„Lietuva kartu su Lenkija yra didžiausios Ukrainos energetikos sektoriaus rėmėjos. Lietuva yra viena iš nedaugelio šalių, kurioje vis dar galima rasti Ukrainos energetikos sektoriuje naudojamos sovietinio tipo įrangos, tad džiaugiamės galėję padėti Ukrainai nusiuntę tokio galingumo transformatorių. Paramą energetikos sektoriui aktyviai teikia ne tik valstybė, bet ir verslas, nevyriausybinės organizacijos, eiliniai piliečiai. Susitelkime – mūsų stiprybė“, – sakė energetikos ministras Dainius Kreivys.

Beveik 200 tonų sveriantis transportavimui paruoštas autotransformatorius yra trijų metrų pločio, penkių metrų aukščio ir dešimties metrų ilgio. Prieš transportuojant buvo nuardytos išorinės jo dalys, išleista maždaug 95 tonos jame buvusios izoliacinės alyvos, kuri buvo supilta į transportavimui tinkamas talpas.

„Litgrid“ Ukrainai siunčia autotransformatorių

Autotransformatoriai yra pagrindiniai ir brangiausi perdavimo tinklo transformatorių pastočių įrenginiai. 1980-aisiais pagamintas autotransformatorius keičia elektros įtampą iš perdavimo tinkle naudojamos 330 kV įtampos į 110 kV ar skirstymo tinkle naudojamą 10 kV įtampą, o žemesnės įtampos elektros energija toliau perduodama vartotojams. Tokio tipo transformatoriaus rinkos vertė siekia daugiau kaip 2 mln. Eur.

Papildomai „Litgrid“ į Ukrainą siunčia dar vieną pagalbos paketą, padėsiantį atstatyti nuo karo nukentėjusios šalies energetikos infrastruktūrą. Pagalbos paketo siuntą sudaro 330 ir 110 kV įtampos perdavimo tinklo įrenginiai – skyrikliai, jungtuvai, viršįtampių ribotuvai, srovės ir įtampos transformatoriai, izoliatoriai ir izoliacinė alyva.

Autotransformatorių kartu su kita elektros ir dujų perdavimo tinklų atstatymui skirta įranga praėjusiais metais kaip paramą Ukrainai skyrė „EPSO-G“ grupės bendrovės „Litgrid“ ir „Amber Grid“.

Parama Ukrainos energetikos infrastruktūros įmonėms surinkta ir vežama padedant Lietuvos Respublikos ambasadai Ukrainoje, Energetikos ir Susisiekimo ministerijoms. Pagalba Ukrainai perduodama per nevyriausybinę organizaciją „Blue / Yellow“.

Autotransformatoriaus kartu su kita elektros ir dujų perdavimo tinklų atstatymui skirta įranga gabenimo į Ukrainą paslaugas finansuoja Europos Sąjungos Reagavimo į nelaimes koordinavimo centras (angl. Emergency Responce Coordination Centre).

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės