aA
Restoranų versle tvarumas ir stiprios vertybės ne mažiau svarbios nei skanus ir kokybiškas maistas ar jauki aplinka. Ir reiklus klientas, ir potencialus darbuotojas šiais laikais užduoda klausimus: ar valstybei ši maitinimo įstaiga sumoka mokesčius? Kokiomis sąlygomis čia dirba žmonės? Ar investuojama į jų gerovę? Restoranų tinklo „Jurgis ir drakonas“ bei „Brooklyn Brothers“ vadovė Odeta Bložienė teigia, kad ateitį kuria tiktai tie restoranai, kurie į šiuos klausimus gali atsakyti ramia sąžine.
Jurgis ir drakonas
Jurgis ir drakonas
© Bendrovės nuotr.

Kai 2014 metais buvo atidarytas pirmasis šeimos restoranas „Jurgis ir drakonas“, kalbėti apie tvarumą ir darnaus vystymosi tikslus dar nebuvo nei labai madinga, nei aktualu.

„Vis dėlto nuo pirmųjų žingsnių, galvojome apie savo verslą kaip apie galimybę tapti bendruomenės ir šalies dalimi, prisidėti prie jos gerovės, — pasakojo O. Bložienė. — Mano sesuo Beata su vyru Tomu grįžo iš Anglijos gyventi į Lietuvą ir turėjo svajonę atidaryti tokius restoranus kur svečiai jaustųsi laukiami ir galėtų skanauti kokybiško maisto, tuo pačiu sukurti skaidrų ir šiuolaikišką verslą, kuris ne tik būtų mylimas mūsų klientų, bet taptų indėliu į mūsų visų gerovę.“

Mokesčiai — investicija į valstybės ateitį

Aštuonių restoranų tinklą valdanti įmonė UAB „Burokėlis ir krapas“ — yra vieni daugiausiai mokesčių valstybėje sumokančių restoranų maitinimo sektoriuje Lietuvoje.

„Skaidri atlygio ir apskaitos politika reiškia visas teisinės valstybės socialines garantijas restoranų darbuotojams, o tai didina jų saugumo jausmą, pasitikėjimą įmone ir šalies sistema apskritai, — pasakojo O. Bložienė. — Jausdamasis saugus ir žinodamas, kad dalyvauja skaidrioje veikloje, darbuotojas yra labiau įsitraukęs, motyvuotas ir įgalintas priimti sprendimus, veikti ir prisiimti atsakomybę.“

Jurgis ir drakonas
Jurgis ir drakonas
© Bendrovės nuotr.

O. Bložienė pabrėžia, kad skaidri mokesčių politika ir sumokėti mokesčiai valstybei yra reikšminga investiciją į ateitį.

„Į sumokėtus mokesčius žvelgiu kaip į kuriamą galimybę savo bei darbuotojų vaikams. Tai galimybė gauti geresnį išsilavinimą, labiau prieinamas medicinos paslaugas, patogesnę miestų infrastruktūrą — galėčiau tęsti be pabaigos, — teigė O.Bložienė. — Sutinku, kad mokestinis krūvis restoranams tikrai nėra mažas, jį pakelti nelengva. Bet tikiu, kad toks svarus indėlis į valstybės biudžetą yra labai prasmingas.“

Pasak O. Bložienės, restoranų verslo sėkmė tampriai susijusi su žmonėmis ir bendruomene. Todėl restoranuose „Jurgis ir drakonas“ bei „Brooklyn Brothers“ visuomet siekiama ne tik kuo glaudesnio ryšio su klientu, bet ir didelis dėmesys skiriamas darbuotojų gerovei bei pasitenkinimui.

Jurgis ir drakonas
Jurgis ir drakonas
© Bendrovės nuotr.

„Siekiame prisidėti prie kokybiško jaunų žmonių ugdymo, lyčių lygybės skatinimo. Mums svarbu sukurti darbo vietas, kuriose kiekvienas jaustųsi oriai ir vertinamas. Didelį dėmesį skiriame atsakingam išteklių naudojimui, — tvirtino O. Bložienė. — Nes tiktai toks verslas, kuris padeda spręsti platų spektrą svarbių socialinių ir visuomeninių problemų, gali vadinti save tvariu ir galvoti apie ateitį. Tvarumą galima diegti visuose žingsniuose: produktų atrankoje, maisto gamyboje, telkiant komandą ir pristatant mūsų produkciją svečiui.“

Skatina mokytis visą gyvenimą

Restoranų versle daug jaunų darbuotojų, kurie nori derinti darbą su mokslu. O. Bložienė teigia, kad jos darbuotojai visada žino, kad tobulėjimui ir mokymuisi teikiama pirmenybė — ne tik greta darbo, bet ir profesinėje srityje.

Jurgis ir drakonas
Jurgis ir drakonas
© Bendrovės nuotr.

„Mums svarbu, kad mūsų darbuotojai turėtų kuo didesnes galimybes lavintis ir mokytis, todėl visiems sudarome progą dirbti lanksčiai. Tiems, kurie studijuoja, siūlome prisitaikyti darbo grafiką, — pasakojo O. Bložienė. — Taip pat norime, kad mūsų darbuotojai galėtų tobulėti, nuolat organizuojame profesinius ir kvalifikacinius mokymus įmonės viduje.“

„Mūsų veiklos istorijoje turime realių pavyzdžiai, kaip padavėjas po laiptelį kyla savo karjeros laiptais ir tampa puikiu, veikliu, žingeidžiu, motyvuotu restorano vadovu. Mums svarbu suteikti progą darbuotojui stiebtis ir kilti“, — tikino O. Bložienė.

Restoranas — lyg didelė šeima

O. Bložienė įsitikinusi, kad kiekvienas gali prisidėti prie pakantesnės, tolerantiškesnės ir turtingesnės visuomenės kūrimo.

„Mūsų įmonė glaudžiai bendradarbiauja su Caritu, SOPA – organizacija padedančia įsidarbinti žmonėms su negalia, esame Įvairovės chartijos ambasadoriai. Nuostabu matyti, kaip kartu su profesinėmis žiniomis auga sudėtingomis sąlygomis gyvenusių žmonių pasitikėjimas ir mezgasi šilti, draugiški kolegų santykiai. Geriausias jausmas yra dovanoti žmogui naują šansą, dar vieną progą“, — tvirtino O. Bložienė.

Jurgis ir drakonas
Jurgis ir drakonas
© Bendrovės nuotr.

Įmonės vadovė teigia, kad darbuotojams nuolatos primenama, jog visų teisės ir galimybės yra lygios, — nepaisant jo užimamos padėties įmonėje, išsilavinimo, patirties, lyties ar kalbos, kuria jis kalba.
„Manau, kad labai svarbus suprasti vieniems kitus, suvokti, su kokiomis problemomis susiduria kolega. Tuomet kolektyve tvyro kitoks ryšys, užsimezga didesnis bendradarbiavimas. Todėl visi darbuotojai skatinami padirbėti kolegos darbo vietoje, pavyzdžiui, personalo vadybininkas išbando darbo virtuvėje ypatumus“, — pasakojo O. Bložienė.

Odeta įsitikinusi, kad šeimos restoranų verslas turi augti, keistis ir prisitaikyti prie besikeičiančio pasaulio: „Neabejoju, kad Lietuvoje visuomenė jau subrendo ir nori matyti modernų, skaidrų ir inovatyvų verslą kuriuo gali pasitikėti“.

Publikuotas straipsnis yra parengtas įmonės ar organizacijos, kuri pateko į „Atsakingo‌ ‌požiūrio“‌ ‌apdovanojimus.

Šioje rubrikoje publikuojami įmonių ir organizacijų pranešimai spaudai. Už jų turinį atsako juos atsiuntę asmenys ir jų atstovaujamos organizacijos.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
1.0000

VMG grupė ir „Vilnius Tech“ bendradarbiaus ruošiant specialistus žaliajam statybos sektoriui (1)

Tarptautinė investicinė VMG grupė ir „Vilnius Tech“ bendradarbiaus rengiant aukštos...

„Lidl“ atsisako juodojo plastiko, privačių prekės ženklų pakuotėse – daugiau perdirbto plastiko

„Lidl Lietuva“ žengia papildomus žingsnius plastiko strategijoje ir kelia naujus tikslus....

„Iki“ visus prekybos tinklo darbuotojus apdraudė papildomu sveikatos draudimu

Nuo liepos 1 d. visiems „Iki“ darbuotojams, kurių šiuo metu prekybos tinkle yra beveik 5 900,...

Kaip verslui sėkmingai migruoti į debesį ir kodėl būtina turėti planą?

Per paskutinius kelerius metus debesijos sprendimų panaudojimas itin sparčiai išpopuliarėjo....

3 įdomūs faktai apie tvarų perdirbimo būdą – biodujas

Ar žinojote, kad vienas iš seniausių atliekų perdirbimo būdų šiandien yra laikomas viena...

Top naujienos

Maskoliūnas aiškiai įvardijo, kas dar kiša koją Lietuvos rinktinei (42)

Po trijų sėkmingų testų prieš olimpinį atrankos turnyrą Kaune, kuris prasidės kitą savaitę,...

Po Nausėdos patarėjo išėjimo pas mitinguotojus – griežtas vertinimas: gali būti aukų (655)

Po to, kai praėjusią savaitę prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas Povilas...

Po audringų dienų – atokvėpis: sinoptikai pateikė prognozę, koks laukia savaitgalis (6)

Šiandien Lietuvos orus vėl lems žemesnio slėgio laukas. Po šviesesnio ir sausesnio ryto,...

Po „Pfizer“ ir „Moderna“ triumfo – nusivylimas Vokietijoje: tai didelė staigmena (284)

Spartus „ Pfizer Inc.“ ir „ Moderna Inc.“ vakcinų kūrimas ir ypatingas veiksmingumas...

Neatrasta Europos šalis: čia dar nėra gausybės turistų, tačiau rasite įspūdingą gamtą, laisvus paplūdimius ir puikų maistą (60)

Albanijoje dar nėra gausybės turistų, didžiulių viešbučių tinklų ir perpildytų paplūdimių,...

Testai baigėsi: Lietuvos rinktinė dar kartą sutriuškino Dominikos Respublikos krepšininkus (152)

Pasirengimą olimpiniam atrankos turnyrui Kaune Lietuvos rinktinė baigė trečia pergale iš eilės....

Perspėja, kad atostogos gali apkarsti: apie ką dažniausiai nepagalvoja gyventojai, palikdami savo namus (13)

Prasidėjus atostogų sezonui, reikėtų pasirūpinti ne tik savo laisvalaikiu, bet ir namais. Antraip...

Severija Tarailienė | D+

Susapnavote intymų sapną apie pažįstamus žmones? Ką apie tai pasakytų Jungas, Freudas ir Perlsas

Prabudote ir pamenate sapną , kuriame patyrėte intymų ryšį su savo kolega ar neseniai sutiktu...

Savo žvaigždės sulaukę kroatai įveikė Puerto Riką, paskutinis vokiečių testas atšauktas dėl COVID-19

Prieš olimpinį atrankos turnyrą Splite Kroatijos nacionalinė ekipa dar kartą 72:66 (22:18, 24:9,...