aA
„Šviežios daržovės – tiesiai iš Lietuvos ūkininkų“, – mostelėdamas ranka į sultingus pomidorus ir traškius agurkus pabrėžia Šiauliuose veikiančios kavinės–baro „S Baras“ savininkas Vidmantas Šimkus. Jis įsitikinęs, kad vietiniam verslui labai svarbu susitelkti, bendradarbiauti ir padėti vieni kitiems.

Todėl V. Šimkus aktyviai įsitraukė į nacionalinį judėjimą „Savi už savus“, kurį inicijavo „Gubernija“. „Kasdien stebime, kaip „Facebook“ platformoje auga „Savi už savus“ bendruomenės gretos, o smulkus ir vidutinis vietos verslas aktyviai pristato savo veiklą, produktus ir paslaugas. Lietuviai yra labai išradingi ir moka stebinti“, – teigia verslininkas.

Jis ragina prie judėjimo prisijungti daugiau bendraminčių ir, pavyzdžiui, užtikrinti nepamirštamas patirtis keliautojams, nusprendusiems šią vasarą patyrinėti gimtąją šalį. „Dėl viruso Lietuvos žmonės tapo atsargesni, mažiau skraidys lėktuvais ir rečiau važiuos į užsienį. Tad dabar geriausias metas atrasti kelionių maršrutus ir šaunias vietas Lietuvoje. Drąsiai reklamuokime savo kraštą ir parodykime perlus“, – skatina V. Šimkus.

„Gubernijos“ parama šiauliečio kavinei-barui padėjo pritraukti papildomą lankytojų srautą. „S Baras“ savininkas teigia, kad dabar net tenka ieškoti komandos papildymo – jis kviečia prisijungti naują profesionalų virtuvės šefą.

S Baras
S Baras
© Organizatorių nuotr.

Į keliones siūlo įtraukti skonių atradimus

Pašnekovas įsitikinęs, kad natūrali gamta yra vienas didžiausių Lietuvos privalumų. „Užtenka pusvalandį pasivaikščioti žalumoje, paklausyti paukščių ir užuosti gėlių kvapus – kūnas atsipalaiduoja, mintys nušviesėja“, – sako V. Šimkus.

Kavinę-barą jis įkūrė greta Salduvės piliakalnio ir parko, kuriame šiauliečiai mėgsta pasivaikščioti. „Turistai čia užklysta retai, nors pagrindinis jų traukos objektas Kryžių kalnas yra ne per toliausiai – vos už keliolikos kilometrų. Tad keliaujant po Lietuvą „S Baras“ galėtų būti viena iš vietų, kur galima sustoti skaniai pavalgyti ir maloniai atsipūsti“, – mano pašnekovas ir užtikrina, kad deramai pasirūpins kiekvienu svečiu – ras ką pasiūlyti ir mėgstantiems mėsą, ir daržovių patiekalus.

Šiaulietis teigia, jog „Gubernijai“ finansavus reklamos kampaniją ir šylant orams pajuto verslo pagyvėjimą. Sugrįžo seni klientai, atsiranda naujų.

S Baras
S Baras
© Organizatorių nuotr.

„Žinoma, reklama įpareigoja išlaikyti ir kelti kokybės kartelę: gero maisto, dėmesingo aptarnavimo, malonios aplinkos. Turime pateisinti klientų lūkesčius ir mokėti nustebinti“, – įsitikinęs V. Šimkus.

Per karantiną pasiilgo šokio judesių

Kad nustebintų klientus „S Baras“ į komandą priėmė dar vieną virtuvės šefą. Meistras iškart pažėrė naujų patiekalų idėjų. V. Šimkus, kad gurmaniškas valgiaraščio naujienas netrukus įvertins ir klientai.

Pašnekovo nuomone, kad „S Baras“ yra dar jaunas verslas, tad gali drąsiau eksperimentuoti, atvirai įsiklauso į klientų norus ir pastabas. „Tikimės, kad ši vasara bus dar geresnė negu praėjusi, kai vakarais terasoje gyvenimas virte virė – neretai nelikdavo nė vieno laisvo staliuko, nors jų – keturiolika“, – sako verslininkas ir priduria, kad restorano salėje viduje taip pat labai šviesu ir jauku – pro didelius langus atsiveria parko vaizdai.

V. Šimkus pasakoja, kad netikėtai didelio populiarumo sulaukė kavinėje-bare rudenį pradėti rengti muzikos vakarai su pasišokimais: „Pastebėjome, kad šiauliečiams vakarais patinka lengvai pajudėti. Žinoma, neketinome tapti naktiniu klubu. Tiesiog norėjome išjudinti publiką, suteikti daugiau gerų įspūdžių. Gaila, kad dėl karantino šią iniciatyvą turėjome sustabdyti, bet tikiu, kad šokio judesys dar sugrįš į mūsų salę“.

S Baras
S Baras
© Organizatorių nuotr.

Verslininkas tikina, kad idėjų, kaip pagerinti klientų patirtį netrūksta nei jam, nei žmonai Vitalijai.

V. Šimkus mano, kad Salduvės piliakalnį ir parką kaip traukos objektą galėtų aktyviau išnaudoti ir miesto savivaldybė. „Paprasčiausiai sutvarkytas takų apšvietimas leistų žmonėms ilgiau pabūti lauke, pasivaikštinėti gamtoje. Mat Salduvę šiauliečiai mėgsta tiek vasarą, tiek žiemą, kai kalno šlaitai būna pilni slidininkų ir vaikų su rogutėmis“, – pastebi vietos verslininkas.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
5.0000

Kretingos rajone verslą sukūręs Edvinas: užsakymų turime metams į priekį (56)

„Džiaugiuosi, kad visą gyvenimą brandinta idėja – įkurti įmonę – pagaliau tapo realia“,...

Eugenija Grižibauskienė | D+

Tarp vairuotojų populiarų sprendimą pasiūlę trys bendražygiai išvystė kosminį tūkstančius procentų siekiantį įmonės augimą (5)

Prieš pusantrų metų apie šią brolių Edvardo ir Aivaro Astrauskų kartu su pusbroliu Martynu...

Eugenija Grižibauskienė | D+

Istorija apie Lentvario garažo vaikinus, kurie su specifiniu gaminiu tampa europiniais lyderiais (3)

Jie jau net nesiginčija, kai juos pavadina broliais. Ir tam tikra prasme jais jaučiasi, nes 15 metų...

Mokytojos iš Vilkaviškio pomėgis virto verslu: sužavėjo suvalkietiškos tradicijos (26)

Tautinis kostiumas – unikalus gaminys. Tai ne masinės gamybos produktas. Jis, yra audžiamas,...

„Iš reikalo“ gimusių lietuvių gaminių geografija – nuo Polinezijos iki Aliaskos (21)

„Net nepatogu girtis, bet šiuo metu, kai daugelis verslų skundžiasi, mums sekasi kaip niekad...

Top naujienos

Didžioji dalis 5-11 klasių mokinių į mokyklas negrįš: ministrė šokiruota, bet direktoriai turi savų argumentų psichologines pasekmes vaikai jaus ilgai (106)

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė penktadienį pranešė, kad tik 3...

Nausėda Seimui siūlo 50 eurų didinti NPD: uždirbantys MMA gautų 10 Eur daugiau (44)

Prezidentas Gitanas Nausėda teikia Seimui Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimus,...

Laukiant galimybių paso – raginimas visiems gyventojams: per šią savaitę pasitikrinkite duomenis e.sveikatoje (75)

Nuo kitos savaitės Lietuvoje ruošiantis pradėti naudoti Galimybių pasą, Registrų centras...

Dėl COVID-19 kilmės – 18 mokslininkų pasirašytas laiškas (72)

18 mokslininkų iš prestižinių tyrimų institucijų ragina savo kolegas nuodugniau ištirti...

Lietuva planuoja pirkti 5,58 mln. „Pfizer“ vakcinų 2022-2023 metais (36)

Vilnius, gegužės 17 d. (BNS). Vyriausybė pirmadienį pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos...

Lukašenka jėgos struktūroms atrišo rankas (75)

Vakarų nepripažįstamas Baltarusijos autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka...

Paaiškino, kokias privilegijas suteiks galimybių pasas: tai bus tarpinis sprendimas dokumentą reikės atsinaujinti kas 7 dienas (327)

Galimybių pasas leis atverti veiklas maitinimo sektoriuje, įvairias paslaugas viduje, neberiboti...

Ruginienė apie planuojamą naują lengvatą: neramu, ar neteks padengti vartotojams (3)

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos prezidentė Inga Ruginienė sako teigiamai vertinanti...

Respublikinė Šiaulių ligoninė ieško naujų gydytojų: darbo skelbime žada draugišką aplinką (46)

Respublikinės Šiaulių ligoninės Anesteziologijos ir intensyviosios terapijos centre dirbusi...