„Šiemet „Stipriausių Lietuvoje“ vardui nutarėme suteikti dar daugiau prasmės – už kiekvieną „Stipriausi Lietuvoje“ sertifikatą įsipareigojome pasodinti po medelį ir pakvietėme kitas įmones įsitraukti į šią iniciatyvą, – sako Aurimas Kačinskas, „Creditinfo Lietuva“ generalinis direktorius. – Džiugu, kad patikimiausios bendrovės išsiskiria stipria socialine atsakomybe. Supratimas, žvelgiant į naująjį parką, kad tai mūsų pasodinti medžiai, yra ne mažiau svarbus nei geri finansiniai rezultatai.“

„Stipriausi Lietuvoje“ parko sodinimas

Parkai miestuose – ilgalaikė investicija į oro kokybę

Pirmajam „Stipriausių Lietuvoje“ parkui buvo pasirinkta viena iš judriausių sostinės vietų – Gerosios Vilties transporto žiedas, kuriuo kasdien pravažiuoja dešimtys tūkstančių transporto priemonių. Į Geležinio Vilko g., Savanorių ir Laisvės prospektų sankirtos vietą taip pat užsuka pasivaikščioti aplink gyvenantys vilniečiai. Tačiau čia itin trūko žalumos, o rūpinimasis oro kokybe kasmet tampa vis svarbesnis.

„Stipriausi Lietuvoje“ parko sodinimas

Augant naujai įkurtam parkui ši gyventojų pasivaikščiojimo vieta taps patrauklesnė, joje pasodinti medžiai vasarą suteiks daugiau gaivaus pavėsio, o žvarbiomis rudens ir žiemos dienomis saugos nuo vėjų. Aplinkosaugos specialistų skaičiavimais, kiekvienas suaugęs medis per metus sugeria iki tonos anglies dioksido, todėl judrių transporto vietų apželdinimas medžiais ateityje ženkliai prisidės prie oro kokybės gerinimo ir šiltnamio efekto mažinimo.

„Stipriausi Lietuvoje“ parko sodinimas

Atsiliepia vis daugiau socialiai atsakingų įmonių

Naujojo parko įkūrimui pritarė Vilniaus savivaldybė, kuri organizavo medelių įsigijimą, naujojo parko planavimą ir aprūpinimą būtinomis priemonėmis.

„Gerosios Vilties žiedas yra ta sostinės vieta, kurią dažniausiai matome tik pro automobilio langą. Kad ši erdvė taptų patrauklesnė ir joje būtų malonu lankytis, jai labai reikia daugiau žalumos. Džiaugiuosi, kad verslo įmonės vis aktyviau prisideda kuriant žalesnį Vilnių ir pakviečia prie šios iniciatyvos prisijungti kitus“, – sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

„Stipriausi Lietuvoje“ parko sodinimas

Medelių sodinime dalyvavo daugiau socialiai atsakingų įmonių

„Creditinfo“ kvietimu medelių sodinime dalyvavo dar apie 20 įmonių, pelniusių „Stipriausių Lietuvoje“ sertifikatus: „Roche Lietuva“, „Kelionių panorama“, „Statumas“, Partnerpakas“, „In Fatis“, „Laminato spalvos“, „Švaistė“, „Vilkesta“, „Protingi baldai“, „Presoa“, „"BLSVINEDA“, „Apskaitos valdymas“, „Grandis LT“, „Patikėtinis“, „Kūmas“, „Arbovita ir Ko“, „Aplinus LT“, „Gartruda“, „Megvita“, „UTU“, „Hiltus“, „Elektrolitika“, „Elektros trauka“, „Ieva ir ko“

„Stipriausi Lietuvoje“ parko sodinimas

Pirmoji į kvietimą kartu pasodinti parką atsiliepė biotechnologijų bendrovė „Roche Lietuva“. Įmonės vadovė Rasa Jonušienė pasakoja, kad aktyvų dalyvavimą lėmė darbuotojų įsitraukimas ir gilios socialinės atsakomybės tradicijos. „Tikime, kad naujas parkas, kurį pasodinome kartu, pagyvins judrią sostinės vietą. Mūsų talkininkavimas – tai dar vienas būdas paprastais veiksmais prisidėti prie tvarios aplinkos puoselėjimo“, – sako R. Jonušienė.