aA
Ekonominiai, politiniai, energetiniai ir žaliosios transformacijos iššūkiai – tokia realybė, su kuria susiduria šalies verslas, verčia ieškoti greitų, inovatyvių sprendimų, išeičių ir kompromisų. Didžiausia šalyje verslo pranešimų, diskusijų ir dialogo erdvė Lietuvos verslo forumas suburs įtakingiausius verslo, politikos, vadybos ir ekonomikos dalyvius ir ekspertus. Per tris Lietuvos verslo forumo dienas pranešėjai ir dalyviai drauge ieškos sprendimų aktualiausioms problemoms, dalinsis sėkmingomis patirtimis, apžvelgs naujausias verslo tendencijas, poreikius ir tikslus.
 Dainius Baltrušaitis
Dainius Baltrušaitis

Išaugusios energetikos kainos, geopolitinės įtampos su Kinija ir kaimyninėmis Rytų valstybėmis, tiesiogiai paveikiančios Lietuvos verslus, žaliavų tiekimo trikdžiai – naujų iššūkių lavina verslą užgriuvo dar nespėjus atsitokėti nuo pandemijos sukeltų krizių. Lietuvos verslo forumo organizatorius, „Confinn“ vadovas Dainius Baltrušaitis sako neabejojantis, kad įvairių sričių ekspertams ir verslo dalyviams galimybė bendrai kelti rūpimus klausimus, diskutuoti ir ieškoti sprendimų – daug efektyviau nei bandyti visus iššūkius įveikti savarankiškai.

„Ankstesnių metų patirtis parodė, kad verslui svarbus palaikymas, galimybė įvertinti, ar jų pasirinktos strategijos yra teisingos, suprasti silpnąsias vietas ir atrasti būdus jas stiprinti. Lietuvos verslo forumas – būtinas ir ypač vertingas įrankis, padedantis auginti valstybės verslo sektorių“, – sako D. Baltrušaitis.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius šiuo metu didžiausiais iššūkiais šalies verslui įvardija energetikos ir žaliavų kainų šuolį bei tarptautinės politikos problemas. „Energetikos kainos išaugo nuo 5 iki 10 kartų, tai paliečia visus ir verčia judėti žaliosios ekonomikos kryptimi. Kita problema Lietuvos verslui – žaliavų tiekimo trikdžiai.

 Vidmantas Janulevičius
Vidmantas Janulevičius

Dar vienas didelis iššūkis – didėjanti takoskyra. Pasaulis padalintas į dvi dalis, o riba baigiasi ties Lietuva. Už Lietuvos į Rytus besidriekiančiose šalyse stoja vystymasis, silpnėja demokratija. Verslui tai ypač opūs klausimai, reikia peržiūrėti visą verslo atvirų rinkų koncepciją ir iš naujo įvertinti investavimo rizikas. Šiandien Lietuvos verslui daug iššūkių kyla su Kinija, Rusija ir Baltarusija. Daugybei įmonių reikės ieškoti naujų eksporto rinkų produkcijai“, – sako V. Janulevičius. Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas teigia neabejojantis, kad Lietuvos verslo forume vykstančios verslo dalyvių diskusijos su vykdomosios valdžios atstovais gali tapti reikšmingu postūmiu svarbiems sprendimams.

Lietuvos verslo forumo organizatorius D. Baltrušaitis atkreipia dėmesį, kad šiemet renginyje kelti svarbius klausimus ir rasti reikšmingų sprendimų padės didelė formatų įvairovė. „Greta verslo, ekonomikos, vadybos ir politikos lyderių pranešimų bus atskiros dialogų erdvės, įtakingiausių Lietuvos verslo, politikos ir visuomenės atstovų diskusijos. Dalyviai turės galimybę pranešėjams ir diskusijų dalyviams pateikti klausimus, o dalyvaudami įvairiose apklausose – ir savo poziciją“, – pasakoja D. Baltrušaitis.

Jis pažymi, kad greta paminėtų iššūkių, verslui reikia neatsilikti nuo tendencijų, spėti prisitaikyti prie nuolat besikeičiančių sąlygų. „Siekiant veikti konkurencingai, reikia suprasti bendrą vaizdą, žinoti kitų verslų patirtį, išgirsti ekspertų įžvalgas. Per tris konferencijos dienas svarbios ir aktualios informacijos bus itin daug – turėsime per 300 pranešėjų, taigi svarbu gauta informacija pasinaudoti, ją pritaikyti“, – pastebi D. Baltrušaitis.

 Inga Skisaker
Inga Skisaker

Pagrindinio Lietuvos verslo forumo partnerio „Swedbank“ Lietuvoje vadovė Inga Skisaker sako tikinti, kad šis renginys, sutelkiantis įvairių sričių verslininkus bei savo srities ekspertus, padeda ieškoti sprendimų, kaip dar labiau padėti Lietuvos įmonėms įveikti iššūkius bei įgyvendinti tikslus, o verslo sėkmė tiesiogiai veikia ir kiekvieno šalies gyventojo gerovę. „Sėkminga mūsų šalies verslo plėtra atveria vis daugiau galimybių šalies gyventojams iš profesinės, finansinės bei savirealizacijos pusės. Vertindami ir puoselėdami savo bendradarbiavimą su vietos įmonėmis, siekiame prisidėti prie jų augimo, taip suteikiant postūmį visai šalies ekonomikai. Džiaugiamės jau trečius metus iš eilės galėdami būti pagrindiniai Lietuvos verslo forumo rėmėjai“, - sako I. Skisaker.

Šioje rubrikoje publikuojami įmonių ir organizacijų pranešimai spaudai. Už jų turinį atsako juos atsiuntę asmenys ir jų atstovaujamos organizacijos.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Gelbėdami dėl nestabilaus grunto sėdančius pastatus sudomino europiečius

Lietuviško kapitalo įmonė „ Geolift Baltic “ 2021-uosius užbaigė svariu įvertinimu –...

„Bitė Lietuva“ kompensuos svarbiausias ryšio paslaugas iš ir į Kazachstaną

Kazachstane šiuo metu vykstant neramumams, šalyje ribojamas interneto ryšys. Ryšio sutrikimais...

Europos sulčių rinkos lyderiai skelbia ambicingus planus tvarumo srityje, neaplenks ir Lietuvos (1)

Mažiau cukraus, aplinkai draugiškesnės pakuotės ir tik iš tvariuose ūkiuose užaugintų vaisių...

„Telia“ jungia nemokamą ryšį į ir iš Kazachstano (1)

Reaguodama į Kazachstane prasidėjusius neramumus ir šalyje ribojamą internetą, telekomunikacijų...

Mažiau grynojo plastiko kačių maisto pakuotėse: murklėms gal ir nesvarbu, bet rūpi šeimininkams

Visiškai saugi maistui skirta pakuotė, pagaminta iš perdirbto, o ne grynojo, plastiko, jau...

Top naujienos

14-metė norėjo „greičiau užaugti“: po pirmo karto automobilyje pasijuto atstumta, todėl kreipėsi į policiją (56)

Su Klaipėdos rajone gyvenančiu vaikinu feisbuke susipažinusi keturiolikmetė jau per antrąjį...

Jau šią savaitę laukia visiškai kitoks pandemijos valdymas – kurie algoritmai keisis? (265)

Ant ministrų kabineto stalo jau guli strategija dėl Galimybių paso ateities, šios savaitės...

Užgriuvus galingam ciklonui vėl siautės vėjas: gali laužyti šakas, versti medžius

Pirmadienio dieną orus lems aktyvus ir vėjuotas ciklonas. Diena bus debesuota su pragiedruliais,...

D+Dailius Dargis

Apie tokią apsaugą Lietuvos prezidentai galėtų tik pasvajoti: Agurkinių apsauginis – apie skerdynėmis turėjusį tapti išpuolį, kurį jis atrėmė

Šio asmens gyvenime ne kartą būta tokių pavojingų situacijų, kad jis ar jo saugomi klientai buvo...

Lietuvoje toks šeimos restoranas sukeltų didelį skandalą: pusnuogiai vyrai linksmina ir tėvus, ir jų vaikus (24)

Jeigu naujų patirčių ir nuotykių ieškantys lietuviai Tailando sostinėje Bankoke norėtų...

Masažuotojas: tik iš sutrikusio kliento balso supratau, kad pamiršau įjungti šviesą

Telšiškis Svajūnas Tunaitis prisijaukinęs regėjimo negalią, įkūrė savo verslą, o tam jam...

Herakliškam žygdarbiui būtinybės verčiama rinktinė nori atsiprašyti sirgalių specialiai Delfi iš Košicės (5)

Kad taptų nemirtingas, Heraklis turėjo atlikti 12 iš pažiūros neįmanomų užduočių. Lietuvos...

Gaisras Klaipėdos rajone: ugniagesiai negali patekti į liepsnų apimto namo vidų

Vėlų sekmadienio vakarą, 22.17 val., Bendrajame pagalbos centre skubiosios pagalbos tarnybų ryšio...

Auklėtinių dušą gavęs Sireika taikosi į titulą: kitokių minčių ir būti negali

Pirmą kartą istorijoje į „Citadele“ Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketvertą prasibrovęs...

Protrūkis Kinijoje – dar blogesnė žinia pasaulinėms tiekimo grandinėms (39)

Omikron protrūkis Kinijoje drebina tiekimo grandines, gamintojams ir siuntėjams ruošiantis...