Darbuotojų atlyginimų didinimui „Maxima" kitąmet skirs 14,5 mln. eurų

Didžiausias darbdavys šalyje, lietuviškas prekybos tinklas „Maxima", nuo sausio mėnesio darbuotojams kelia algas. Atlyginimų fondas kitąmet papildomai didinamas 14,5 mln. eurų ir tai „Maximos" darbuotojo atlygį vidutiniškai augins daugiau nei 10 proc.

„Įmonėje laikomės nuoseklios darbo užmokesčio politikos ir darbuotojų atlyginimus peržiūrime reguliariai. Nuolat ir atidžiai stebime darbo rinką bei atsakingai vertiname visus faktorius, kurie daro įtaką atlyginimų pokyčiams Lietuvoje. Darbuotojams duoto pažado laikomės, todėl ir 2023-iuosius pradėsime atlyginimų didinimu, kad kolegos kaip įmanoma labiau jaustųsi finansiškai saugūs", – sako prekybos tinklo „Maxima" generalinis direktorius Tomas Rupšys.

Bazinis darbo užmokestis absoliučiai daugumai „Maximos" darbuotojams didinamas jau kelis pastaruosius metus iš eilės. Vien šiemet vidutinis atlygis yra išaugęs apie 12 proc. ir darbuotojams išmokėta 9 mln. eurų daugiau nei pernai.

Nuo 2023 metų sausio 1 d. atlyginimai kils daugiau nei 90 proc. prekybos tinklo „Maxima" darbuotojų. Didesnį darbo užmokestį gaus praktiškai visi „Maxima" parduotuvių ir maisto gamybos cechų darbuotojai. Taip pat algos bus didinamos logistikos ir administracijos darbuotojams.

Kas mėnesį išmokama 1,5 mln. Eur skatinamųjų premijų

„Kolegoms užtikriname ne tik kasmet didinamą bazinę darbo užmokesčio dalį, bet ir patrauklias galimybes savo pastangomis užsidirbti dar daugiau. Įdiegta motyvacinė atlygio sistema kas mėnesį darbuotojams, priklausomai nuo jų pasiektų rezultatų, leidžia gauti vidutiniškai apie 15 proc. darbo užmokesčio siekiančius priedus", – priduria „Maximos" vadovas T. Rupšys.

Skatinamosios premijos yra skiriamos darbuotojams, įvertinus jų asmeninius ir komandinius darbo rezultatus. Kiekvieną mėnesį premijuojama apie 70 proc. „Maxima" darbuotojų. Mėnesinis skatinamųjų premijų fondas siekia apie 1,5 mln. eurų ir toks išliks 2023 metais.

Kuriamas visapusiškas saugumas

„Turėdami didžiausią kolektyvą Lietuvoje, jaučiame pareigą kurti saugią ir motyvuojančią darbo aplinką. Mažėjanti darbuotojų kaita bei dirbti į „Maxima" sugrįžtantys darbuotojai yra nuoseklaus ir kryptingo darbo sąlygų gerinimo rezultatas", – pabrėžia prekybos tinklo „Maxima" generalinis direktorius T. Rupšys.

Įmonė nuolat deda pastangas, kad „Maxima" darbuotojai jaustų visapusišką saugumą, o tai apima ne tik reguliarų bazinio darbo užmokesčio didinimą, skatinamąsias premijas, stiprinamą tarpusavio bendradarbiavimą kolektyvuose, bet ir platų kolektyvinėje darbo sutartyje įtvirtintą papildomų socialinių naudų paketą.

Visi „Maximos" darbuotojai, nepriklausomai, kokiose pareigose ar padalinyje jie dirba, jau trečius metus iš eilės yra apdraudžiami papildomu sveikatos draudimu. Tai leidžia darbuotojams jaustis ramiau, žinant, kad sveikatos priežiūrai galima naudotis ir privačių klinikų tinklu, o užklupus ligai – gauti papildomas gydymo paslaugas.

Socialinių naudų paketas yra skirtas ne tik „Maximos" darbuotojams, bet ir jų šeimos narių gerovei. Pavyzdžiui, darbuotojui skiriama 200 eurų išmoka šeimoje gimus vaikui, o sutuoktuvių proga skiriamos 3 dienos papildomų apmokamų atostogų. Darbuotojų vaikams, kurie gerai mokosi, skiriamos stipendijos bei nemokama vasaros stovykla. Taip pat padedama daugiavaikėms darbuotojų šeimoms bei auginančioms neįgalius vaikus. Įvairios išmokos skiriamos nelaimių atveju.

Kasmet visiems pageidaujantiems „Maxima" darbuotojams yra sudaromos sąlygos nemokamai pasiskiepyti nuo sezoninio gripo. Nerimą, įtampą ar stresą jaučiantiems darbuotojams yra sudarytos sąlygos nemokamai anonimiškai konsultuotis su profesionaliais psichologais.

Skaidri darbo užmokesčio politika

Prekybos tinklas „Maxima" yra ėmęsis papildomų veiksmų darbo užmokesčio politikos skaidrumui sustiprinti. Kas mėnesį yra viešinama išsami informacija apie parduotuvių, maisto gamybos cechų, logistikos ir administracijos darbuotojams mokamą vidutinį darbo užmokestį. Taip pat laikantis gerosios praktikos, kurią numato naujoji Europos Komisijos direktyva, bendrovė savanoriškai viešina ir savo darbuotojų atlyginimų vidurkius pagal lytį.

Išsamią informaciją apie „Maximos" darbo užmokesčio politiką ir statistinius duomenis galima rasti: https://www.maxima.lt/darbo-uzmokestis .

Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės