Ši baterija – kur kas daugiau nei tik energijos kaupimo įrenginys. Ji geba savarankiškai analizuoti elektros rinkos dinamiką, saulės elektrinės gamybos prognozes ir namų energijos suvartojimą. Baterija pati nustato, kada palankiausia įsigyti pigesnę elektrą ir taip užtikrina mažesnes elektros sąnaudas.

„SoliTek“ Produktų skyriaus vadovė Indrė Tursienė priduria, kad inovatyvi autonominė išmanioji elektros kaupimo baterija gaminama iš sertifikuotų, saugių ir aplinkai draugiškų medžiagų. Tai viena iš priežasčių, kodėl ji ypač išpopuliarėjo Švedijoje – šalyje, kurioje tvarumas yra itin svarbus vartotojų pasirinkimo kriterijus.

Sprendimas kritinėms situacijoms prieinamas kiekvienam

Baterija ne tik kaupia energiją, bet ir gali veikti kaip namų elektros įvado praplėtimas. Pavyzdžiui, kuomet namų elektros įvado galia siekia 10 kW, o elektromobilio įkrovimui reikia 11 kW, „SoliTek Nova“ gali kompensuoti trūkstamą galią.

Dar viena svarbi baterijos funkcija – elektros tiekimo užtikrinimas ekstremaliomis sąlygomis. Tuo, kad baterija padeda išvengti nepatogumų dėl dingusios elektros, dalis įmonės klientų jau spėjo įsitikinti praėjusiais metais, siaučiant galingoms audroms.

„Mūsų sistemą naudoję klientai išvengė nepatogumų, o kai kuriems ši patirtis tapo postūmiu padidinti baterijos talpą ir užsitikrinti dar didesnį saugumą“, – sako I. Tursienė.

Susidomėjimo ir teigiamų įvertinimų sulaukęs produktas tapo stipriu pagrindu ir tolimesnei įmonės plėtrai, tad inovacijų keliu žengianti „SoliTek“ pristatė ir kitą naujieną – „SoliTek Vega“, skirtą verslo klientams.

Įmonės atstovė pasakoja, kad bendra investicijų vertė siekė apie 2,5 mln. eurų, tačiau didesnę dalį projekto – 1,8 mln. eurų – finansavo „Norway Grants“.

Šios investicijos padėjo įmonei sukurti inovatyvų produktą, ženkliai prisidėti formuojant baterijų gamybos infrastruktūrą Lietuvoje, atverti daugiau galimybių tvariai energetikai ir pasiūlyti praktiškus sprendimus namams bei verslui, žengiant link dar efektyvesnės, autonominės elektros energijos sistemos.

„SoliTek Nova“ sėkme džiaugiasi ne tik jos kūrėjai, bet ir Inovacijų agentūra, prisidėjusi prie projekto įgyvendinimo bei padėjusi gauti reikalingą finansavimą.

„Šis projektas – vienas įdomesnių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektų, kuriuos esame turėję savo programoje. Projekto metu buvo sukurti keturi prototipai. Dauguma jų jau sėkmingai komercializuoti. Svarbu ir tai, kad šį produktą įsigyti bei džiaugtis tvariu ir energiją taupančiu produktu, kuris gimė projekto dėka, gali kiekvienas“, – sako „Norway Grants“ programos vadovė Monika Kemežytė Vaitiekūnienė.