aA
Į lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ parduotuves sugrįžta Lietuvos Carito iniciatyva „Gerumas mus vienija“. Iki pat Kalėdų visoje Lietuvoje vyksiančios akcijos metu parduotuvių lankytojai už vargstantiems ir susiduriantiems su gyvenimo sunkumais žmonėms suteiktą auką dovanų gaus rankų darbo žvakelę, kurią galės uždegti ant šventinio stalo ar padovanoti savo artimiesiems ir draugams.
 Carito žvakutė
Carito žvakutė

Pagalbos vis dar labai reikia

„Maximos“ generalinė direktorė Jolanta Bivainytė teigia, kad prisijungimas prie Lietuvos Carito organizuojamos akcijos „Gerumas mus vienija“ prekybos tinklui tapo ypatinga galimybe prisidėti prie kalėdinio stebuklo. Drauge su savanorių būriu bus ištiesta pagalbos ranka mažiau turinčioms šeimoms – bus pasirūpinta trūkstamu maistu, vaikams skirtais ar buityje reikalingais daiktais, kelionių pas gydytojus išlaidomis.

„Šiandien pagalbos vieni kitiems reikia labiau nei bet kada anksčiau. Artėjant šventėms norime prisidėti, kad su gyvenimo sunkumais susiduriančios šeimos pasijaustų nepamirštos. Tad susivienydami dėl bendro gerumo akcijos tikslo ir pasidalindami su mažiau turinčiais, galime jiems tapti bent maža kelrode žvaigžde ar vilties kibirkštimi galvojant apie šviesesnį rytojų. O už auką gauta žvakelė įneš jaukumo į šventinius namus ir primins apie kitiems suteiktą gėrį“, – viliasi J. Bivainytė.

Į lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ parduotuves ši iniciatyva sugrįžta jau septintąjį kartą. Nuo gruodžio 1 dienos atsiras galimybė aukoti bei gauti dovanų žvakelių prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvėse, kur jas dalins Carito savanoriai, visoje Lietuvoje.

Šiemet akcijai skirta daugiau nei 60 tūkst. žvakelių, pašventintų minint 5-ąją Pasaulinę vargstančiųjų dieną. Jos bus dovanojamos už į aukų dėžutę pagal kiekvieno asmenines galimybes įdedamą auką. Dėl rekomendacijų neleisti plisti koronavirusui, savanoriai aukų neims į rankas, o aukojamas žvakutes reikės pasiimti patiems.

Galės aukoti ir internetu

Kaip pasakoja Lietuvos Caritas generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė, svarbiausia, kad Vilniaus arkivyskupijos Carito žvakių dirbtuvėse gaminamos žvakelės ne tik skleidžia šilumą, bet ir padeda darbo rinkoje įsitvirtinti ne vienam žmogui. Suaukotos lėšos išlaiko kelias darbo vietas, skirtas bandantiems grįžti į visuomenę ir prisiimti daugiau atsakomybės už save bei kitus.

„Artėjant metų pabaigai norisi žmones sutelkti ir pakviesti uždegti ar pastiprinti viltį, paskleisti šviesą ir šilumą vieni kitų širdyse. Tamsa yra bejėgė prieš šviesą, o Caritas žvakelė yra simbolinis „įrankis“ įnešti kuo daugiau šviesos vieni kitų gyvenimuose. Taip pat kiekvienam mūsų svarbiausia sava šeima, į kurią ypač norime sugrįžti Kalėdų laikotarpiu. Nėra lengva laikyti savo šeimos nariu žmones, kurie yra iš mums nepažįstamos, tolimos aplinkos, kurie gyvena gatvėje, kurie nusikalsta, atvyksta iš kitų šalių ir prašo prieglobsčio. Tačiau advento metas yra puikus laikas treniruoti savo žvilgsnį, kad jis būtų platesnis, draugiškesnis, rūpestingesnis. Žvelgiant plačiau tikrai galime suprasti, kad „visi esame viena šeima“, – sako Lietuvos Caritas vadovė.

Ji džiaugiasi, kad jau 24-us metus advento laikotarpiu organizuojama akcija atkreipia vis daugiau žmonių dėmesio į mažiau turinčiųjų padėtį, padeda daliai visuomenės kabintis į gyvenimą ir skleisti šventinį gerumą ne tik jau išmėgintais, bet ir naujais būdais. Šiemet uždegti žvakutę bus galima ir virtualiame akcijos „Gerumas mus vienija“ žemėlapyje, kuriame aukoti iki pat metų pabaigos galės ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje gyvenantys tautiečiai. Detalesnę informaciją apie prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvėse vyksiančią žvakučių akciją bei virtualų žemėlapį rasite www.caritas.lt

Žvakeles už auką bus galima šiose „Maximos“ parduotuvėse: Algirdo g. 1a, Jurbarkas; Plento g. 3, Jonava; Žiedo g. 1, Ukmergė; „River Mall“ Jonavos g. 60, Kaunas; Savanorių pr. 255 („Hyper Maxima“), Kaunas; Taikos pr. 139, „Big“, Klaipėda; Cintjoniškių g. 24/ Miško g. 7, Šilutė; Dariaus ir Girėno g. 63, Tauragė; Prezidento g. 72, Tauragė; Aido g. 8, „Akropolis“, Šiauliai; Vytauto Didžiojo g. 49, Kelmė; A. Baranausko a. 4, Anykščiai; Respublikos g. 111B, Rokiškis; Vilniaus g. 48, Pasvalys; Klaipėdos g. 92, Panevėžys; Aušros g. 78, Utena; Bukonto g. 7, Zarasai; Kudirkos g. 66, Šakiai; Šaulių g. 11, Šakiai; Vilniaus g. 13A, Lazdijai; Bažnyčios g. 38, Marijampolė.

Šioje rubrikoje publikuojami įmonių ir organizacijų pranešimai spaudai. Už jų turinį atsako juos atsiuntę asmenys ir jų atstovaujamos organizacijos.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Pandemijos efektas pramonės inovacijų rinkai: 160 išradimų ir šansas Lietuvai globalioje rinkoje

Pramonės robotizacijos ir dirbtinio intelekto sprendimus kurianti tarptautinės investicinės VMG...

Kovai su vaikų darbu kakavos plantacijose „Nestlé“ skiria beveik 1 mlrd. Eur (1)

Didžiausia pasaulyje maisto ir gėrimų gamintoja „Nestlé“ šiandien paskelbė pradedanti...

Kovoje su maisto švaistymu „Maisto bankas“ pasitelkė klimatui draugiškesnius degalus

Pernai suvieniję jėgas prieš maisto švaistymą, automatinių degalinių tinklas bei dyzelino iš...

Rinktis kibernetinio saugumo sritį motyvuoja „Nord Security“ įsteigtos stipendijos LCC tarptautinio universiteto studentams (1)

Lietuvoje smarkiai trūksta kvalifikuotų IT specialistų – šioje srityje yra 14 tūkst....

„Circle K“ imasi žaliosios elektros gamybos: pirmieji saulės moduliai iškelti ant degalinių stoginių

Viena Lietuvos mažmeninės degalų rinkos lyderių, Kanados kapitalo bendrovė „Circle K“...

Top naujienos

Per metus pigiausių produktų kaina kilo 6 proc., o populiariausių – 12 proc.: pasiūlė vienintelį receptą apsipirkti pigiau (91)

Per metus pigiausių produktų kaina pakilo 6-iais procentais, o populiariausių – 12-ka....

Lietuvoje kuriama nauja politinė jėga: prasideda Skvernelio su bendražygiais steigiamos partijos suvažiavimas pildoma (21)

Šeštadienį Palangos Koncertų salėje suvažiavimo metu steigiama ekspremjero Sauliaus Skvernelio...

D+Alberto Nardelli, Evgenia Pismennaya, DELFI

„Bloomberg“: Xi Jinpingas dėl Ukrainos kreipėsi į Putiną. Maskvos reakcija – itin emocinga (4)

Jungtinėms Valstijoms vis labiau stengiantis atgrasyti Rusiją nuo bet kokios invazijos į...

Bidenas pareiškė: jei Rusija įsiverš į Ukrainą, sankcionuotas gali būti pats Putinas (6)

JAV iš esmės suderino su sąjungininkais Europoje plataus masto ekonomines sankcijas Kremliaus...

M.A.M.A VIP zonoje Justinas Jankevičius ir Greta Mikalauskytė nestokojo humoro: tegul puošiasi tie, kurie neturi ką pasakyti (6)

Ant M.A.M.A 2021 apdovanojimų raudonojo kilimo drauge pozavę Justinas Jankevičius su mylimąja...

Prie „Vardan Lietuvos“ partijos jungiasi ir buvęs aplinkos ministras Mažeika sprendimas jungtis prie kuriamos partijos pradžiugino Skvernelį (41)

Prie buvusio premjero Sauliaus Skvernelio buriamos partijos jungiasi ir buvęs aplinkos ministras,...

Aurelijus Veryga – atvirai apie sunkiausius 4 metus gyvenime ir visa tiesa, kodėl jis nevartoja alkoholio (8)

Visą pasaulį apėmusios pandemijos pradžia buvo iššūkis visiems, o ypatingai tiems, kurie...

Įspūdingiausi dešimtmečio lietuvių laimėjimai loterijose: kiek jų buvo ir kokia iš tiesų tikimybė laimėti

Neseniai Lietuvoje laimėtas 24 mln. eurų prizas paskatino susidomėjimą loterijomis. Mūsų šalyje...