aA
Nuo šių metų pradžios, užbaigus testavimo darbus, e. parduotuvės „Rimi.lt“ pirkėjai kartu su kasdieniais pirkiniais gali paremti visuomeninę organizaciją „Gelbėkit vaikus“. Organizacijai parama šiuo metu ypatingai reikalinga – įvedus karantiną ir daliai dienos centrų dar vis dirbant tik nuotoliniu būdu, juos lankantys vaikai neturi vietos, kur galėtų ramiai paruošti pamokas, saugiai praleisti laiką po mokslų, galiausiai – sočiai pavalgyti. Atitinkamai dienos centrų darbuotojai rūpinasi ne tik maisto produktais vaikams ir jų šeimoms – ypač išaugo dienos centrų joms teikiamos emocinės paramos poreikis.
Apsiperkant e. parduotuvėje „Rimi.lt“ – gali paremti organizaciją „Gelbėkit vaikus“
© Shutterstock

Nuotoliniu būdu teikia paramą ne tik vaikams, bet ir jų tėvams

Visą praeitų metų gruodį bei šių metų sausio pradžioje organizacijos „Gelbėkit vaikus“ dienos centrų darbuotojai nuotoliniu būdu teikė paramą ne tik vaikams, bet ir jų tėvams. „Dienos centrų darbuotojai nuotoliniu būdu padėjo vaikams ruošti namų darbus, organizavo įvairias paskaitas, dirbtuves, viktorinas, kad vaikai turėtų galimybę pabendrauti tarpusavyje bei įdomiau leisti laisvalaikį. Taip pat palaikėme ryšį ir su vaikų tėvais – periodiškai jiems skambinome, matėme, kad jie noriai bendrauja valandą ar net kelias: išsipasakoja savo sunkumus, iššūkius, susijusius su įvestu karantinu“, – sako „Gelbėkit vaikus“ generalinė sekretorė Rasa Dičpetrienė.

„Lietuvoje dar gausu šeimų, kuriose yra smurto, alkoholio bei kitų destruktyvių dalykų ir juos mato vaikai. Užsidarius mokykloms ir daliai vaikų dienos centrų pradėjus veikti tik nuotoliniu būdu, vaikai liko nesaugioje aplinkoje ir šį kartą jie joje leidžia visą dieną, o ne grįžta po pamokų ar dienos centro. Labai džiaugiamės, kad vis daugiau organizacijos „Gelbėkit vaikus“ dienos centrų jau atveria duris vaikams. Laikydamiesi visų rekomenduojamų saugumo priemonių, kad ir mažomis grupelėmis, po 5 vaikus, organizuojame veiklas“, – sako Rasa Dičpetrienė.

Nuotolinis bendravimas neatstoja gyvo susitikimo

Pasak organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vadovės, nuotolinis bendravimas su vaikais bent jau kol kas neatstoja gyvo susitikimo, kuomet dar net nepradėjus kalbėti, iš vaiko elgesio gali pamatyti, ar šeima susidūrė su iššūkiu, ar jai reikia pagalbos. R. Dičpetrienė dalinasi dviejų brolių, neseniai pradėjusių lankyti dienos centrą, pavyzdžiu: „Pastebėjome, kad vyresnysis, aštuntą klasę šiuo metu lankantis, brolis yra labai užsidaręs, dažnai kažkuo susirūpinęs, nuolat būna su savo jaunesniuoju, trečioku, broliu ir nėra linkęs bendrauti su kitais vaikais. Norėdami jam padėti, bendravome su jo mokytojais, mama. Netrukus paaiškėjo, kad viena vaikus auginanti mama daug dirba, tad vyresniojo brolio nuolat prašo prižiūrėti jaunesnįjį, kuris yra gana emocionalus, jam sunku susikaupti, matėme, kad jam reikia daug dėmesio.

Vaikų dienos centro darbuotojos ėmė daugiau laiko skirti jaunesniajam broliui – padėjo jam ruošti pamokas, įtraukė į veiklas, teikė emocinę paramą ir tuo pačiu nuolat palaikė ir stiprino vyresnįjį brolį: prašėme jo pasisakyti svarbiais klausimais, įtraukėme į užsiėmimus. Netrukus pamatėme rezultatus: vyresnysis brolis išlaisvėjo, pradėjo daugiau bendrauti, dažniau pasakyti savo nuomonę, norus.

Reguliariuose pokalbiuose su mama, taip pat atkreipėme jos dėmesį, kad kiekvienas vaikas turi turėti savo vaikystę, kad ji, kiek įmanoma, leistų vyresniajam vaikui užsiimti savo pomėgiais, o ne ragintų prižiūrėti jaunesnįjį. Džiugu matyti, kad vaikų dienos centras kuria pozityvų pokytį šių vaikų gyvenimuose.“

Išplėtė paramos galimybes pirkėjams

Šioje istorijoje minimi broliai lanko vieną iš 49 „Gelbėkit vaikus“ vaikų dienos centrų. Praėjusiais metais prekybos tinklo „Rimi“ pirkėjų organizacijai paaukotos lėšos – daugiau nei 50 tūkst. eurų – skirtos dienos centrams, esantiems Vilniuje, Alytuje, Pasvalyje, Kupiškyje. Organizacijai pirkėjai iki šiol galėjo aukoti dviem būdais: dalyvaudami „Mano Rimi“ lojalumo programoje ir prekybos centruose esančiuose terminaluose, pasirenkant „Gelbėkit vaikus“ skirti sukauptus pinigus arba paremti grynaisiais, naudojant prie „Rimi“ parduotuvių kasų įrengtas aukų dėžutes.

Nuo šiol aukoti organizacijai pirkėjai gali ir apsipirkdami e. parduotuvėje „Rimi.lt“. Parduotuvės skiltyje „Produktai“, susiradę nuorodą „Paslaugos“ ir „Parama „Gelbėkit vaikus“, pirkėjai gali rinktis apsipirkimo metu organizaciją paremti 3 arba 5 eurais. Pasirinkę norimą paramos dydį ir kaip prekę ją įdėję į pirkinių krepšelį, atsiskaitydami pirkėjai atitinkama suma paremia organizaciją. Jokie papildomi mokesčiai ir administravimo lėšos nuo šios sumos nėra nuskaičiuojamos.

Ateityje „Rimi Lietuva“ plės paramos galimybes apsiperkantiems e. parduotuvėje: pasiūlys jiems paremti daugiau ilgalaikių įmonės partnerių – visuomeninių ir labdaros organizacijų.

Šioje rubrikoje publikuojami įmonių ir organizacijų pranešimai spaudai. Už jų turinį atsako juos atsiuntę asmenys ir jų atstovaujamos organizacijos.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

„Iki“ kulinarijos gaminiuose nebenaudos narvuose laikomų vištų kiaušinių (1)

„Iki“ pirmasis iš šalies prekybos tinklų savo kulinarijos gaminiuose atsisako naudoti narvuose...

Skaidrus verslas: auginkime pasitikėjimą patys atskleisdami daugiau informacijos (1)

Kol Lietuva vis dar neturi viešai prieinamo galutinių naudos gavėjų registro, prie skaidraus...

„Bolt“ aktyviai prisideda prie švaresnio Vilniaus: rinktis elektromobilį šiemet pigiau ir pavežėjams, ir keleiviams (4)

Europoje pirmaujanti pavėžėjimo platforma „Bolt“ tęsia tvaraus mobilumo paslaugų plėtrą –...

Tvariausia pasaulio įmonė užsibrėžė tikslą: per 5 m. sumažinti CO2 emisijas, tiek kiek Lietuva jų išmestų per 57 metus (2)

Į pirmąją vietą 100 tvariausių pasaulio įmonių reitinge 2021 m. iškopusi tarptautinė...

„Švyturys“ tiesia pagalbos ranką medikams: dovanoja gyvybiškai svarbią įrangą

Kasdien žūtbūtinėje akistatoje su COVID-19 virusu susiduriantys šalies medikai pagalbos sulaukia...

Top naujienos

Raskevičius apie peticiją: ji yra nukreipta prieš mane, kaip žmogų, homoseksualų LR pilietį (350)

Grupė visuomenininkais prisistatančių asmenų ragina parlamentarą Tomą Vytautą Raskevičių...

Sąjungininkai gali ramiau atsikvėpti: didžiausios baimės dėl demokratų užmačių sklaidosi (46)

Aukšta koronaviruso pandemijos suvaldymo kaina ir kai kurių demokratų spaudimas reikšmingai...

Dalia Vaitkutė-Šiaulienė | D+

Viena keisčiausių ir mįslingiausių mūsų planetos vietų – paslaptingi apskritimai dykumoje (1)

Kai į kosmosą buvo išsiųsti pirmieji žmonės, Sacharos dykumoje atrasta unikali dykumos...

„Valstiečiai“ pabandė opozicijos partijoms pasiūlyti koalicijos sutartį (179)

„Valstiečiai“ ( LVŽS ) pabandė galimiems partneriams opozicijoje pasiūlyti koalicijos...

Užkalnis. Stambulo konvencija – nebaisi nesąmonė, kaip ir klimato kaitos susitarimas (166)

Stambulo konvencija , suprantama, siekia kilnaus tikslo. Moterų nevalia mušti? Žinoma. Nieko...

Du profesoriai įvertino vakcinas nuo koronaviruso: ar išties jų kokybė skiriasi? (354)

Šiuo metu dauguma jau tikriausiai pamiršo tą laiką, kai vos patvirtinus „ AstraZeneca “...

Atmintinė vyrams: penki žingsniai į gerus lytinius santykius (34)

Lytiniai santykiai yra vienas kertinių akmenų poros gyvenime. Nesvarbu, ar jūs ką tik...

10 savybių, kurios yra būtinos lyderiui: pasitikrinkite, ar jas turite (4)

Ar jau esate gimęs vadovauti, ar jums dar reikia įgusti, kad vestumėte savo komandą į priekį?...

Žvaigždė vėl spindėjo visu ryškumu: Messi mušė vienas už kitą gražesnius įvarčius (6)

Ispanijos futbolo čempionate efektingą pergalę pasiekė paskutiniu metu itin banguotai žaidžianti...

Po klajonių Laose laimę rado gimtojoje Tauragėje: gyvena karavane pamiškėje ir apie didmiestį nebesvajoja (50)

Daug keliavusi, tarp Vilniaus ir Tauragės besiblaškiusi, o galiausiai dešimt mėnesių praleidusi...