„Panašius mokymus organizuojame jau trečią kartą. Jie skirti psichologams ir psichiatrams dirbantiems Ukrainoje ir teikiantiems psichologinę pagalbą asmenims, kurie išgyvena netektis. Tai, ką dabar išgyvena ukrainiečiai, yra itin skausminga, tad daugeliui reikalinga profesionali pagalba, kuri gali padėti žmonėms atlaikyti emocijas ir gyventi toliau“, – pasakoja IOM Lietuva vadovas Eitvydas Bingelis.

Mokymai psichologams vyks dvi dienas, o daugiausia bus kalbama apie tai, kaip padėti žmonėms, išgyvenantiems sudėtingas netektis. „Kalbėsimės apie tai, kaip padėti žmonėms, kurie išgyvena neužbaigtas netektis, pavyzdžiui, kuomet artimasis dingo be žinios ir žmogus lieka nežinioje. Tokia „neužbaigtą netektį“ yra daug sunkiau išgyventi ir rasti susitaikymą su ja“, – kalba IOM Lietuva psichologas Mantas Jeršovas.

Psichologams iš Ukrainos mokymus ves Jana Javakhishvili psichologijos profesorė, psichoterapeutė iš valstybinio Iljos universiteto Tbilisyje. Nuo 1995 m. J. Javakhishvili dirba su žmonėmis, kurie patyrė traumas kariniuose konfliktuose.

Nuo spalio Lietuvoje veikia Tarptautinės migracijos organizacijos (IOM) emocinės paramos linija ukrainiečiams. Ukrainiečiai, esantys Lietuvoje, gali skambinti numeriu 370 800 00 474. Skambučiai nemokami. Linija veikia nuo 10 iki 20 val. kasdien, o konsultacijos teikiamos ukrainiečių bei rusų kalbomis. IOM Lietuva taip pat teikia nemokamas psichologo konsultacijas besikreipiantiems ukrainiečiams.

Be to IOM Lietuva bendradarbiauja su įstaigomis ir centrais, kur tiekiamos psichologų konsultacijos, kad kuo daugiau ukrainiečių esančių Lietuvoje gautų jiems reikalinga pagalba.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės