aA
Koronaviruso pandemija paveikė tikriausiai visas asmeninio gyvenimo, verslo, visuomenės sritis visame pasaulyje. Vienas iš tokių pokyčių – Europos sostine vadinamame Briuselyje įsitvirtinanti „parkų diplomatija“.
Parkas Briuselyje
Parkas Briuselyje
© Scanpix

„Galbūt tai skambiai skamba, bet tokia realybė. Diplomatai vaikšto ir šnekasi“, − tinklaraščiui Euroblogas.lt sako ambasadorius Simonas Šatūnas, laikinai einantis Lietuvos nuolatinio atstovo ES pareigas.

Pasak jo, toks formatas jau nieko nestebina Briuselyje. Anksčiau buvo kvietimai kavos, darbinių pietų, o dabar – pasikalbėti pasivaikščiojant. Kaip žinoma, Belgija − viena labiausiai nuo antrosios COVID-19 bangos kenčianti Europos valstybė. Šiuo metu įvestos ypač griežtos priemonės: nuotolinis darbas privalomas (jei tai įmanoma), komendanto valanda – nuo 22 val. iki 6 val., ne maisto prekių parduotuvės, kaip ir barai, restoranai ar kavinės, uždaryti, o kitų darbo laikas sutrumpintas, į svečius galima pasikviesti tik vieną žmogų, lauke – ne didesnė nei 4 žmonių kompanija.

Taip pat uždaryti visi muziejai, parodos, baseinai, sporto klubai ir t.t. Net sunku išvardyti, kas Briuselyje draudžiama, galbūt, lengviau pasakyti, kas leidžiama.

„Dabar darbinių pietų negalima – visos kavinės, restoranai uždaryti. Tada lieka dvi alternatyvos: arba eiti pasivaikščioti, arba bandyti pasikviesti į atstovybę išgerti kavos, laikantis saugaus atstumo“, – pasakojo Simonas Šatūnas.

Parkas Briuselyje
Parkas Briuselyje
© Scanpix

Diplomato teigimu, siaučiant pandemijai, pastarasis variantas turi rizikų, todėl didelio populiarumo iš kolegų nesulaukia. Be to, visą dieną sėdint prie kompiuterio, bendraujant per ekraną, tikrai norisi įkvėpti gryno oro.

„Todėl išlieka keli variantai: videosusitikimas per kompiuterį, pokalbis pasivaikščiojant parke, arba kai kada ir gyvas susitikimas laikantis taisyklių. Tarkim, toliau reguliariai vyksta COREPER (nuolatinių atstovų ES formatas) ambasadorių posėdžiai – tai esminis ES derybinis-diskusijų formatas. Tad neabejotinai ir koridoriuose pasikalbame tarp posėdžių“, – Briuselio virtuvę pandemijos metu atskleidė Lietuvos atstovas ES.

„Visas diplomatijos grožis − per asmeninius kontaktus“

Apie pokyčius įvairiose gyvenimo srityse pandemijos metu diskutuota Lietuvos ambasadoje Briuselyje surengtoje virtualioje diskusijoje „Lietuvių sėkmės istorijos užsienyje + verslo patirtys pandemijos metu“.

Lietuvos ambasadorė Belgijoje ir Liuksemburgui Rita Kazragienė pažymėjo, kad kiekvienas iššūkis yra naujas variklis pažangai ir tobulėjimui. Vis dėlto diplomatė neslėpė, kad jos darbo sritį labai paveikė pandemija ir ją lydintys įvairūs ribojimai, karantinas, kurį Belgija išgyvena jau antrąjį kartą.

Parkas Briuselyje
Parkas Briuselyje
© Scanpix

Diplomatija bus, ko gero, labiausiai COVID paveiktų sričių. Mes virtualiai savo darbo iš principo nelabai galime atlikti, nes diplomatija, visas jos grožis yra per asmeninius kontaktus, todėl diplomatinis korpusas šiomis dienomis liūdi“, – kalbėjo ambasadorė.

Vis dėlto ji pridūrė, kad „kita vertus, dabar mažiau darbo kojoms, priėmimams, bet daugiau laiko minčiai – galime įsigilinti, reflektuoti. Manau, kad išmoksime geriau paskirstyti resursus.“

Geras metas investuoti į tam tikras sritis

Renginio metu kiti dalyviai taip pat pasidalino savo įžvalgomis apie COVID atneštus pokyčius. Rizikos kapitalo fondo „GrayBella Capital“ vadovaujančioji partnerė Rūta Laukien teigė, kad koronavirusas paskatino pokyčius, „kurie jau vyko, bet vyko lėtai“: įsigalėjo ir palengvino darbą tokios technologijos, kaip „Zoom“. Tiesa, investuotoja pripažino, kad priimdama galutinius sprendimus yra linkusi su sandorio partneriais susitikti gyvai – „paliesti“ tai, į ką ruošiasi investuoti.

„Taip pat COVID pagreitino skaitmeninės sveikatos srities, nuotolinės pacientų apžiūros ir t.t. vystymąsi ir tie pokyčiai išliks visam laikui“, – kalbėjo ji bei pridūrė, kad būtent dabar pats metas investuoti į šias sritis.

Parkas Briuselyje
Parkas Briuselyje
© Scanpix

Kad koronavirusas pagreitino kai kuriuos pokyčius, antrino ir „Covalis Capital“ ekonomistas Paulius Kunčinas.

„COVID privertė mus išsigryninti, kas svarbu ir nesvarbu tiek gyvenime, tiek darbe. Darbo srityje – rutininiai procesai yra nuobodūs ir bus toliau automatizuojami bei perduodami robotams. (…) Žmonija norės daugiau laiko skirti kritiniams sprendimams, kūrybinei veiklai“, – kalbėjo jis, bet pridūrė, kad nuotolinis darbas, „zoomai“ niekada nepakeis žmonių noro susitikti gyvai.

Ambasadorė R. Kazragienė pažymėjo, kad krizės metu atsirado daugiau visuomenės solidarumo, o verslas tapo socialiai labiau atsakingas, įsitraukė į įvairias kovos su pandemija iniciatyvas.

„Smulkus ir vidutinis verslas adaptavosi įdomiai, atsiranda naujos tendencijos – kas yra gerai, bet nežinome, kaip didieji sektoriai sureaguos. Bet kokiu atveju atsiras spaudimas persikvalifikuoti, bet kartu rasis ir naujų galimybių“, – apibendrino ambasadorius S. Šatūnas.

euroblogas.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(8 žmonės įvertino)
2.3750

Top30. Lietuviško verslo dinastijose – vis nauji vardai (60)

Verslus nepriklausomoje Lietuvoje kūrę jo pionieriai vienas po kito visą ar dalį atsakomybės...

Karantinas nesustabdė nerti į apribojimų kankinamą veiklą: dvi šeimos pasiryžo perimti vieną žinomiausių Palangos restoranų (113)

Tikriausiai visi, kam teko lankytis Palangoje , žino, kad šis kurortas garsėja kavinių ir...

Negirdėtą sanatoriją Širvintų rajone įkūrusi pora: arkliai neprivalo keliauti į skerdyklas (40)

Tradiciškai vos išgirdus žodį ūkis , susidaro įspūdis, kad jame gausybė žemės ūkio...

TOP10. Aukso amžių išgyvenančioje NT rinkoje vietos skundams nėra (93)

Nekilnojamojo turto (NT) operacijos sprogdina rinką. Nepaisant kainos butai ir namai tiesiog...

Į tai verslai investuoja negailėdami: auganti pasiūla mažina kainas (8)

Vis dažniau iš verslo lūpų girdime apie jo sprendimus eiti ekologiškesnių produktų, tvaresnės...

Top naujienos

Vyriausybė pritarė verslo atlaisvinimui: kitą savaitę su ribojimais duris atveria prekybos centrai, kino teatrai, lauko kavinės (123)

Vyriausybė ketvirtadienį patvirtino naujus atlaisvinimus verslui: jau nuo pirmadienio galės...

Perspėja visus, geriančius aspiriną po COVID-19 vakcinos: tie žmonės rizikuoja savo gyvybe (8)

Viešojoje erdvėje kone kasdien galima rasti komentarų ir patarimų dėl aspirino vartojimo po...

Vyriausybė pratęsė karantiną ir patvirtino laisvinimo planą (7)

Vyriausybė ketvirtadienį pritarė karantino pratęsimui iki gegužės pabaigos ir jo režimo...

Oficialu: verslas galės pretenduoti į naują paramą, kurios dydis sieks nuo 500 eurų iki 350 tūkst. eurų (23)

Vyriausybė ketvirtadienį patvirtino 120 mln. eurų paramą labiausiai nukentėjusiajam verslui –...

55+ vilniečių dėmesiui – Vilnius kviečia registruotis vakcinacijai (13)

Vilniaus miesto savivaldybė , siekdama kaip įmanoma efektyviau panaudoti vakcinos nuo COVID-19...

JAV įveda naujas sankcijas Rusijai, išsiunčia 10 rusų diplomatų Maskva: atsakas neišvengiamas (159)

Reaguodama į Maskvai priskiriamą kibernetinę ataką, JAV vyriausybė įveda Rusijai naujas...

Landsbergis: Rusija turi atitraukti karius nuo Ukrainos sienos (256)

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad Rusija turi atitraukti...

Politologė dėl Kepenio kreipėsi į etikos sargus: pareiškimai perpildė kantrybės taurę (270)

Mykolo Romerio universiteto (MRU) lektorė, politologė Rima Urbonaitė kreipėsi į Seimo etikos...

Siūloma Darbo kodekso pataisa: darbo užmokestis turi būti mokamas pavedimu į sąskaitą (46)

Darbo kodekse siūloma numatyti, kad darbo užmokestis ir kitos su darbo santykiais susijusios...

Latvijoje šį savaitgalį visi norintieji bus skiepijami „AstraZeneca“ vakcina

Latvijoje šį savaitgalį „ AstraZeneca “ vakcina nuo COVID-19 galės pasiskiepyti visi...