Tarptautinio transporto forumo (ITF) ir Lenkijos infrastruktūros ministerijos organizuojamame tarptautiniame susitikime bus diskutuojama, kaip gerinti susisiekimą su Ukraina, užtikrinant efektyvius transporto koridorius su Vakarais ir Baltijos šalių jūrų uostais.

M. Skuodis konferencijoje moderuos vieną iš ministrų apskritojo stalo diskusijų tema „Vidurio ir Rytų Europa kaip vartai į pasaulį saugiai ir besivystančiai Ukrainai“.

Renginio metu ministras taip pat susitiks su Jungtinės Karalystės transporto sekretoriumi Marku Harperiu, o su Lenkijos, Jungtinės Karalystės, Ukrainos ministrais bendroje spaudos konferencijoje pristatys 22 ITF priklausančių šalių bendrą pareiškimą dėl Ukrainos transporto infrastruktūros atstatymo.

Tęsdamas vizitą, M. Skuodis lankysis prie Lenkijos ir Ukrainos sienos esančio kelio Korčova–Krakovecas pasienio punkte, Peremislio geležinkelio stotyje. Čia Lenkijos ir Ukrainos pasienyje numatoma ir dar viena – Europos Komisijos, Europos finansinių institucijų atstovų, Ukrainos ir Rytų Europos šalių ministrų – diskusija apie Europos Sąjungos ir Ukrainos „solidarumo koridorių“ finansavimą.

Vizito metu M. Skuodis su Lenkijos infrastruktūros ministru taip pat apžiūrės Lenkijos pietryčiuose, šalia Žešuvo miesto, esančio strateginės reikšmės kelio „Via Carpatia“ atkarpą–tunelį. Lietuva ir Lenkija siekia kartu plėtoti šiaurės–pietų krypties transporto koridorių nuo Baltijos šalių uostų iki Juodosios jūros, kad atsirastų papildomos transporto jungtys su Ukraina, didėtų keleivių, krovinių ir karinio mobilumo galimybės regione.

2023 m. gegužę Lietuva perims vadovavimą ITF. Šiuo metu šiai tarpvyriausybinei organizacijai pirmininkauja Jungtinė Karalystė.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės