aA
Trečiadienio rytą su portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija susisiekė Kęstučio gatvėje stūksančio daugiabučio gyventojai. Pasak jų, name jau nuo vakar be išankstinio įspėjimo buvo užsuktas centrinis šildymas. O susisiekus telefonu kauniečiams dėl šio atvejo esą nesuteikti jokie paaiškinimai, kada situacija pasikeis ir vėl bus įjungtas šildymas.
Kaunas
© Shutterstock

„Vakar, maždaug 21-22 val. vakaro, pastebėjome, kad mūsų namo, Kęstučio gatvėje 55, butuose nešildo radiatoriai. Pradėjome domėtis, kas vyksta, – skambinome „Kauno energijos“ bei daugiabutį administruojantiems „Kauno centro būsto“ atstovams, ir po daugiau nei valandos paaiškėjo, kad name viduryje žiemos užsuktas centrinis šildymas. O pranešti, jog iš anksto pasirūpintumėme elektriniais šildytuvais ar kitais šilumą skleidžiančiais prietaisais, niekas nesiteikė“, – skundžiasi minėto namo Kauno centre gyventojai.

Pasak kauniečių, pasiteiravus, dėl kokios priežasties priimtas būtent toks sprendimas – užsukti šildymą, paaiškinimo sulaukta nebuvo.

„Kitame laido gale išgirdus atsakymą: „mes nieko nežinome“, teko pakelti balso toną, tuomet išsiaiškinome, kad „Kauno energijos“ atstovai atsiuntė namo administratoriui – „Kauno centro būstui“ raštą, kuriame parašyta, jog name susidurta su vandens nutekėjimo problemomis, kurias rengiamasi šalinti. Todėl „Kauno energijos“ atstovų buvo nuspręsta užsukti šildymą. Šiandien taip pat susisiekėme su atsakingu vadybininku ir paklausėme, ar trečiadienį bus įjungtas šildymas, tačiau buvo atsakyta, kad šis nežino“, – pasakoja gyventojai.

Kai kurios name gyvenančios moterys laukiasi kūdikių, kitos šeimos taip pat turi mažamečių vaikų – situacija kraupi, juk šiandien prognozuoja 15 laipsnių šaltį, pridūrė jie.

Žiemos viduryje Kauno centro gyventojams užsuktas šildymas
© Shutterstock

Portalo „Kas vyksta Kaune“ žurnalistams susisiekus su bendrovės „Kauno centro būstas“ vadove Jurgita Jurevičiūte-Balčiūnaitiene, paaiškėjo, kad nuo trečiadienio ryto remontininkų brigada dirba daugiabutyje, Kęstučio gatvėje 55, – ieškomas įtrūkis, nes nepavyksta nustatyti, kurioje tiksliai vietoje bėga vanduo.

„Pastebėjome, kad, atsižvelgiant į apskaitos prietaisą, nubėga didelis kiekis vandens. Aiškinamasi, iš kurios vietos tiksliai, kad būtų galima likviduoti avariją bei išvengti didesnių nuostolių. Todėl buvo priimtas sprendimas nutraukti namui šildymą, kol bus rasta tiksli protekio vieta. Problemos židinio ieškoma ir butuose, ir bendro naudojimo patalpose. Pogrindinio kanalo šiame name nėra, todėl tikėtina, kad avarija yra įvykusi gyvenamosiose patalpose“, – komentavo pašnekovė.

Paklausta, kodėl gyventojai iš anksto nebuvo informuoti apie veiksmus, J. Jurevičiūtė-Balčiūnaitienė sakė, jog tokiais atvejais, kai daugiabutyje įvyksta minėto pobūdžio avarija, sprendimas priimamas nedelsiant siekiant išvengti didesnės žalos.

„Jei yra įtrūkimas, tikėtina, kad liejamos gyvenamosios patalpos ir patiriami nuostoliai. Informaciją apie pastarąjį sprendimą iš techninio prižiūrėtojo taip pat gavome tik šiandien ryte. Dabar rūpinamės šildymo prietaisais, kuriuos „Kauno centro būsto“ atstovai nuveš gyventojams kaip alternatyvą, kol bus surasta įtrūkio vieta name. Tik tuomet, kai žinosime numatomų atlikti darbų apimtis, bus galima pasakyti, kada šildymas vėl bus įjungtas. Apie tai informuosime ir gyventojus“, – žadėjo „Kauno centro būsto“ vadovė.

Papildyta 13:14 val.

Kaip pasklidus žiniai, „Kas vyksta Kaune“ sakė bendrovės „Kauno energija“ atstovas ryšiams su visuomene Ūdrys Staselka, šilumos tiekimą į pastatą nusprendė sustabdyti pastato šilumos punkto įrenginius prižiūrinčios bendrovės darbuotojai, o ne „Kauno energija“.

„Beje, patį nesandarumą pastato šildymo sistemoje taip pat pastebėjo bendrovės „Kauno energija“ darbuotojai ir jie nedelsiant informavo apie tai pastato šilumos punkto prižiūrėtoją – įmonę „Pastatų priežiūros tarnyba“. Šios bendrovės buvo paprašyta skubiai pašalinti šildymo sistemos nesandarumą. Taip pat apie esamą situaciją nustatyta tvarka buvo informuota Valstybinė energetikos inspekcija“, – teigė jis.

Anot Ū. Staselkos, „Kauno energijos“ turimomis žiniomis, pastatą administruojančios ir šilumos punkto įrenginius prižiūrinčios bendrovių darbuotojams ne iškart pavyko nustatyti nesandarumo vietą, todėl jų sprendimu šilumos tiekimas buvo sustabdytas.

„Kaip informavo pastatą administruojančios įmonės atstovai, nesandarumo vieta surasta ir ji bus sutvarkyta per keletą valandų. Šilumos tiekimas turėtų būti atnaujintas iškart sutvarkius nesandarumą ir informavus apie tai šilumos tiekėją“, – komentavo pašnekovas.

Papildyta

Ū. Staselka informavo, kad 16 17 val. šilumą tiekiančios bendrovės „Kauno energija“ dispečeriui buvo pranešta, jog nesandarumas likviduotas ir pastato šildymo sistema pradėta pildyti šilumnešiu.

Daugiau naujienų iš Kauno ČIA.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

„Džokerį“ pažiūrėjęs Majauskas siūlo pensijas didinti 30 eurų (89)

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys Mykolas Majauskas teigia neabejojantis, kad automobilių...

Izgorodinas: pinganti Švedijos krona nenaudinga Lietuvos eksportuotojams (1)

Pinganti Švedijos krona, kurios kursas praėjusią savaitę krito iki žemiausio lygio nuo 2009 metų...

Iš aikštelės su BMW iškritusios merginos advokatas: taip nutikti neturėjo (208)

Prieš kurį laiką iš „Europos“ daugiaaukštės stovėjimo aikštelės drauge su automobiliu...

Kaubrė kol kas nepaskirtas VMU vadovu, laukiama STT pažymos

Valstybinių miškų urėdijos (VMU) vadovo konkursą laimėjęs laikinasis jos vadova, buvęs...

VŠT Finansų departamentui vadovaus Rasa Gudė (1)

Vilniaus savivaldybės valdomos didžiausios šalyje šilumos tiekimo įmonės Vilniaus šilumos...

Top naujienos

Valinskas: Pranckiečio atstatydinimas gali būti tik žingsnis tam, kad Karbauskis iš frakcijos lyderio staiga taptų niekuo (53)

„Ir socialdarbiečiai, ir konservatoriai, ir visi kiti – jei tik matys progą, kad gali Karbauskį...

Ekspertas: toks Trumpo požiūris turėtų kelti nerimą ir Lietuvai (153)

„Visa tai kelia labai daug rimtų klausimų dėl NATO kaip Aljanso darnos ir dėl to, kiek dar...

„Džokerį“ pažiūrėjęs Majauskas siūlo pensijas didinti 30 eurų (89)

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys Mykolas Majauskas teigia neabejojantis, kad automobilių...

Nužudytas 22-omis bausmėmis iki gyvos galvos nuteistas pedofilas: tvirkino 200 vaikų, vaizdus platino internete (112)

2016 m. Richardui Huckle‘ui buvo skirta 22 laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės už 200...

Po garsiausias Balkanų šalies vietas keliavę lietuviai patarė, kur nevykti silpnesnių nervų žmonėms (6)

Prieš kelionę į Bosniją kažkur skaičiau, kad nepaisant šalies gamtos grožio, įdomiausias jos...

Ši liga žmogų naikina tyliai: iš pažiūros nekaltas rankų drebėjimas – rimtos bėdos ženklas (4)

Parkinsono liga – tai neurologinė liga, kurios metu nyksta tam tikros galvos smegenų srities,...

Žinomas verslininkas Liudvikas Andriulis prabilo apie vaikystėje patirtus sunkumus (35)

Verslininkas Liudvikas Andriulis prieš keletą metų tapo itin žinomas dėl savo aštrių...

„Partizan“ strategas piktai reagavo į klausimą apie Landale'ą: nematau prasmės apie jį kalbėti

Belgrado „Partizan“ į Vilnių atvyko su buvusiu vietos publikos numylėtiniu Artiomu...

Naktiniame bare apsvaiginta mergina kreipėsi į kaunietes: būkite atsargios

Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakciją pasiekė istorija apie neseniai viename Kauno naktiniame...

Žiniasklaida: Sirijos kariuomenė įžengė į vieną svarbiausių miestų kurdams (1)

Sirijos kariuomenė pirmadienį įžengė į Alepo provincijos šiaurėje esantį Manbidžo...