Kvietime buvo numatyta skirti iki beveik 3 mln. Eur Norvegijos finansinio mechanizmo investicijų, rašoma Inovacijų agentūros pranešime žiniasklaidsai.

„Smulkiam ir vidutiniam verslui gali būti sudėtinga žengti koją kojon su sparčiai tobulėjančiomis technologijomis, todėl kvietimas „Verslo plėtra, inovacijos ir MVĮ“ tapo puikia galimybe didinti verslo konkurencingumą rinkoje, investuojant į informacinių ir ryšių technologijų sritį. Sulaukėme didelio MVĮ aktyvumo – jos pateikė 26 paraiškas ir projektams įgyvendinti prašė daugiau nei 10 mln. Eur, nors kvietime buvo numatyta skirti tik beveik iki 3 mln. eurų“, – sako Gintarė Kuncaitytė, Inovacijų agentūros Investicijų valdymo departamento investicijų vertinimo vadovė.

Didžiausia galima prašoma suma buvo iki 600 tūkst. Eur, mažiausia – iki 200 tūkst. eurų.
Finansavimas bus suteiktas šešių bendrovių pirmiesiems projektams surinkusiems didžiausius naudos ir kokybės balus, jiems įgyvendinti bus skirta iki 2,6 mln. eurų, pažymima pranešime.

Inovacijų agentūra nurodo, kad kvietime tinkamos finansuoti išlaidos buvo ilgalaikio turto, kaip įranga ar įrenginiai įsigijimas, darbo užmokestis bei prekių ar paslaugų įsigijimas. Projektuose numatytas veiklas atrinkti pareiškėjai turės įgyvendinti iki 2024 m. balandžio 30 d., o taip pat jie įsipareigoję siekti nusimatyto metinio apyvartos augimo, metinio pelno augimo bei projekto įgyvendinimo metu turės pasiekti nusimatytą naujų įmonei informacinių ir ryšių technologijų produktų skaičių.

Paraiškų naudą bei kokybę vertino dešimt nepriklausomų išorės ekspertų, o Inovacijų agentūros Investicijų valdymo departamento projektų vadovai vertino paraiškų administracinę atitiktį bei tinkamumą finansuoti. Taip pat buvo atrinkti dar šeši projektai, kuriuose prašoma finansavimo suma sudaro kiek daugiau nei 2 mln. Eur – jie įtraukti į rezervinį projektų sąrašą ir jiems yra ieškoma papildomo finansavimo. 

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės