„Siekiant atsižvelgti į darbdavių atstovų nuogąstavimus, o ypač į smulkaus verslo atstovų, iki pasirašymo siūloma nutarimo projektą papildyti punktu prašyti Trišalės tarybos pateikti rekomendaciją dėl MMA iki 2020 metų gruodžio 11 dienos, jei Finansų ministerija gruodį paskelbia atnaujintą ekonominės raidos scenarijų, kuriame 2021 metų nedarbo lygis Lietuvoje numatytas didesnis nei 8,5 proc. ir 2021 metų šalies ūkio vidutinio mėnesinio bruto (prieš mokesčius – ELTA) užmokesčio augimas mažesnis nei 2 proc.”, – Vyriausybės posėdyje trečiadienį sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Pasak ministro, taip „šioje neapibrėžtoje situacijoje būtų uždedamas saugiklis.”

Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis siūlė sprendimo priėmimą atidėti iki gruodžio.

„Mūsų siūlymas buvo atidėti šitą sprendimą ir pažiūrėti gruodžio mėnesio rodiklius. Jei situacija bus gera, persvarstyti sprendimą, bet dabar nedaryti tokio drastiško kėlimo, kaip yra siūloma”, – sakė A. Romanovskis.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos vykdomasis direktorius Ričardas Sartatavičius taip pat prašė Vyriausybės sprendimo trečiadienį nepriimti ir atidėti jį iki gruodžio.

Profsąjungos anksčiau teigė, kad MMA turi būti keliama iki 663 eurų, ir ragino sprendimą priimti greičiau.

MMA nuo šių metų šalyje padidėjo iki 607 eurų „popieriuje“, iki 437 eurų „į rankas”.

Trišaliame nacionaliniame susitarime sutarta, kad Lietuvoje MMA negali būti mažesnis kaip 45 proc. vidutinio darbo užmokesčio ir didesnis kaip 50 proc. vidutinio darbo užmokesčio.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės