Tenka taupyti

Laidos vedėjai pasiteiravus, kaip kainų augimą ir itin išaugusias išlaidas už elektros energiją vertina verslininkas, D. Dundulis sakė, jog šiuo metu stebi besikeičiančią situaciją. Tačiau nors išlaidos už elektros energiją gerokai išaugo, vartotojams kainų stengiamasi nekelti.

„Jei tiekėjai kainų nekelia, mes tikrai nesame linkę to daryti. Jei rugpjūtį (elektros) biržos kaina buvo 46 Eur/kWh, rugsėjo vidurkis jau yra 36 Eur/kWh. Mūsų atveju tai daugiau nei 1 mln. eurų mažiau. Elektros kainos mažėja, bet šiandien elektros kaina turėtų būti 10–15 Eur/kWh. Tikiuosi, kad per keletą mėnesių ji ir sugrįš į šią poziciją“, – sakė „Norfos“ įmonių grupės savininkas D. Dundulis.

Vis dėlto norint nedidinti kainų vartotojams „Norfos“ įmonių grupei teko taupyti išjungiant aikštelių apšvietimus, reklamas ir šaldymą produktams, kuriems jis nėra reikalingas. Šiuo metu elektros naudojama kiek daugiau, tačiau nuolat stengiamasi taupyti.

„Praėjusių metų rugpjūtį elektros sąskaita siekė 800 tūkst. eurų. Tuo tarpu šiemet ji siekia net 3 mln. eurų. Nuo rugpjūčio elektros skirstymas taip pat pabrango 50 proc.

Dainius Dundulis

Rinkoje tikrai yra ženklų, kad vartojimas gali mažėti, bet remiantis „Norfa“ duomenimis, mažėjimo nematau. Tačiau kai kuri gamyba yra nuostolinga. Kažką turime daryti ir mažinti išlaidas arba kelti kainodarą“, – savo įžvalgomis dalijosi „Delfi TV“ laidos svečias bei pridūrė, kad nors nuostolinga tapo kulinarijos gamyba, pieno produktų kainos pastaruoju metu nėra padidėjusios, nes nors ir didėjo išlaidos už elektros energiją, žaliavų kaina sumažėjo.

Pasigenda skaidrumo elektros ūkyje

Paklaustas, kaip prie šios sudėtingos situacijos sprendimo galėtų prisidėti valstybė, D. Dundulis sakė, kad ši pagalba turėtų būti skiriama ne biudžeto dotacijomis, o pirmiausiai reikėtų pasirūpinti elektros ūkio skaidrumu. Anot laidos „Verslo požiūris“ svečio, visi turi žinoti, kas gauna naudą ir kodėl kainos yra tokios aukštos.

„Galimai „Ignitis“ veikloje trūksta skaidrumo. Kyla gandai ir reikia skaidrumo, kad tai paneigti. Gal net rusiškas kapitalas dalyvauja veikloje per tarpininkus. Tai yra valstybės įmonė ir ji turi būti skaidri bei švari. Prieš eilę metų buvo atsisakyta „Leo LT“, bet vėl padarėme tą patį tik vietoje privataus kapitalo atėjo kitos įmonės. Nesakau, kad ten buvo gerai ar čia. Tik ten buvo vilkas, o galbūt čia – meška“, – pastebėjo D. Dundulis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės