„Pernai metų grupės finansinius rezultatus lėmė tai, kad buvome vieni pirmųjų rinkoje priėmę sprendimą aktyviai plėsti keleivinių orlaivių parką ir matome, kad ši strategija pasiteisino bei leido įtvirtinti lyderio pozicijas rinkoje. Per metus grupės orlaivių parką papildėme 78 lėktuvais“, – teigia „Avia Solutions Group“ generalinis direktorius Jonas Janukėnas.

2022 metų pabaigoje grupės orlaivių parke buvo 173 lėktuvai, iš jų – 136 keleiviniai bei 37 krovininiai orlaiviai.

Pasak J. Janukėno, pagrindinė įmonės verslo kryptis išlieka ACMI (orlaivių nuoma su įgula, technine priežiūra ir draudimu) paslaugos, kurios grupei atneša daugiausia pajamų.

Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, 2022 m. 96 proc. „Avia Solutions Group“ grupės pajamų generavo veikla Vakarų Europoje (81 proc.), Azijos regione (10 proc.) bei Šiaurės Amerikoje (5 proc.). Anot J. Janukėno, JAV – ypač svarbus regionas, kuriame įmonė yra atidariusi 4 biurus, o pajamos čia pernai viršijo 60 mln. Eur. Taip pat didelį veiklos potencialą bendrovė mato Šiaurės ir Pietų Amerikoje – tai leidžia įmonei valdyti žiemą Europoje dėl sezoniškumo sumažėjusią paklausą perkeliant lėktuvus į šiuos regionus.

Kaip teigia, svarbus sprendimas, turėjęs įtakos 2022 m. grupės finansiniams rezultatams, buvo antrą karo Ukrainoje dieną priimtas sprendimas trauktis iš Rusijos rinkos.

„Pasitraukimas iš Rusijos rinkos mums kainavo 14 mln. Eur tiesioginių nuostolių, dar 55 mln. Eur nuostolių susidarė nusprendus pilnai trauktis iš Kinijos. Nors šie sprendimai kainavo labai brangiai finansiškai, tai buvo ir yra mūsų įmonės stipri moralinė pozicija“, – teigia J. Janukėnas. Po šių vienkartinių atidėjimų 2022 metų grupės pelnas sudarė 12 mln. Eur.

„Dar iki karo pradžios tiek Rusijos, tiek Kinijos rinkos veiklos prasme nebuvo reikšmingos: pajamos Rusijoje sudarė iki 3 proc., Kinijoje – 0,5 proc., todėl neturėjome jokių planų dėl tolimesnės veiklos. Mūsų fokusas jau keletą metų išlieka Vakarų Europos, JAV bei Šiaurės ir Pietų Amerikos rinkos, kur matome didžiausią perspektyvą grupės plėtrai“, – teigia J. Janukėnas.

Grupės planuose – ir toliau plėsti orlaivių parką stiprinant savo pozicijas rinkoje visame pasaulyje. Šių metų kovo mėn. „Avia Solutions Group“ savo būstinę perkėlė į Airiją, Dubliną ir tapo Airijoje registruota bendrove. Grupėje dirba daugiau kaip 11 tūkst. aviacijos specialistų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės