ir kūrybinės ekosistemos stiprinimo. Ilguoju laikotarpiu dėl to laimi visa šalis – daugiau žmonių susidomi techninėmis, inžinerinėmis specialybėmis ir aukštesnės pridėtinės vertės veikla“, – sako A. Mieželis.

Šiuo metu MTTC dirba apie 140 darbuotojų, didžioji jų dalis – technikai. Įmonėje daugiausia dirba Kauno technologijos universiteto telekomunikacijų, automatikos, mechanikos, elektronikos ar informacinių technologijų inžinierių.

MTTC nuolat ieško sprendimų, leidžiančių efektyviau prailginti mobiliosios įrangos gyvavimo ciklą. Dėl to bendrovė bendradarbiauja ir su KTU Chemijos fakultetu, dalyvauja jo rengtose Žemės dienos renginiuose, tarptautinėse studentų dirbtuvėse.

Šioje rubrikoje publikuojami įmonių ir organizacijų pranešimai spaudai. Už jų turinį atsako juos atsiuntę asmenys ir jų atstovaujamos organizacijos.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(6 žmonės įvertino)
4.3333

„Revolut“ vertins poveikį aplinkai, bendradarbiaus su „Watershed“

Finansinių technologijų įmonė įsipareigojo įvertinti ir sumažinti savo pasaulinį anglies...

Palangos oro uoste diegiami ekologiniai sprendimai: nulinės anglies dvideginio emisijos oro uoste link

Rugsėjo pradžioje rekonstrukcijai uždarytame Palangos oro uoste bus atnaujintas ne tik kilimo ir...

„Orion Global PET“ Klaipėdos LEZ plečia saulės jėgainę

Klaipėdos LEZ veikianti Tailando „Indorama Ventures“ grupės narė PET gamintoja UAB „Orion...

Kauno informacinių technologijų mokykloje - pirmoji Lietuvoje mobiliosios įrangos remonto klasė

Naujuosius mokslo metus profesinio ugdymo Kauno informacinių technologijų mokykla (KITM) pasitiko su...

Nestlé Lietuvoje pristato naujieną kavos mėgėjams

Kavos gurmanai Lietuvoje namuose gali mėgautis veganiška kava kapsulėse. Nestlé inovacija, kurią...

Top naujienos

Visoje Lietuvoje baimę sėjęs 6 žmonių žudikas iš „Čigonų gaujos“ gailisi praeities ir svajoja išvykti į Baltarusiją (29)

Prieš porą dešimtmečių siaubą vienkiemių gyventojams kėlusios vienos žiauriausios šalies...

Aistė Žebrauskienė | D+

Paskaičiavo, kiek jau permokame už būstą: kaistanti NT rinka slenka link pavojingos ribos

Per metus butų kainos Lietuvoje augo dviženkliu tempu ir pasiekė 18 proc. Lietuvos banko (LB)...

Vytenis Miškinis | D+

Po sovietinio kalėjimo klaipėdietis laisvėje nebeprisitaikė: atėmęs dvi gyvybes pats sulaukė negailestingos lemties

„Nuteisti išimtine mirties bausme“, - tokį nuosprendį 1993 metais išgirdo klaipėdietis...

Naujausia prognozė nieko gero nežada: savaitgalis šiluma nedžiugins (1)

Šeštadienio dieną Lietuvos orus lems iš pietryčių artėjantis ciklonas. Orai šalies pietiniuose...

Roma Macijauskaitė | D+

Norvegijoje psichoterapiją studijuojanti Lina – apie garsiuosius vaikų atėmimus: valstybė pralaimėjo ne vieną bylą, bet žmonės bijo iki šiol

Prieš trylika metų sprendimas persikelti gyventi į Norvegijos sostinę Oslą Baltrukonių šeimai...

Netikėtai išaugęs mirčių nuo COVID-19 skaičius medikams užminė mįslę: kai kas gana stipriai „nesueina“ (896)

Lietuvoje šiuo metu fiksuojamas vienas didžiausių mirštančiųjų nuo koronaviruso rodiklis...

Paini 66 m. moters byla: buvo rasta nužudyta intymumo reikalavusiu būdu (39)

1975 metais Kanados Ontarijo provincijos Stratrojaus miestelis, esantis maždaug už 35 km į vakarus...

Kaišiadorių rajonas išties vertas dėmesio, tik ne visi tai žino: pramogų gausa nustebins net didžiausius skeptikus (10)

Važiuojant tarp Vilniaus ir Kauno pravažiuojami Kaišiadorys , bet ar užsukate į šį miestą?...

Jovita atrado nišą, kuri Lietuvoje – dar tuščia: Didžiojoje Britanijoje ši paslauga yra labai populiari (69)

Jovita Mikštė yra profesionali namų organizatorė. Mažai ką sako? Iš tiesų, Lietuvoje ši...

Tyrimas: „Moderna“ vakcina nuo COVID-19 šiek tiek geresnė už „Pfizer“ (92)

Penktadienį JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro ( CDC ) paskelbtame naujame tyrime,...