aA
Skirti dėmesio savo emocinei būsenai tampa vis aktualiau. Darbuotojų savijauta rūpinasi ir darbdaviai, vienas jų – „Lidl Lietuva“. Prieš kiek daugiau nei mėnesį įmonėje startavusi iniciatyva „Gali mumis pasikliauti!“ sulaukė didelio darbuotojų susidomėjimo – įvyko daugiau nei 100 konsultacijų teisiniais, finansiniais ir asmeniniais klausimais. Be to, įmonė rūpinasi ir kolektyvo atmosferą kuriančiais vadovais, siūlo specialius, emocinį intelektą lavinančius mokymus.
Sandra Savickienė
Sandra Savickienė

„Lidl Lietuva“ programa „Gali mumis pasikliauti!“ padeda darbuotojams ieškoti sprendimų į jiems aktualius klausimus. Komandos nariai ir jų artimieji gali anonimiškai skambinti nemokamu, 24 val. per parą ir 7 dienas per savaitę veikiančiu numeriu ir pasikonsultuoti asmeniniais, finansiniais ar teisiniais klausimais. Konsultantai gali patarti, kaip susitvarkyti su stresu, nerimu ar priklausomybėmis, pagelbėti kitose krizinėse situacijose.

„Rūpinamės savo kolegų finansiniu ir emociniu saugumu. „Lidl Lietuva“ darbuotojams ne tik mokame konkurencingą atlyginimą, puoselėjame draugišką atmosferą, bet ir suteikiame galimybę lengvai bei patogiai gauti patarimų tiek darbo klausimais, tiek ir asmeniniais. Palengvindami darbuotojų kasdienybę, prisidedame ir prie didesnės jo motyvacijos bei geresnės nuotaikos darbe“, – sako „Lidl Lietuva“ personalo vadovė ir valdybos narė Sandra Savickienė.

Anot S. Savickienės, „Lidl Lietuva“ personalas ir jų artimieji jau spėjo parodyti nemažą susidomėjimą šia programa. Iš viso per kiek daugiau kaip mėnesį įvyko daugiau nei 100 profesionalų konsultacijų, išspręsta daugiau nei 40 unikalių atvejų.

„Darbuotojai dažniausiai kreipiasi įvairiais asmeniniais klausimais, pavyzdžiui, norėdami gauti patarimų, kaip susitvarkyti su stresu ar nerimu, kaip elgtis gyvenimiškose santykių situacijose – tai sudaro apie pusę visų konsultacijų. Kitą pusę atvejų sudaro kreipimasis į profesionalus dėl teisinių klausimų, susijusių su paskolomis ir sutartimis. Tikimės, kad ši programa ir toliau prisidės prie mūsų komandos narių gerovės užtikrinimo“, – sako S. Savickienė.

Organizuoja vadovų emocinio intelekto mokymus

S. Savickienės teigimu, kadangi didelė atsakomybė kuriant palaikančią aplinką darbovietėje krenta ant vadovų pečių, įmonė taip pat kviečia dalyvauti emocinį intelektą ugdančiuose mokymuose.

„Vadovo nuotaika ir elgesys lemia darbuotojų motyvaciją bei savijautą darbovietėje. Todėl norėdami stiprinti mūsų vadovų asmenines emocines kompetencijas, kviečiame juos dalyvauti specialiuose mokymuose. Jų metu administracijos Vilniuje ir Kaune, parduotuvių bei sandėlio vadovai sprendžia įvairius su emocijų valdymu susijusius klausimus, stengiasi į juos pažvelgti iš skirtingų prizmių, mokosi emocijas paversti produktyvia energija net ir stresinėse situacijose. Nors mokymai prasidėjo palyginti neseniai, juose jau dalyvavo beveik 90 proc. parduotuvių vadovų“, – teigia pašnekovė.

Rodo dėmesį ir emocinei, ir fizinei sveikatai

S. Savickienė pažymi, kad prekybos tinklas rūpinasi ne tik emocine, bet ir fizine darbuotojų sveikata – visi įmonės darbuotojai po bandomojo laikotarpio yra draudžiami privačiu sveikatos draudimu. Anot „Lidl Lietuva“ personalo vadovės, tai yra papildoma nauda, kurią personalas vertina labiausiai.

„Suprantame, kad tiek emocinė, tiek fizinė sveikata yra brangiausias mūsų visų turtas, todėl ja rūpinamės ypatingai. Vien šių metų sausio–rugsėjo mėnesiais mūsų komandos nariai pasinaudojo daugiau kaip 10 tūkst. skirtingų privataus sveikatos draudimo paslaugų už beveik 200 tūkst. eurų. Dažniausiai darbuotojai įsigyja įvairius vaistus, maisto papildus ar vitaminus, taip pat personalas naudojasi ambulatorinėmis paslaugomis“, – sako S. Savickienė.

Be to, „Lidl Lietuva“ kasmet nemokamai skiepija visus norinčiuosius komandos narius ir jų vaikus iki 14 metų nuo gripo. Taip pat įmonė visai neseniai savo personalui įteikė specialias dovanas – vitaminų rinkinius, kurie padeda stiprinti imunitetą šaltuoju metų laiku.

„Lidl Lietuva“ šiuo metu dirba daugiau nei 2,5 tūkst. darbuotojų. Lietuvoje iš viso veikia 59 „Lidl“ prekybos tinklo parduotuvės 23-uose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje, Vilkaviškyje bei Druskininkuose.

Šioje rubrikoje publikuojami įmonių ir organizacijų pranešimai spaudai. Už jų turinį atsako juos atsiuntę asmenys ir jų atstovaujamos organizacijos.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
3.0000

Algų didinimui „Maxima“ kas mėnesį papildomai skirs po 1 mln. eurų (1)

Lietuviškas prekybos tinkas „Maxima“ nuo kitų metų darbuotojams vėl kelia atlyginimus. Daugiau...

D. Vaičiulio ekspedicijos į Antarktidą įkvėptas „Audimas“ tampa „Gelbėkit vaikus“ socialiniais partneriais: inicijuos žygį Lietuvoje

Suteikti viltį ir džiaugsmą sunkiai gyvenantiems vaikams – misija, kurią jau 30 metų Lietuvoje...

Pandemija padėjo atrasti savanorystę: aktyviai jungiasi ir verslas

Europos Komisijos duomenimis, prieš kelis metus savanoriška neatlygintina veikla padedant kitiems...

Paskelbtas 2021 „Deloitte“ Vidurio Europos „Technology Fast 50“ sąrašas

„Deloitte“ paskelbė savo kasmetinį Vidurio Europos „Technology Fast 50“ sąrašą, į kurį...

„Telia“ sprendimas skaičiuos transporto CO2 taršą ir būdus jai mažinti

Lietuvoje vykstant diskusijoms dėl automobilių taršos ir jos apmokestinimo, „ Telia “...

Top naujienos

Alkoholio skyriuje laukia kainų augimas: išimtis – nebent tam tikram alui (163)

Dėl didesnių akcizų butelis alaus Lietuvoje 2022 metais turėtų pabrangti 2 centais, butelis vyno...

Kremlius pateikė savo versiją apie Putino ir Bideno pokalbį (27)

Kremliaus internetinėje svetainėje paskelbtas pranešimas apie gruodžio 7 d. įvykusį Rusijos ir...

Epidemiologinės situacijos gerėjimas sustojo: vertinant galimus naujus suvaržymus – vienas itin svarbus rodiklis (6)

Nustatant daugiau susirgimų koronavirusu mokyklose, epidemiologinės situacijos gerėjimas Lietuvoje...

IV stadijos vėžiu susirgęs išskirtinio „Toyota MR2“ savininkas pasiduoti neketina: automobilį pavertė kovos simboliu (12)

Vilnietį Taurą Žemaitį daugelis automobilininkų pažįsta kaip išskirtinio, ryškiai raudono,...

Čmilytė-Nielsen įvertino Širinskienės sprendimą: tai „valstiečių“ byrėjimo tendencijos dalis

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pripažįsta, kad Agnės Širinskienės...

Dar nematyta ramybė pasienyje: per praėjusią parą į šalį nebandė patekti nei vienas migrantas (6)

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) praneša, jog per praėjusią parą, nuo antradienio...

Donato Motiejūno asmeniniame gyvenime – malonūs pokyčiai: širdį šildo nauja mylimoji (65)

Krepšinio žvaigždės Donato Motiejūno asmeniniame gyvenime – netikėti, tačiau malonūs...

Dėl nelaimės kelyje sustojęs vyras: blogiausia ekstremalioje situacijoje yra kitų vairuotojų elgesys

Dažnai Lietuvoje sprendimai priimami paprasčiausiai kažkam sugalvojus ir labai užsidegus. Neva:...

Pastebi atsirandantį dar vienos prekės trūkumą: labiausiai kirs skurdesnėms šalims (65)

Pasaulinis trąšų trūkumas sukelia maisto kainų augimą, todėl skurdesnės šalys atsiduria...