aA
Koronaviruso pandemijai neleidus pernelyg atsipalaiduoti ir 2021 metais, verslams netrūko iššūkių, reziumuoja CNN.
Vadovai įvardijo didžiausius praėjusių metų iššūkius
© DELFI / Andrius Ufartas

Dauguma korporatyvinio pasaulio lyderių ir personalo vadovų turėjo ieškoti sprendimų, kaip tvarkytis su vėluojančiu sugrįžimu į biurus, apsauginių kaukių dėvėjimu, skiepais ir nuolat besikeičiančiais darbo saugos reikalavimais. Kai kuriems teko ieškoti būtent savo bendrovei tinkamiausio darbo modelio, veiksmingų būdų, kaip kovoti su darbuotojų perdegimu ir kaip įtemptoje darbo rinkoje surasti naujų ir išlaikyti esamus darbuotojus.

Štai su kokiais iššūkiais praėjusiais metais personalo vadovai susidurdavo dažniausiai.

Naujų talentų pritraukimas (ir turimų išlaikymas)

Šiais metais milijonai dirbančiųjų JAV metė darbą, o spalį buvo fiksuojama per 11 mln. laisvų daro vietų, rodo JAV Užimtumo departamento duomenys.

„Norint auginti verslą, dažnai susiduriama su talentų trūkumu. Ši tendencija pastebima visoje ekonomikoje, o ypač mūsų sektoriuje. Skaitmeninėje žinių ekonomikoje šiuo metu trūksta talentingų specialistų. Tokia situacija jau buvo ir prieš pandemiją, per tą laiką šiuo aspektu niekas nepasikeitė“, – sako audito paslaugų bendrovės „PwC“ personalo vadovas Michaelas Fenlonas.

Norėdama pritraukti naujų darbuotojų ir išsaugoti turimus, „PwC“ išplėtė darbo galimybių pasirinkimą. Dauguma darbuotojų pasirinko lankstų darbo formatą, o tai reiškia, kad nuo vienos iki trijų dienų per savaitę dirba biure ar su klientais. Bendrovė taip pat siūlo savo 40 tūkst. klientų aptarnavimo darbuotojų galimybę dirbti nuotoliniu būdu, o tai reiškia, kad jie į biurą ateina tik retkarčiais, kai organizuojami susirinkimai ar kiti renginiai.

Vadovai įvardijo didžiausius praėjusių metų iššūkius
© Shutterstock

„Manau, kad tokie pokyčiai mums leido išsaugoti nemažai žmonių, kurie kitu atveju būtų mus palikę. Taip pat pavyko ir įdarbinti naujų talentų, kuriems patiko tai, ką ėmėme siūlyti pakeitę darbo modelį“, – tikina M. Fenlonas.

Norėdama pritraukti naujų darbuotojų, sveikatos draudimo paslaugų bendrovė „Cigna“ taip pat pakeitė kai kurias darbuotojų paieškų ir įdarbinimo strategijas, pavyzdžiui, kai kuriuose miestuose įsidarbinantiems siūlo specialius priedus. Taip pat ieško talentų skirtingose vietose.

„Seniau dėl tam tikrų verslo aspektų buvome susikoncentravę į konkrečią geografiją, tačiau dabar esame atviresni ir tinklus esame užmetę žymiai plačiau“, – sako „Cigna“ vykdomoji viceprezidentė ir personalo vadovė Cindy Ryan.

Lankstumas

Darbuotojai davė aiškiai suprasti norintys daugiau lankstumo, tačiau vadovams prireikė laiko perprasti, ką tiksliai tai galėtų reikšti. Ar tai lankstesnis požiūris į tai, kaip dažnai darbuotojai užsuka į biurą? O galbūt tai lankstumas sudarinėjant darbo grafikus ar darbas už tradicinių aštuonių darbo valandų penkias dienas per savaitę ribų?

„Žmonėms reikalingas lankstumas... Mes puikiai suprantame, kad tai naujoji realybė. Teko su vadovybe rasti bendrą kalbą šiuo klausimu, išsigryninti tikslus, subalansuoti poreikius ir lūkesčius. Ne mažiau svarbūs ir mūsų klientai, turėjome sugalvoti, kaip geriausiai įgyvendinti įsipareigojimus jiems ir užtikrinti saugumą“, – sako Vinita Clements iš „Nationwide“.

Bendrovė, kuri dar prieš pandemiją turėjo nuotoliniu būdu dirbančių darbuotojų, 2021 metų birželį atidarė keturias pagrindines savo būstines, kuriose taikomas hibridinis darbo modelis ir A&B grafikas. A grupei priklausantys darbuotojai savaitę dirba biure, o B grupė tą savaitę dirba namuose. Po savaitės pamainos pasikeičia. Keičiant pamainas, bendrovei pavyksta išvengti daugiau nei 50 proc. personalo buvimo darbe vienu metu.

Vadovai įvardijo didžiausius praėjusių metų iššūkius
© Shutterstock

„Būtent to ir reikėjo užtikrinant žmonių saugumą ir saugų atstumą. Mums tokia strategija pasiteisino. Vis dar daug darbuotojų dirba namuose“, – pridūrė V. Clements. Anot bendrovės personalo vadovės, tie, kurie neišreiškė noro grįžti į pamaininį darbą vienoje iš keturių būstinių, renkasi nuolat dirbti nuotoliniu būdu.

Prioritetas darbuotojų saugumui

Visus metus naujos koronaviruso atmainos neleido lengviau atsikvėpti, tad bendrovėms teko nuolat koreguoti sveikatos saugumo protokolus ir vis atidėti atsidarymo planus.

„Įsijungiame žinias, ir jau kalba apie naujas atmainas, tad nevalia nė akimirkai prarasti budrumo. Svarbiausia užtikrinti, kad žmonės darbe jaustųsi saugūs“, – sako V. Clements. Galioja reikalavimas darbo vietoje dėvėti apsauginę veido kaukę ir riboti žmonių skaičių susitikimų kambariuose.

V. Clements taip pat sako, kad bendrovė reguliariai organizuoja virtualius susitikimus su ekspertais, įskaitant infekcinių ligų ir psichinės sveikatos specialistus, kurie suteikia naujausios informacijos ir atsako į klausimus apie koronavirusą, atmainas, vakcinas ir vaikų psichinę sveikatą.

„Žmonės skirtingai supranta COVID atmainų klausimus, skirtingai įsivaizduoja savo vaikų saugumą, skirtingai rūpinasi savo šeimomis. Švietimas, kuo teko ne kartą įsitikinti, mums labai padeda bendraujant su personalu“, – sako V. Clements.

Kova su perdegimu

Stresas darbe, niekaip neišsikvepianti pandemija ir ribų tarp profesinio ir asmeninio gyvenimo išnykimas – štai pagrindiniai veiksniai, šiandieninėje realybėje dažniausiai tampantys perdegimo priežastimis.

Vadovai įvardijo didžiausius praėjusių metų iššūkius
© Shutterstock

„Norėdami padėti kolegoms susigrąžinti darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą, ėmėme taikyti praktikas, padedančias naują normalumą paversti tikresniu normalumu“, – sako banko „Citi“ žmogiškųjų išteklių vadovė Sara Wechter. Bankas ėmėsi iniciatyvos „Penktadieniai be Zoom“, valandos trukmės susitikimus sutrumpino iki 45 minučių ir paprašė darbuotojų vengti planuoti susitikimus nuo 12 iki 13 val.

„Citi“ taip pat siūlo hibridinio darbo galimybę, kai darbuotojams nereikia kasdien vykti į biurą, nuotoliu galima dirbi dvi dienas per savaitę. „Prie tokio darbo modelio dar teks įprasti, bet, panašu, kolegoms visai neblogai sekasi tą daryti“, – teigia S. Wechter.

Vadovavimas naujoje realybėje

Verslų vadovams taip teko derintis prie pandemijos keliamų reikalavimų.

„Ir 2021 metais neturėjome kada atsipūsti, teko ir toliau gyventi sveikatos krizės sąlygomis ir spręsti atitinkamus iššūkius. Pandemija tikrina mūsų ištvermės ribas, taip pat parodė, koks svarbus lankstumas, reakcijos greitis ir empatija“, – akcentuoja S. Wechter.

Bendrovei IMB lankstus darbas – anokia naujiena. Prieš pandemiją biure dirbo tik maždaug 60 proc. bendrovės darbuotojų. Pandemijai įsisiautėjus, bendrovė be vargo prisitaikė prie pokyčių.

„2020 metais teko skubiai ieškoti sprendimų, kaip pereiti prie nuotolinio darbo. Kuo daugiau galvojome, tuo geriau supratome, kad tai ne laikina nepaprastoji padėtis. Tai nauja realybė, prie kurios reikia taikytis, su kuria susidraugauti“, – sako IMB personalo vadovas Nicke‘as LaMoreaux. Technikos gigantas rengia specialius mokymus vadovams empatijos klausimais ir, rengdamas metinius vertinimus, didesnį dėmesį skiria galutiniam rezultatui.

„Vienas iš tokios virtualios darbo aplinkos privalumų yra tas, kad galėjome pakeisti metinių vertinimų schemas, ir taip atliepti pakitusią realybę. Mums svarbu ne tai, kiek valandų ir iš kur dirba mūsų komanda, o kaip mums sekasi siekti išsikeltų tikslų“, – džiaugiasi IMB personalo vadovas.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Kokią vertę įmonei sukuria lojalūs darbuotojai

Lojali komanda yra bendrovės stiprybė bei konkurencinis pranašumas. Praktika rodo, kad greito...

Verslas PliusEugenija Grižibauskienė

Spalvingas Rusijos oligarcho azero Achmedovo gyvenimas: nuo prekybos kailiais iki vienų brangiausių skyrybų

Vakarų taikomos sankcijos ne vienam Vladimirui Putinui palankiam Rusijos oligarchui stipriai...

„Wizz Air“ ir partneriai siūlo 10 tūkst. nemokamų bilietų Ukrainos karo pabėgėliams, keliaujantiems į JK

„Wizz Air” oro linijų bendrovė ir toliau prisideda prie paramos nuo karo bėgantiems Ukrainos...

Verslas PliusUgnė Karaliūnaitė

Neįtikėtina lietuvės Kristinos gyvenimo istorija: nuo indų plovimo bare iki „Forbes“ perspektyviausių verslininkų sąrašo

Kad galėtum pasiekti aukštumas, tenka nemažai paklampoti apačioje. Tą galėtų patvirtinti dar...

„Lidl Lietuva“ jau įdarbino daugiau nei 100 ukrainiečių: norintiems suteikia teisinę ir psichologinę pagalbą

Nuo karo pradžios prekybos tinklas „ Lidl “ įdarbino daugiau nei 100 karo pabėgėlių iš...

Top naujienos

Delfi PliusVaidas Saldžiūnas

Kaip pralaužti Rusijos blokadą Ukrainoje: dėl bado grėsmės Vakarai gali ryžtis ir ypač rizikingam planui

Ko neprivertė karas, privers badas. Tokių svarstymų – vis daugiau, mat Rusijos agresija prieš...

Amerikiečiai negali patikėti, kaip pigu Lietuvoje: tai svajonių šalis!

Verkiantiems dėl Lietuvoje beprotišku greičiu kylančių kainų reikėtų nuvykti į Kaliforniją...

Delfi PliusDailius Dargis

Paskutinio sovietų bunkerio Lietuvoje paslaptis: ne tik lankėsi KGB, bet ir neprikausomybės laikais sulaukdavo keistų vizitų bei įsilaužimų II dalis

Vieno įspūdingiausių Lietuvoje esančio sovietinių laikų karinio bunkerio paslaptys sėja nerimą...

Karas Ukrainoje. Ukrainoje pratęsta karinė padėtis, uždrausti simboliai „Z“ ir „V“ Žiniasklaida: Rusija pasikvietė statinių bombų ekspertus (5)

Ukraina atmetė galimybę susitarti su Rusija dėl paliaubų ir pareiškė, kad nesutiks su...

Šeimos atostogos jau ne už kalnų: išdavė, kur driekiasi idiliški paplūdimiai ir stebina vis dar puikios kainos

Kelionės su šeima neretai gali tapti rimtu iššūkiu: mažiesiems tikrai ne visuomet įdomu tai,...

Delfi PliusPiotr Skolimowski, Ewa Krukowska

Ekspertė: dviejų Europos valstybių draugystė akivaizdžiai byra į šipulius (3)

Reakcija į Rusijos invaziją padarė galą svarbiam aljansui Europoje. Kaip pažymi politikos...

Pusryčius gaminkite iš vakaro: 3 vasariškai lengvų ir gardžių pusryčių receptai

Chia sėklos , lietuviškai vadinamos ispaninių šalavijų sėklomis, jau keletą metų karaliauja...

Pigių drabužių parduotuvei – klestėjimo metas: vietiniai šluoja viską, ką randa

Dieną, kai iškeliamos naujos prekės, sustoja žmonių eilės net lauke, skelbia LNK žinios .

Sociologė: net karo akivaizdoje bandome surūšiuoti žmones ir klijuoti jiems etiketes (2)

Karo Ukrainoje fone itin svarbu yra visuomenės vienybė ir susitelkimas. Tačiau šiuo metu mūsų...

Delfi Pliusparengė Nerijus Povilaitis

Rusija į Ukrainą siunčia specialiai atrinktus karius: sąrašuose – stebinantys sutapimai (6)

„ Rusija į karą Ukrainoje siunčia pačių vargingiausių regionų gyventojus, o etninių rusų...