Šiandien LVMH vadovo ir trečio turtingiausio žmogaus pasaulyje B. Arnault turtas vertinamas 171 mlrd. JAV dolerių, nors truputį daugiau negu prieš metus ši suma buvo gerokai mažesnė (76 mlrd. JAV dolerių).

Regis, akcininkai tikėjosi, kad pajamos ir pelnas pradės augti, nes nuo 2020 m. kovo 18 d. LVMH akcijos pabrango net 107 proc., skelbia „Forbes“.

Pirmąjį 2021 m. ketvirtį LVMH pajamos siekė 16,7 mlrd. JAV dolerių. Tai yra beveik trečdaliu didesnis skaičius, palyginti su 2020 m. pirmuoju ketvirčiu. Šiemet bendrovė pardavė daug laikrodžių, papuošalų, drabužių ir odos gaminių.

„Citigroup“ analitikas Thomas Chauvet kovo 26 d. paskelbtame tyrime rašė, kad tikisi, jog LVMH pardavimo apimtys šiais metais augs, „atsižvelgiant į gerus prabangos prekių pardavimo rodiklius Kinijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose“.

Didžiąją B. Arnault turto dalį sudaro jam priklausantys 47 proc. LVMH akcijų. Ši įmonė valdo tokius prekių ženklus kaip „Louis Vuitton“, „Fendi“, „Belvedere“ (degtinė) ir „Dom Perignon“ (šampanas). Likusi turtų dalis – 2 proc. prabangos prekių gamintojos „Hermes“ akcijų ir 6 proc. Prancūzijos mažmeninės prekybos milžinės „Carrefour“ akcijų. Taip pat verslininkas yra investavęs apie milijardą JAV dolerių į kitas sritis ir turi nemažai pinigų banke.

Bernardas Arnault

2020 m. B. Arnault buvo pilni įvykių. Dėl COVID-19 įneštos sumaišties kovo mėnesio pradžioje per dvi savaites LVMH akcijų kaina smuko 25 proc. – iki maždaug 343 JAV dolerių už akciją, bet paskui pastoviai didėjo.

2020 m. balandžio mėnesį įmonė pranešė kai kuriems savo darbuotojams, kad sumažins darbo valandų skaičių ir juos įtrauks į Prancūzijos vyriausybės pagalbos darbuotojams programą. Tiesa, netrukus LVMH persigalvojo ir nusprendė pademonstruoti „nacionalinį solidarumą“.

Birželio mėnesį akcijų kaina pasiekė buvusią prieš smukimą, o lapkričio mėnesį padidėjo dar 13 proc. – iki 589 JAV dolerių už akciją.

Sausio mėnesį LVMH iškovojo didelę pargalę – užbaigė ilgai trukusį legendinės juvelyrinių dirbinių gamintojos „Tiffany & Co.“ įsigijimo procesą. Dėl šio pirkinio LVMH teko nemažai pakovoti.

Iš pradžių, 2019 m. lapkričio mėnesį, buvo susitarta, kad „Tiffany & Co.“ bus nupirkta už 16,2 mlrd. JAV dolerių. Visgi procedūra užsitęsė, nes praėjusių metų rugsėjo mėnesį LVMH norėjo „atidėti“ įsigijimą.

„Tiffany & Co.“ sureagavo paduodama LVMH į teismą. Tada LVMH pateikė kontrieškinį, bet galiausiai spalio mėnesį abi įmonės sutarė dėl truputį mažesnės sumos – 15,8 mlrd. JAV dolerių.

Tiffany & Co

Vasario mėnesį LVMH susitarė su milijardieriumi reperiu Jay-Z, kad maždaug už 300 mln. JAV dolerių iš jo nupirks 50 proc. šampano prekių ženklo „Armand de Brignac“ akcijų.

2020 m. pradžioje LVMH smarkiai nukentėjo dėl užsidariusių parduotuvių svarbiausiose rinkose, tokiose kaip Europa ir Kinija, bet verslo reikalai pasitaisė antroje metų pusėje, kai atsigavo JAV ir Kinija. LVMH drabužių ir odos gaminių sektorius, įskaitant svarbiausius prekių ženklus „Louis Vuitton“ ir „Givenchy“, netgi galėjo pasigirti didesniu nei 10 proc. pajamų augimu.

Puikiai sekasi ne tik B. Arnault valdomai LVMH. Jo šeimai priklausanti bendrovė „Financiere Agache“ yra privataus kapitalo įmonės „L Catterton“ dalininkė, kaip ir LVMH. Pastaruosius 12 mėnesių „L Catterton“ daug investuoja įvairiose srityse: nuo sveikatos priežiūros iki būsto paskolų.

Sausio mėnesį privataus kapitalo įmonė įsigijo vieną didžiausių pastarojo meto pirkinių – maždaug 70 proc. Vokietijos šlepečių gamintojos „Birkenstock“ akcijų. 3,4 mlrd. JAV dolerių atsiėjęs sandoris brolius Alexą ir Christianą Birkenstockus pavertė milijardieriais.

Taip pat „L Catterton“ 2020 m. birželio mėnesį investavo 250 mln. JAV dolerių į Indijos technologijų bendrovę „Jio Platforms“, kuri priklauso Indijos milijardieriaus Mukesho Ambani konglomeratui „Reliance Industries“. O anksčiau tais pačiais metais, gegužės mėnesį, – 400 mln. JAV dolerių į kruizinių kelionių organizatorių „Norwegian Cruise Line“. Ši prieštaringai įvertinta investicija pasiteisino su kaupu, kai praėjusį mėnesį „Norwegian Cruise Line“ atpirko vertybinius popierius už daugiau nei 1 mlrd. JAV dolerių. Iš viso 2020 m. „L Catterton“ investavo daugiau nei 2,3 mlrd. JAV dolerių į 20 įmonių, o 12 investicijų grąža sudarė 4 mlrd. JAV dolerių prieš mokesčius.

Vasario mėnesį B. Arnault taip pat pasidavė naujausiai madai pamėginti greitai užkariauti finansų rinkas ir kartu su Prancūzijoje veikiančia turto valdymo bendrove „Tikehau Capital“ įsteigė savo specialios paskirties įsigyjančiąją įmonę. Remiantis turimomis žiniomis, ji buvo pavadinta „Pegasus Europe“ ir bus įtraukta į Amsterdamo vertybinių popierių biržos sąrašą. Nuo 2020 m. šią vertybinių popierių biržą pasirinko mažiausiai trys kitos specialios paskirties įsigyjančiosios įmonės.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos