Kraustosi tik vienas kitas

Kalbėdama apie situaciją, kai yra dirbama Vilniuje, o gyvenama regione, „Swedbank“ Finansų instituto vadovė Jūratė Cvilikienė sako, kad tokio žmonių elgesio tendencija vadinti dar negalime. Stebint socialines platformas, teigia ji, dažnai galima pamatyti žmones dirbant ne tik iš regionų, bet ir iš šiltų kraštų, viešbučių, tačiau statistika šį vaizdinį kiek pakeičia.

„Remiantis statistiniais duomenimis matyti, kad kraustymasis iš Vilniaus į regioną nėra masinis. Pavyzdžiui, praėjusiais metais neatsirado daugiau žmonių, kurie savo gyvenamąją vietą deklaruotų ne mieste. Kita vertus, tam yra paaiškinimas – galbūt žmonės renkasi ne pirkti būstą, o nuomoti“, – įžvalgomis dalinasi finansų specialistė.

Kita vertus, sako ji, statistiniuose duomenyse neatsispindi tie atvejai, kai žmonės iš sostinės išvyksta laikinai – jų deklaruota gyvenamoji vieta lieka ta pati. Tokius žmones, kurie turi galimybę dirbti nuotoliniu būdu ir, kas svarbiausia, vienu metu išlaikyti du būstus, J. Cvilikienė vadina privilegijuotaisiais.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją