„Infliacija yra ženkliai sumažėjusi, tačiau vidaus kainų spaudimas išlieka stiprus“, – pirmadienį dalyvaudamas Frankfurte vykstančioje konferencijoje „Euro Finance Week“ pareiškė L. de Guindosas.

„Tad mes užtikrinsime, kad mūsų pagrindinės palūkanų normos būtų nustatytos pakankamai ribojančiame lygyje tiek, kiek reikės“, – pridūrė ECB vicepirmininkas.

Siekdamas pažaboti aukštą infliaciją, ECB nuo 2022 metų liepos padidino palūkanų normas 10 kartų. Prieš šią kampaniją palūkanos kurį laiką buvo arba nulinės, arba neigiamos.

Pastarajame ECB susitikime buvo nuspręsta nekelti normų dar kartą.
ECB siekia, kad vidutinės trukmės laikotarpiu infliacija euro zonoje sudarytų 2 proc. Remiantis Europos Komisijos (EK) statistikų skaičiavimais, spalį infliacija siekė 2,9 proc.

„Ateinančiais mėnesiais tikimės laikino infliacijos padidėjimo, kadangi į metinius skaičiavimus nebepateks 2022 metų rudenį užfiksuoto smarkaus energijos ir maisto kainų šuolio bazės efektas“, – pažymėjo L. de Guindosas. Tačiau ECB mano, kad vidutinės trukmės laikotarpiu tęsis mažėjimo tendencija.

Nepaisant to, energijos kainos „tebėra didelis neapibrėžtumo šaltinis, atsižvelgiant į didėjančią geopolitinę įtampą ir fiskalinių priemonių poveikį“, įspėjo ECB vicepirmininkas.

„Tas pat pasakytina ir apie maisto kainas, kurios taip pat gali patirti spaudimą dėl nepalankių oro sąlygų ir didėjančios klimato krizės“, – nurodė jis.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją