Garantijų darbuotojams jų darbdaviui tapus nemokiam ir ilgalaikio darbo išmokų įstatymo pataisoms vieningai pritarė 124 balsavime dalyvavę Seimo nariai.

Taip sudaromos palankesnės sąlygos skirti išmokas iš Garantinio fondo bei Ilgalaikio darbo išmokų fondo bei išspręsti praktikoje kylančias problemas dėl išmokų skyrimo, nustatyti ilgesnį kreipimosi dėl išmokų laikotarpį.

Įstatyme taip pat aiškiai reglamentuota, kad išmokos, mirus teisėtam jų gavėjui, yra paveldimos.

Nustatyta, kad išmokų iš Garantinio fondo sumos, kurios priklausė darbuotojui ir kurių jis dėl savo mirties negavo, bus išmokamos mirusio asmens įpėdiniams, kuriems paveldėjimo tvarka yra perėjęs jo turtas ir kurie Garantinio fondo nuostatuose nustatyta tvarka yra kreipęsi į administratorių. Ilgalaikio darbo išmokos, kurios priklausė darbuotojui, bus išmokamos mirusio darbuotojo įpėdiniams, kuriems paveldėjimo tvarka yra perėjęs jo mirusio asmens turtas.

Įstatyme įtvirtinta, kad ilgalaikio darbo išmokos iš Ilgalaikio darbo išmokų fondo bus skiriamos be asmens prašymo, jeigu to asmens duomenys yra Apdraustųjų valstybiniu socialiniu draudimu ir valstybinio socialinio draudimo išmokų gavėjų registre. Tais atvejais, kai asmens duomenų registre nėra, yra nustatytas ilgesnis terminas (nebe 6, bet 12 mėnesių) pateikti administratoriui prašymą skirti išmoką.

Taip pat nuo 6 mėnesių iki 12 mėnesių pailgintas terminas kreiptis į Garantinis fondą darbuotojams, kurių darbdavys bankrutavo ir su jais neatsiskaitė. Iš šio fondo darbuotojai gali gauti iki šešių minimalių atlyginimų.

Įstatymas įsigalioja liepos 1 d. Jis bus taikomas skiriant ir mokant ilgalaikio darbo išmokas taip pat ir asmenims, atleistiems iš darbo per paskutinius 12 mėnesių iki šio įstatymo įsigaliojimo dienos, bei darbuotojams skiriant ir mokant išmokas iš Garantinio fondo, kai jų darbdaviui bankroto byla iškelta arba bankroto procesas pradėtas ne teismo tvarka ar teismo nutartis atsisakyti iškelti nemokiam juridiniam asmeniui bankroto bylą ir pavesti inicijuoti jo likvidavimą Juridinių asmenų registro tvarkytojo iniciatyva priimta per paskutinius 12 mėnesių iki šio įstatymo įsigaliojimo dienos.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės