aA
Restoranų versle tvarumas ir stiprios vertybės ne mažiau svarbios nei skanus ir kokybiškas maistas ar jauki aplinka. Ir reiklus klientas, ir potencialus darbuotojas šiais laikais užduoda klausimus: ar valstybei ši maitinimo įstaiga sumoka mokesčius? Kokiomis sąlygomis čia dirba žmonės? Ar investuojama į jų gerovę? Restoranų tinklo „Jurgis ir drakonas“ bei „Brooklyn Brothers“ vadovė Odeta Bložienė teigia, kad ateitį kuria tiktai tie restoranai, kurie į šiuos klausimus gali atsakyti ramia sąžine.
Jurgis ir drakonas
Jurgis ir drakonas
© Bendrovės nuotr.

Kai 2014 metais buvo atidarytas pirmasis šeimos restoranas „Jurgis ir drakonas“, kalbėti apie tvarumą ir darnaus vystymosi tikslus dar nebuvo nei labai madinga, nei aktualu.

„Vis dėlto nuo pirmųjų žingsnių, galvojome apie savo verslą kaip apie galimybę tapti bendruomenės ir šalies dalimi, prisidėti prie jos gerovės, — pasakojo O. Bložienė. — Mano sesuo Beata su vyru Tomu grįžo iš Anglijos gyventi į Lietuvą ir turėjo svajonę atidaryti tokius restoranus kur svečiai jaustųsi laukiami ir galėtų skanauti kokybiško maisto, tuo pačiu sukurti skaidrų ir šiuolaikišką verslą, kuris ne tik būtų mylimas mūsų klientų, bet taptų indėliu į mūsų visų gerovę.“

Mokesčiai — investicija į valstybės ateitį

Aštuonių restoranų tinklą valdanti įmonė UAB „Burokėlis ir krapas“ — yra vieni daugiausiai mokesčių valstybėje sumokančių restoranų maitinimo sektoriuje Lietuvoje.

„Skaidri atlygio ir apskaitos politika reiškia visas teisinės valstybės socialines garantijas restoranų darbuotojams, o tai didina jų saugumo jausmą, pasitikėjimą įmone ir šalies sistema apskritai, — pasakojo O. Bložienė. — Jausdamasis saugus ir žinodamas, kad dalyvauja skaidrioje veikloje, darbuotojas yra labiau įsitraukęs, motyvuotas ir įgalintas priimti sprendimus, veikti ir prisiimti atsakomybę.“

Jurgis ir drakonas
Jurgis ir drakonas
© Bendrovės nuotr.

O. Bložienė pabrėžia, kad skaidri mokesčių politika ir sumokėti mokesčiai valstybei yra reikšminga investiciją į ateitį.

„Į sumokėtus mokesčius žvelgiu kaip į kuriamą galimybę savo bei darbuotojų vaikams. Tai galimybė gauti geresnį išsilavinimą, labiau prieinamas medicinos paslaugas, patogesnę miestų infrastruktūrą — galėčiau tęsti be pabaigos, — teigė O.Bložienė. — Sutinku, kad mokestinis krūvis restoranams tikrai nėra mažas, jį pakelti nelengva. Bet tikiu, kad toks svarus indėlis į valstybės biudžetą yra labai prasmingas.“

Pasak O. Bložienės, restoranų verslo sėkmė tampriai susijusi su žmonėmis ir bendruomene. Todėl restoranuose „Jurgis ir drakonas“ bei „Brooklyn Brothers“ visuomet siekiama ne tik kuo glaudesnio ryšio su klientu, bet ir didelis dėmesys skiriamas darbuotojų gerovei bei pasitenkinimui.

Jurgis ir drakonas
Jurgis ir drakonas
© Bendrovės nuotr.

„Siekiame prisidėti prie kokybiško jaunų žmonių ugdymo, lyčių lygybės skatinimo. Mums svarbu sukurti darbo vietas, kuriose kiekvienas jaustųsi oriai ir vertinamas. Didelį dėmesį skiriame atsakingam išteklių naudojimui, — tvirtino O. Bložienė. — Nes tiktai toks verslas, kuris padeda spręsti platų spektrą svarbių socialinių ir visuomeninių problemų, gali vadinti save tvariu ir galvoti apie ateitį. Tvarumą galima diegti visuose žingsniuose: produktų atrankoje, maisto gamyboje, telkiant komandą ir pristatant mūsų produkciją svečiui.“

Skatina mokytis visą gyvenimą

Restoranų versle daug jaunų darbuotojų, kurie nori derinti darbą su mokslu. O. Bložienė teigia, kad jos darbuotojai visada žino, kad tobulėjimui ir mokymuisi teikiama pirmenybė — ne tik greta darbo, bet ir profesinėje srityje.

Jurgis ir drakonas
Jurgis ir drakonas
© Bendrovės nuotr.

„Mums svarbu, kad mūsų darbuotojai turėtų kuo didesnes galimybes lavintis ir mokytis, todėl visiems sudarome progą dirbti lanksčiai. Tiems, kurie studijuoja, siūlome prisitaikyti darbo grafiką, — pasakojo O. Bložienė. — Taip pat norime, kad mūsų darbuotojai galėtų tobulėti, nuolat organizuojame profesinius ir kvalifikacinius mokymus įmonės viduje.“

„Mūsų veiklos istorijoje turime realių pavyzdžiai, kaip padavėjas po laiptelį kyla savo karjeros laiptais ir tampa puikiu, veikliu, žingeidžiu, motyvuotu restorano vadovu. Mums svarbu suteikti progą darbuotojui stiebtis ir kilti“, — tikino O. Bložienė.

Restoranas — lyg didelė šeima

O. Bložienė įsitikinusi, kad kiekvienas gali prisidėti prie pakantesnės, tolerantiškesnės ir turtingesnės visuomenės kūrimo.

„Mūsų įmonė glaudžiai bendradarbiauja su Caritu, SOPA – organizacija padedančia įsidarbinti žmonėms su negalia, esame Įvairovės chartijos ambasadoriai. Nuostabu matyti, kaip kartu su profesinėmis žiniomis auga sudėtingomis sąlygomis gyvenusių žmonių pasitikėjimas ir mezgasi šilti, draugiški kolegų santykiai. Geriausias jausmas yra dovanoti žmogui naują šansą, dar vieną progą“, — tvirtino O. Bložienė.

Jurgis ir drakonas
Jurgis ir drakonas
© Bendrovės nuotr.

Įmonės vadovė teigia, kad darbuotojams nuolatos primenama, jog visų teisės ir galimybės yra lygios, — nepaisant jo užimamos padėties įmonėje, išsilavinimo, patirties, lyties ar kalbos, kuria jis kalba.
„Manau, kad labai svarbus suprasti vieniems kitus, suvokti, su kokiomis problemomis susiduria kolega. Tuomet kolektyve tvyro kitoks ryšys, užsimezga didesnis bendradarbiavimas. Todėl visi darbuotojai skatinami padirbėti kolegos darbo vietoje, pavyzdžiui, personalo vadybininkas išbando darbo virtuvėje ypatumus“, — pasakojo O. Bložienė.

Odeta įsitikinusi, kad šeimos restoranų verslas turi augti, keistis ir prisitaikyti prie besikeičiančio pasaulio: „Neabejoju, kad Lietuvoje visuomenė jau subrendo ir nori matyti modernų, skaidrų ir inovatyvų verslą kuriuo gali pasitikėti“.

Publikuotas straipsnis yra parengtas įmonės ar organizacijos, kuri pateko į „Atsakingo‌ ‌požiūrio“‌ ‌apdovanojimus.

Šioje rubrikoje publikuojami įmonių ir organizacijų pranešimai spaudai. Už jų turinį atsako juos atsiuntę asmenys ir jų atstovaujamos organizacijos.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
1.0000

Tvarus maisto atliekų perdirbimas: kaip biodujų gamyba prisideda prie aplinkos tausojimo

Jau nuo 2024 m. Europos Sąjungos šalys turės užtikrinti sklandų maisto atliekų, kurios irdamos...

Vilniaus barai ir kavinės kviečia prisidėti prie miesto švaros palaikymo

Veiklą po karantino apribojimų atnaujinantys Vilniaus barai ir kavinės paskelbė socialinę...

„Staticus“ įmonių grupė perpus mažins CO2 emisiją, Šveicarijoje įkūrė tvarumo grupę (3)

Statybų sektoriuje sugeneruojama 38 proc. visos su energija susijusios CO2 emisijos, rodo Jungtinių...

Didžiausia koralinių rifų atkūrimo iniciatyva pasaulyje: siekiama grąžinti namus vandenynų gyvūnijai

Apie 40 tūkst. kvadratinių metrų sunykusių koralinių rifų iki šiol jau atkurta Indonezijos...

„Telia“ robotė dėl COVID-19 skiepų skambins kauniečiams, su Vilniaus krašto žmonėmis kalbės lenkiškai ir rusiškai (1)

Telekomunikacijų bendrovė „Telia“ Lietuvos savivaldybėms dovanoja technologiją, kuria kviečia...

Top naujienos

„Didžiojo šeimos gynimo maršo“ dalyviai piktinasi valdžia: vardina skirtingas priežastis, prieš ką reikia kovoti (4308)

Nuo pat ryto šalyje vykstantis „Didysis Šeimos gynimo maršas“, kurio dalyvių automobilių...

Maža juoda dėmelė praneša apie agresyvų vėžį – skausmo galite nė nepajusti (2)

Lietuvoje kasmet nustatoma apie 1800 naujų odos vėžio atvejų, iš jų du trečdaliai moterims ir...

Dalyje savivaldybių – nerimą kelianti padėtis: iš juodojo sąrašo kelio nematyti (14)

Trečiadienį „Reitingų“ žurnalų pristatytuose mokyklų reitinguose buvo įvardytos ne tik...

Dalia Vaitkutė-Šiaulienė | D+

Palanga ruošiasi turistų antplūdžiui bet kokiu oru – naujienos nustebins net didžiausius kritikus

Pernai vasarą lietuvių antplūdžiu besidžiaugęs pajūris panašaus scenarijaus tikisi ir šiemet,...

Mėsa brangsta – kas vyksta turguose ir kur pirkėjai neskaičiuoja pinigų (1)

Mėsos kainos parduotuvėse šovė į viršų, tačiau žmonės perka ne tik prekybos centruose. Jie...

Užkalnis: kvepalų gynimo maršas iš Lenkijos, arba gėda dėl kainos (37)

Tie, kas pavargo nuo viso pasiruošimo šeimų maršui, kas valė šveitė savo „Volkswagen...

„Didžiojo Šeimos gynimo maršo“ organizatoriai draudimų nepaiso: renginio metu neteisėtai skamba lietuvių autorių dainos LATGA: išanalizavę medžiagą imsimės priemonių (378)

Penktadienį, dieną prieš „Didįjį Šeimos gynimo maršą“, autorinių teisių apsaugos...

Prašė duoti dar 10 minučių, bet neklausė: Izraelis smogė pastatui Gazos Ruože, kuriame dirbo žurnalistai papildyta  (110)

Izraelio aviacija šeštadienį sunaikino 13 aukštų pastatą Gazos Ruože, kuriame buvo Katare...

Artėjant „Eurovizijos“ pusfinaliui lenkų atstovus pasiekė neraminanti žinia: vienam delegacijos nariui nustatytas COVID-19

„Gegužės 15 dieną vienam Lenkijos delegacijos nariui atvykus į „Eurovizijos“ dainų konkurso...