Kaip pranešama, instituto skaičiuojamas Rusijos gamybos sektoriaus pirkimų vadybininkų indeksas (PMI) rugsėjį pakilo iki 54,5 punkto, palyginti su 52,7 punkto rugpjūtį. Bet kokia didesnė nei 50 punktų PMI vertė liudija sektoriaus ekspansiją.

Teigiama, kad rugsėjį ženkliai padaugėjo užsakymų, kurių skaičius augo sparčiausiu tempu nuo 2017 m. pradžios, o prie to prisidėjo stipresnė paklausa, naujų gaminių pristatymai ir sėkmingai įgyvendinta iniciatyva pakeisti importą šalies viduje pagaminta produkcija. Tuo metu naujų eksporto užsakymų skaičius dėl sudėtingų ekonominių sąlygų svarbiose rinkose didėjo lėtesniu tempu ir išaugo nežymiai.

Gamybos apimčių augimas buvo stipriausias nuo birželio. Gamintojai fiksavo sparčiausius nuo 2000 m. lapkričio darbo vietų kūrimo tempus.

Kalbant apie kainas, sąnaudų kainų infliacija rugsėjį pasiekė 18 mėnesių aukštumas, gamintojams susidūrus su didesnėmis pirkimo sąnaudomis, kadangi paklausa dažnai viršydavo pasiūlą. Pardavimo kainos augo dideliu tempu, kuris buvo sparčiausias nuo 2022 m. balandžio.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją