aA
Gerai žinomas pasakas „Gražuolė ir pabaisa“ bei „Bjaurusis ančiukas“ menančios socialinės iniciatyvos sumanytojai vartotojus kviečia išgelbėti net 100 tonų originaliai nuaugusių daržovių ir taip sumažinti išmetamo maisto kiekius.

„Sau, vaikams, draugams kone kasdien primename, kad visi esame skirtingi, tačiau vertingi. Originalios išvaizdos daržovės – taip pat, - apie žymiųjų pasakų motyvais grįstos iniciatyvos esmę pasakoja Skaistė Sližė, „Kietaviškių“ marketingo vadovė. – Priimdami į savo namus nestandartines daržoves ne tik edukuojame savo vaikus, bet ir labai konkrečiais veiksmais prisidedame prie vadinamojo „zero waste“, arba gyvenimo be atliekų. Jis, kaip žinia, kuria geresnę ir gražesnę mūsų visų ateitį.“

Liūdna statistika byloja, kad kasmet pasaulyje išmetama apie 1,6 mlrd. tonų tinkamo vartoti maisto, iš jų vien Europoje – apie 90 mln. tonų, o daugiau kaip 60 kg nesuvalgyto maisto kasmet į šiukšliadėžę palydi kiekvienas lietuvis.

Prieš trejus metus pradėję dalintis gerosiomis pasaulinėmis praktikomis, kaip visi kartu galime prisidėti prie tvaresnio vartojimo nešvaistydami maisto, lietuviškų daržovių augintojai „Kietaviškių“ šiemet žengia naują didelį žingsnį. Nestandartinės daržovės, išsikovojusios lygias teises su standartinėmis giminaitėmis, pagaliau bus prieinamos visiems.

„Įstatymai labai griežtai reglamentuoja, kokiomis daržovėmis gali būti prekiaujama prekybos centruose. Tad labai džiaugiamės, kad šią maisto nešvaistymo iniciatyvą palaiko ir valstybė, suteikusi galimybę tiesiogiai supažindinti vartotojus su nestandartinės formos, tačiau tokiomis pačiomis skaniomis, maistingomis ir kiekvieno mūsų organizmui reikalingomis daržovėmis“, – džiaugiasi iniciatyvos sumanytoja S. Sližė.

„Kietaviškių“ šiltnamiuose originaliai nuauga kas dešimta daržovė – taip kasmet jos sudaro net 550 tonų. Dalis nestandarinių daržovių dovanojama „Maisto bankui“, socialiai atsakingiems verslams, taip pat iš jų gaminamos natūralios sultys. Šiemet pirmą kartą išskirtinai atrodančios daržovės pasieks ir parduotuvių lentynas prekybos tinkle „Maxima“ bei internetinėje parduotuvėje „Barbora“.

„Prekybos centruose pirkėjai įpratę matyti tobulos išvaizdos daržoves, bet visi suprantame, kad gamtoje nėra vieno standarto. Šios iniciatyvos dėka bus galima įsitikinti, kad forma nelemia skonio, ir kartu prisidėti prie aplinkos tausojimo, maisto nešvaistymo. Ši tema mūsų prekybos tinklui itin svarbi“, – apie visą vasarą truksiančią iniciatyvą pasakoja „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Elektroninės maisto ir kasdienių prekių parduotuvės „Barbora“ komunikacijos vadovė Jurgita Gižaitė-Tulabienė prideda, kad daržovės, kartu su duonos gaminiais ir pieno produktais, yra tarp dažniausiai į namų šiukšliadėžę keliaujančių maisto produktų.

„Džiaugiamės, kad maisto švaistymo problema sprendžiama visuose lygiuose. Mes iš savo pusės siekiame edukuoti vartotojus, kaip sumažinti maisto švaistymą namuose, o ši „Kietaviškių“ iniciatyva prisidės prie maisto produktų tausojimo ūkiuose. Juk svarbiausios yra skoninės ir maistinės daržovių savybės, o originali išvaizda kaip tik gali į namų virtuvę įnešti dar daugiau žaismingumo. Originaliai nuaugę agurkai ir pomidorai gali tapti puikia edukacijos priemone ir vaikams“, - sako „Barboros“ komunikacijos vadovė J. Gižaitė-Tulabienė.

„Kietaviškių“ socialinės iniciatyvos „Gražuolė ir pabaisa“ ženklu pažymėti agurkai bei žaismingai iliustruoti „Bjaurusis ančiukas“ pomidorai pirkėjus turėtų maloniai nustebinti ne tik kūrybiškai perteiktomis pasakų metaforomis, bet ir trečdaliu mažesne kaina.

Socialiai atsakinga įmonė skaičiuoja, kad per metus vien šios iniciatyvos dėka bus išsaugota daugiau nei 100 tonų tinkamo vartoti maisto, o tai atitinka beveik 200 tonų CO2 emisijų, kurios nepateks į aplinką. Panašūs projektai, įgalinantys žmones realiais veiksmais prisidėti prie itin reikalingo pokyčio ir planetos išsaugojimo, jau sėkmingai įgyvendinti Prancūzijoje, Danijoje, Jungtinėje Karalystėje ir daugybėje kitų pažangių šalių.

Šioje rubrikoje publikuojami įmonių ir organizacijų pranešimai spaudai. Už jų turinį atsako juos atsiuntę asmenys ir jų atstovaujamos organizacijos.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Startavo „Swedbank“ tvarių inovacijų programa

Tvarių inovacijų ir technologijų centre „Rockit“ paskelbtas „Swedbank“ inicijuotos Tvarių...

„Maxima“ trečius metus iš eilės pelno populiariausio darbdavio titulą tarp prekybos bendrovių

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ trečius metus iš eilės pelnė „TOP Darbdavio“...

Šiemet augs visų „Lidl Lietuva“ darbuotojų algos: darbo užmokesčio biudžetas per metus didės 7,3 mln. eurų

Didžiausią vidutinį atlyginimą tarp didžiųjų mažmeninės prekybos tinklų šalyje mokanti...

Lietuvoje gaminamiems „Baroni“ ir „Pikok“ mėsos gaminiams suteiktas „Eurofins“ kokybės ženklas

Maisto produktų kokybės ženklinimas – reikšminga pagalba pirkėjams, norintiems išsirinkti...

Vieną pirmųjų elektrinių vilkikų Lietuvoje testuoja stiklo paketų gamykla „Glass LT“

Alytuje veikianti stiklo paketų gamykla „Glass LT“ viena pirmųjų Lietuvoje pradeda testuoti...

Top naujienos

Šimonytė tikina informacijos apie Bartoševičių negavusi: su Seimo pirmininke kalbėta ne visai apie tai

Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen užsiminus, kad sausio 20 d. po susitikimo su...

Čmilytė pripažino: tą penktadienį kalbėjau su Šimonyte prokurorės ir Seimo pirmininkės versijos skiriasi kitu klausimu (22)

Sausio 20-ąją po susitikimo su generaline prokurore, kurio metu ji pranešė apie prašymą šaukti...

Lietuvos kurorte – turistų štilis: užsieniečiai vis dar bijo karo, o lietuviai taupo

Vienas pagrindinių Lietuvos kurortinių miestų Birštonas pernai pasigedo turistų, ypač iš...

Rusijos „Lukoil“ naftos perdirbimo gamykloje – didelis gaisras

Rusijos Žemutinio Naugardo srities Kstovo mieste esančioje naftos perdirbimo gamykloje kilo...

Buvęs Ukrainos žvalgybos vadovas: jau žinome, ko tikėtis iš Rusijos artimiausiu metu apie planuojamą karą žinota dar 2021 metais (1)

Ukrainos kariams sugebėjus sustabdyti priešą ir atsiimti dalį okupuotų teritorijų, Rusijos...

Iš Turkijos ir Sirijos plūsta tragiški vaizdai (3)

Turkijos nelaimių ir ekstremalių situacijų valdymo tarnybos (AFAD) duomenimis, Turkijos ir Sirijos...

Holgeris Roonemaa, Oliveris Kundas, Julija Sandul, delfi.ee

Iš karo Ukrainoje lobsta ir ginklų tiekėjai, ir tarpininkai: nešvaraus sandorio pėdsakai atvedė į Estiją

Kai Rusijos kariai Bučos gatvėse šaltakraujiškai žudė ukrainiečius, Ukrainos kariuomenei...

Brangs lietuvių mėgstamiausi vaisiai: kilogramo kaina gali siekti ir 2 Eur (2)

Šiuo metu kilogramas bananų vidutiniškai kainuoja pusantro euro, tačiau prekybininkai ir vaisių...

Karas Ukrainoje. Ukraina: Maskva per tarpininkus ėmė „maldauti“ derybų rusų pajėgos per savaitę užkariavo tik kelis šimtus metrų (5)

JAV karinio jūrų laivyno analizės centro ekspertas Michaelas Kofmanas teigė, kad Rusijos...

Bastian Benrath, Hugo Miller

Istorinį tabu dėl Ukrainos jau svarsto sulaužyti dar viena šalis

Visuomenės nuotaikos keičiasi dar vienoje šalyje, dėl Ukrainos jau svarstoma sulaužyti...