Pasak jo, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtose įstatymų pataisose numatoma, kad nuo 2021 metų birželio 1 dienos statybų sektoriuje dirbantys asmenys privalės turėti statybininko saugos tapatybės identifikavimo kortelę (SID).

Juridiniams asmenims, pažeidusiems tapatybės identifikavimo tvarką, numatoma skirti baudą, siekiančią nuo 800 iki 1,2 tūkst. eurų už kiekvieną darbuotoją. Už pakartotinį pažeidimą grėstų bauda nuo 5 iki 7 tūkst. eurų. Fiziniams asmenims numatomos švelnesnės baudos.

Tokios kortelės ir elektroninės sistemos sukūrimas valstybei kainuotų 1,5 mln. eurų, jos palaikymui kasmet reikėtų skirti papildomai 200 tūkst. eurų iš šalies biudžeto.

BNS primena, kad statybininko kortelės klausimą gegužės pabaigoje svarstė ir Trišalė taryba, tačiau nebuvo sutarta, kas turėtų sistemą įgyvendinti. Vyriausybės atstovai nesutinka, kad sistemą administruotų Lietuvos statybininkų asociacija (LSA).

Savo ruožtu, asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas mano, kad nėra prasmės iš naujo kurti sistemos, nes asociacija ją jau sukūrusi ir pajėgi administruoti. Jo teigimu, neaišku, iš kokių lėšų kortelė būtų kuriama ir administruojama.

D. Gedvilas privalomos statybininko kortelės idėją pristatė Trišalės tarybos posėdyje balandį. Tuomet jis sakė, kad privalomai kortelei pritaria dar septynios asociacijos.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės