"Šio teismo nuosprendis yra toks, kad Bernardas Madoffas turi būti nuteistas kalėti 150 metų", - paskelbė teisėjas Denny Chinas, skirdamas griežčiausią įmanomą bausmę teisiamajam, nors šis teismo salėje ir atsiprašė savo aukų.

"Aš palieku savo šeimai gėdos palikimą. Aš esu atsakingas už daugybę kančių ir skausmo. Aš pats gyvenu kankindamasis", - kalbėjo jis teisėjams ir keliems nukentėjusiems, kalbėjusiems svarstant jo bylą.

"Aš gyvensiu su šiuo skausmu visą likusį savo gyvenimą, - tęsė B.Madoffas. - Aš atsiprašau savo aukų, atleiskite".

Finansų aferisto advokatas Ira Sorkinas prašė teisėjo skirti ne daugiau kaip 20 metų kalėjimo, nes tiek "pakaktų", atsižvelgus į B.Madoffo gailėjimąsi dėl savo veiksmų.

Tačiau dauguma jo aukų reikalavo griežčiausios bausmės. Viena moteris verkdama prašė, jog jis būtų laikomas "narve už grotų". Vienas vyriškis, kurį B.Madoffas visiškai sužlugdė, sakė norįs, kad sukčius "žinotų, jog kalėjimo kamera bus ir jo karstas".

Nuosprendis paskelbtas praėjus šešiems mėnesiams nuo buvusio "Nasdaq" akcijų rinkos pirmininko suktybių demaskavimo.

B.Madoffo sukurta apgaulinga schema, kuri tikriausiai yra didžiausia per Volstrito istoriją, pasiglemžė tūkstančių žmonių santaupas visame pasaulyje. Tačiau ne visi nukentėjusieji buvo Palm Bičo milijonieriai.

Pirštus taip pat nudegė daugybė valstybinių mokyklų mokytojų, ūkininkų, mechanikų ir kitų viduriniosios klasės žmonių. Iki B.Madoffo arešto praeitų metų gruodį daugelis jų laimingai gyveno išėję į pensiją, o dabar sunkiai besuduria galą su galu.

Kaltintojai nurodė, kad B.Madoffui investuotojai davė apie 13 mlrd. dolerių. Pats finansininkas kalbėjo praradęs apie 50 mlrd. dolerių. Manoma, jog tokią sumą jis būtų galėjęs išmokėti, jeigu pinigai būtų buvę tinkamai investuoti.

Visai neseniai buvęs rinkų numylėtinis, turėjęs viską auksu verčiančio karaliaus Mido prisilietimo savybę, dabar B.Madoffas kamuojasi mažytėje kalėjimo kameroje, kovo mėnesį prisipažinęs 11 kaltinimų sukčiavimu, melagingu liudijimu ir vogimu.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės