Pranešime rašoma, kad bylos duomenimis, 2019 metais bendrovės akcininkas M. R., realiai vadovavęs įmonei ir organizavęs jos veiklą, tuometis direktorius A. K. bei akcininkė J. R., siekdami išvengti valstybei privalomų mokėti mokesčių ir įmokų, susitarė apskaityti tik dalį gautų pajamų ir valstybės institucijoms teikti žinomai neteisingus duomenis. Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai ir Valstybinei mokesčių inspekcijai jie pateikė tikrovės neatitinkančius duomenis apie ne mažiau kaip 229 užsienio piliečius.

Valstybės institucijoms įmonės teikiamuose pranešimuose užsieniečiai buvo žymimi kaip neva praktiką atliekantys mokiniai, kurie pagal Lietuvos Respublikos įstatymus buvo draudžiami valstybės lėšomis nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialiniu draudimu, nors realiai jie visi buvo darbo užmokestį gaunantys darbuotojai, su kuriais įmonė nebuvo sudariusi darbo sutarčių. Dėl to valstybei buvo nesumokėta daugiau kaip 114 tūkst. eurų privalomų įmokų ir mokesčių, iš jų – daugiau kaip 47 tūkst. Valstybiniam socialinio draudimo fondui, Valstybinei mokesčių inspekcijai – beveik 67 tūkst. eurų.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras, tyrimą atliko Vilniaus apskrities VPK Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai.

Tyrimo metu nuteistieji pripažino savo aplaidumą, kaltę, nuoširdžiai dėl to gailėjosi, įsipareigojo atlyginti žalą valstybei, todėl tyrimui vadovavęs prokuroras kreipėsi į teismą prašydamas procesą baigti teismo baudžiamuoju įsakymu.

Valstybės socialinio draudimo fondo valdyba pateikė daugiau kaip 47 tūkst. eurų civilinį ieškinį dėl turtinės žalos atlyginimo, kurį teismas tenkino ir šią sumą priteisė solidariai sumokėti visiems nuteistiesiems.

Valstybinė mokesčių inspekcija valstybės biudžetui padarytą beveik 67 tūkst. eurų turtinę žalą iš įmonės išieškos Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymo nustatyta tvarka.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės