Bendrovei „Oda LT“ 163 020 Eur dydžio bauda buvo skirta už Konkurencijos įstatymo pažeidimą, kai su šešiomis odos priežiūros priemones platinančiomis įmonėmis susitarė vartotojams nepardavinėti „Odos LT“ produkcijos mažesnėmis nei gamintojos nurodytomis kainomis.

„Oda LT“ šį nutarimą apskundė Vilniaus apygardos administraciniam teismui, kurio taip pat prašė sustabdyti baudos mokėjimą iki bylos išnagrinėjimo. Tokį prašymą pirmosios instancijos teismas atmetė, tačiau ginčas dėl baudos mokėjimo nagrinėjamas Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme.

Bendrovė į valstybės biudžetą yra sumokėjusi tik 13 020 Eur baudos dalį, o likusios 150 tūkst. Eur dalies mokėjimą paprašė Konkurencijos tarybos išdėstyti per vienerius metus, nes visos baudos mokėjimas neigiamai paveiktų įmonės finansinę padėtį.

Konkurencijos taryba konstatavo, kad neturi teisės baudos mokėjimą išdėstyti, kaip prašo „Oda LT“, nes pagal Konkurencijos įstatymą nutarimo apskundimo atveju nesikreipti į antstolį dėl priverstinio baudos išieškojimo institucija gali tik gavusi finansų įstaigos suteiktą garantiją ar laidavimo draudimą, kurie padengtų finansinės sankcijos sumą, arba teismui pritaikius reikalavimo užtikrinimo priemones.

Kol kas institucija nėra gavusi finansų įstaigos „Odai LT“ suteiktos garantijos ar laidavimo draudimo, užtikrinančio 150 tūkst. Eur baudos, kurios mokėjimo terminas pasibaigė šių metų spalio 27 d., dalies sumokėjimą.

Kitos penkios odos priežiūros priemones platinančios įmonės skirtas baudas sumokėjo, viena bendrovė nuo finansinės sankcijos buvo atleista, nes pirmoji pranešė Konkurencijos tarybai apie susitarimą.

Konkurencijos tarybos nutarimas gali būti skundžiamas teismui per vieną mėnesį nuo jo įteikimo arba paskelbimo institucijos interneto svetainėje dienos.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją