aA
Praeitą savaitę žinomas Kauno verslininkas, UAB „Baltic shopping centers“ valdybos pirmininkas Augustinas Rakauskas pristatė savo planus statyti universalią areną Kauno pakraštyje, prie „Megos“ prekybos ir laisvalaikio centro. Kai kurie Kauno politikai palankiai sutiko šį pasiūlymą, tuo tarpu Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubui jis nėra priimtinas.
Kauno sporto rūmų vizualizacija
© DELFI
Prancūzai sutinka kainą sumažinti 10 proc.

Verslininkas savivaldybei siūlo atsisakyti planų statyti areną Nemuno saloje ir kviečia prisidėti prie jo siūlomo projekto, kuris, preliminariais skaičiavimais, siektų apie 200 milijonų litų, t.y. 100 milijonų mažiau nei Prancūzijos bendrovės „Bouygues Batiment International“ (BBI) siūloma kaina už areną Nemuno saloje. Anksčiau paskelbtą arenos kainą – 98 mln. eurų (340 mln. litų) – Prancūzijos bendrovė sutinka sumažinti bent 10 procentų. Tai buvo pranešta susitikimuose su Kauno miesto savivaldybės tarybos frakcijomis.

Pagal UAB „Baltic shopping centers“ pasiūlymą, 110 mln. litų arenos statybai skirtų privatūs investuotojai, 40 mln. – ketinama gauti iš struktūrinių fondų, o dar 50 mln. infrastruktūrai turėtų skirti Kauno miesto savivaldybė.

Oficialiame projekto pristatyme arena pateikiama kaip trečias UAB „Baltic shopping senters“ priklausančios teritorijos, esančios prie Vilniaus – Klaipėdos automagistralės, plėtros etapas.

Pirmojo etapo metu buvo pastatytas prekybos ir laisvalaikio centras „Mega“, antrasis etapas turėtų būti Verslo, Konferencijų centrų statyba, o trečiasis – 12,5 tūkstančio žiūrovų talpinančios „Mega“ arenos ir sporto, sveikatingumo centro bei prekybos parko statyba. Žadama, kad universalioje arenoje bus galima rengti ne tik koncertus ar sporto varžybas, bet ir konferencijas.

Projekto dar nėra

Tačiau kitaip nei Nemuno salos arena, „Mega“ arena dar neturi detalaus projekto. Skelbta tik tiek, kad kalbėta su architektu Eugenijumi Miliūnu apie galimybę pasinaudoti jo projektu ir ketinama kviestis neįvardintus konsultantus iš užsienio. Nepaisant to, arenos statybos darbus ketinama užbaigti 2009 metais. Neatsižvelgiant į tai, kad E. Miliūno projekto adaptacija, pritaikant ją statyti prie „Megos“, užtruktų mažiausiai metus.

Kai kurie Kauno savivaldybės tarybos nariai šį A.Rakausko pasiūlymą įvertino palankiai ir teigė, kad dabar miestas turi iš ko rinktis. Kauno meras savo pozicijos šiuo klausimu neišreiškė, nes yra įtrauktas į naująją derybų su BBI bendrove grupę ir mano, kad būtų neetiška svarstyti iš karto du pasiūlymus.

Savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Keserauskas žiniasklaidai teigė, kad Nemuno salos arenos projekto likimas priklausys nuo to, ar BBI sutiks sumažinti jos kainą.

A.Rakausko pasiūlyme – tik pažadai

Tuo tarpu kito Nemuno salos arenos koncesijos dalyviui Kauno „Žalgiriui“ šis A.Rakausko pasiūlymas yra nepriimtinas.

„Derybos su prancūzų bendrove jau beveik baigtos, projektas ir verslo planai parengti, beliktų tik pasirašyti sutartį, per pusę metų paruošti techninį projektą ir pradėti statybos darbus. Tuo tarpu A.Rakausko siūlomas variantas yra „popierinis“. Čia tiesiog surašyti pažadai padaryti areną, kurioje tilptų 12,5 tūkstančių žmonių, tik pigiau, – „Verslo savaitei“ sakė „Žalgirio“ komunikacijos direktorius Paulius Motiejūnas. – Pavyzdžiui, ten, kaip ir Nemuno salos arenoje, žadama surengti apie 100 renginių per metus. Įdomu, kaip tai ketinama padaryti, nes Nemuno salos arenoje vien „Žalgiris“ garantuoja apie 40 renginių per metus, o A.Rakauskas su „Žalgirio“ atstovais net nėra kalbėjęs ir teigia, kad yra kitų komandų, kurios sutiktų žaisti jo arenoje“.

A.Rakauskas yra pareiškęs, kad arena keletą metų gali būti nuostolinga, tačiau pažadėjo, kad tai bus jo rūpestis ir rizika.

Tačiau „Žalgirio“ atstovas P.Motiejūnas įsitikinęs, kad vėliau arenos operatorius prašytų iš savivaldybės pinigų arenos nuostoliams padengti, kaip tai daroma Vilniuje „Siemens“ arenoje arba naujoje Šiaulių arenoje. Be to, Kauno miesto savivaldybė turėtų sutvarkyti ir viešojo transporto maršrutus bei juos finansuoti. O tai jai kainuotų nuo 10 iki 14 milijonų litų į metus.

Siūlo nesiblaškyti

„Ši arena būtų privati nuosavybė, tuo tarpu Nemuno salos arena po 25 metų nuo pastatymo pereitų į visišką savivaldybės kontrolę. Iki tol renginiais arenoje rūpintųsi „Žalgirio“ ir BBI konsorciumas, kuris tam reikalui samdytų patyrusį operatorių. Greičiausiai tai būtų amerikiečių firma SMG“, - sakė „Žalgirio“ komunikacijos direktorius.

Pasak jo, dabar, kai jau nuveiktas toks milžiniškas darbas, tiesiog nelogiška būtų nutraukti ryšius prancūzais ir mestis prie kito varianto. Jei taip atsitiktų, savivaldybė vėl turėtų skelbti tarptautinį konkursą, o tai užtruktų mažiausiai pusantrų metų. Be to, už sutarties nutraukimą su BBI savivaldybei grėstų sankcijos.

„Gal po poros metų atsirastų dar vienas asmuo, kuris pasiūlytų areną statyti dar pigiau . Nejaugi vėl viską mestume ir pultume prie naujo pasiūlymo? Tai galėtų tęstis be galo, - svarstė P.Motiejūnas. – Jeigu ponas Rakauskas nori statyti areną, jis galėjo dalyvauti konkurse kartu su Prancūzijos firma. Beje, niekas jam negali uždrausti tos arenos statyti ir dabar, už savo pinigus. Tiesiog kyla klausimas, kodėl į tai norima įtraukti savivaldybę?“

Pritrauktų investicijas į miesto centrą

Areną perkėlus į miesto pakraštį, sunku būtų tikėtis tolesnių investicijų į centrą.

„Arena Nemuno saloje būtų pritaikyta įvairiausiems renginiams – specialios širmos reikalui esant sumažintų jos erdvę iki reikiamo dydžio. Čia galėtų vykti ir kameriniai koncertai, spektakliai, konferencijos, būtų įrengta speciali lauko scena. Vietoj to, kad statytume daug siauros paskirties pastatų, turėsime vieną universalų. Tai nėra prabangus „Rolls Royce“ paauksuota apdaila, kaip bando įteigti A.Rakauskas. Tai – greičiau patogus ir universalus namukas ant ratų, - teigė P. Motiejūnas.

Kadangi arenoje nuolat vyktų renginiai, pagyvėtų miesto centras, čia lankytųsi daugiau žmonių, natūralu, kad šioje miesto dalyje padaugėtų investicijų.

Kaip „Verslo savaitė“ jau rašė, planuojama sutvarkyti ir Nemuno salos parką bei krantines ir sujungti ją su Aleksotu.

www.verslosavaite.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Kad įgyvendintų svajonę, teko padirbėti ir užsienyje: siekiantiems iš to praturtėti, tokios veiklos nesiūlo (6)

Meilė žirgams prasidėjo nuo tada dar būsimo vyro padovanoto žirgo, o šiandien šeima Biržų...

Šiaulių centrinio parko estrados renovaciją ketinama baigti iki rugsėjo

Šiaulių centrinio parko estrados renovacijos darbus ketinama baigti iki rugsėjo, BNS informavo...

Medienos kainų šuolis vos neuždarė 30 metų veikusios įmonės: šie metai mums smogė į paširdžius (144)

UAB „Tyla“ , taip vadinasi Biržų rajone įsikūrusi medienos gamybos įmonė. Jos direktorius...

Dėlioja kelis galimus rudens scenarijus: naują karantiną atlaikytų ne visi (179)

Pasigirstant perspėjimų apie ketvirtą koronaviruso pandemijos bangą ir galimą naują karantiną,...

Labiausiai imunizuotos įmonės moka didesnius atlyginimus ir turi aukštesnį kredito reitingą (14)

Įmonės, kurios yra pasiekusios didžiausią imunizacijos lygį, vidutiniškai moka 1622 Eur darbo...

Top naujienos

Dailius Dargis | D+

Žlugęs milijonierius pateikė sensacingų faktų: kas sieja milijonieriaus Raimondo Karpavičiaus našlę ir Arūną Pukelį?

Dar visai neseniai klestėjęs, prie vieno stalo su Lietuvos elitu ne kartą sėdėjęs, tačiau...

Migrantų krizės įaudrintai Lietuvai – dar vienas išbandymas: Rusija jau pradeda telkti pajėgas (801)

Pirmieji ešelonai jau atvyko, o dar daugiau – pakeliui. Rusijos ir Baltarusijos karinės pratybos...

Išskirtinis turgelis Lietuvoje – pardavėjos ir pirkėjos čia visiškai nuogos (123)

10 valanda ryto. Paplūdimyje plėvesuoja raudona vėliava – maudytis draudžiama. Tą primena ne...

Lietuvių pamoką po pralaimėjimo prancūzams atsiminęs Popovičius: nėra kuo stebėtis (30)

Po pralaimėjimo prieš Prancūziją JAV rinktinės vyriausiasis treneris Greggas Popovičius tildė...

Dėmesio, vyrai: kirpėja įvardijo, kokios barzdos ir ūsai artimiausiu metu bus madingiausi (93)

Dažnam vyram iškyla dilema – barzda ir ūsai – madinga ar jau nebe? „Metų kirpėjo...

Naujausias ESPN spėjimas: Jokubaitį antrojo biržos rato viduryje pasirinks Bruklino „Nets“ (7)

Sekmadienio vakarą Lietuvos laiku pateiktoje naujausioje JAV sporto naujienų giganto ESPN sudarytoje...

Širdį draskanti tragedija: Ispanijoje žuvo keturiolikmetis motociklų lenktynių talentas (54)

Kraupi tragedija sukrėtė pasaulio motosporto bendruomenę. Ispanijos Alcanizo mieste vykusių...

Net ir vasarą ne visiems užtenka vitamino D – gydytojas išvardijo, kodėl taip nutinka (14)

Tyrimai rodo, kad beveik visiems Lietuvos gyventojams, nevartojantiems papildų, trūksta vitamino D...

Kad įgyvendintų svajonę, teko padirbėti ir užsienyje: siekiantiems iš to praturtėti, tokios veiklos nesiūlo (6)

Meilė žirgams prasidėjo nuo tada dar būsimo vyro padovanoto žirgo, o šiandien šeima Biržų...