Kaip rašoma pranešime spaudai, Inovacijų agentūra kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija buvo paskelbusios kvietimą Lietuvos viešojo sektoriaus atstovams gauti iki 53 tūkst. eurų subsidiją „GovTech“ skaitmeninių inovacijų prototipų kūrimui ar testavimui ir pasitelkiant naujausias technologijas spręsti aktualius iššūkius. Finansavimas suteiktas 27-iems inovatyviems Lietuvos viešojo sektoriaus organizacijų projektams.

„Dabar kiekvieno projekto įgyvendinimui ieškoma įmonių, inovacijų kūrėjų, galinčių teikti inovatyvių skaitmeninių sprendimų kūrimo paslaugas. Be to, geriausias problemų sprendimo idėjas pasiūlę rinkos dalyviai pretenduos į 150 tūkst. eurų siekiantį prizinį fondą“, – sako Inovacijų agentūros vykdomos priemonės „GovTech iššūkių serijos“ vadovė Liucija Sabulytė.

Projektuose ieškoma tokių inovatyvių sprendimų kaip analitikos programa mokinių pasiekimams gerinti, išmanios kalbos sistema gydymo įstaigoje, oro sąlygų duomenimis grįstas kelių priežiūros gerinimo sprendimas bei daugybė kitų.

Sprendimų bus ieškoma atviresnėmis viešųjų pirkimų procedūromis – inovacijų kūrėjai, norintys dalyvauti ir kurti prototipą, galės dalyvauti pasirinktuose projektų konkursuose, o jų laimėtojams bus suteikiamos piniginės premijos už pasiūlytas sprendimo koncepcijas. Su tinkamiausią idėją pasiūliusiais rinkos dalyviais bus sudaromos paslaugų sutartys taip suteikiant galimybę realizuoti idėją. Prototipų kūrimui į pagalbą ateis ir Inovacijų agentūros „GovTech laboratorijos“ komanda – institucijos ir atrinkti inovacijų kūrėjai galės dalyvauti akceleratoriaus programoje, kuri padės per trumpą laiką sukurti bandomąją produkto versiją ir jį ištestuoti.

Dalis projektų, gavusių finansavimą, taip pat galės ištestuoti rinkoje jau veikiančius sprendimus – kaip gerinti vidinius organizacijų procesus, sveikatos sritį bei gyventojų įtraukimą.

Teikti pasiūlymus, kaip spręsti viešojo sektoriaus iššūkius, rinkos dalyviai gali jau dabar dalyvaujant paskelbtuose projektų konkursuose. Siūlyti sprendimus galės visi inovacijų ekosistemos dalyviai: startuoliai, inovatyvios įmonės, aukštųjų mokyklų atstovai ar net fiziniai asmenys, kurie nori kurti bei testuoti „GovTech“ sprendimus. Susipažinti su vykdomu projektų sąrašu galima čia.

Šis finansavimas – tai galimybė Lietuvos „GovTech“ ekosistemai, kurios augimu paskutiniuosius ketverius metus rūpinasi „GovTech laboratorija“. Inovacijų agentūroje veikianti komanda siekia paskatinti inovatyvių, naujų technologinių sprendimų kūrimą bei pritaikymą viešajame sektoriuje, taip užtikrinant naudą ir teigiamą pokytį visuomenėje, bei aktyviai viešina įvairias „GovTech‘ galimybes Lietuvoje ir užsienyje.