Kriptovaliutos keitimas į eurus truko beveik parą, pranešė inspekcija, pasitelkusi tris bendroves, kurioms už paslaugas sumokėta 12,8 tūkst. eurų.

„Visas procesas mokesčių administratoriui buvo naujas, pradedant nuo konfiskuotų kriptovaliutų perėmimo iki jų realizavimo“, – pranešime sakė VMI Nepriemokų administravimo departamento direktorė Irina Gavrilova.

Pasak jos, ateityje tokį turtą parduoti bus gerokai paprasčiau, nes jau yra patirties ir sukurtas procesas – tam reikėjo sukurti virtualios valiutos piniginę, į ją perkelti iš teisėsaugos gautą kriptovaliutą, parengti pardavimo sąlygas.

Vasarą inspekcija buvo paskelbusi konkursą, kas galėtų į eurus konvertuoti konfiskuotą kriptovaliutą. Tam ketinta išleisti iki 100 tūkst. eurų (su PVM).

Į eurus reikėjo konvertuoti apie 336,85 bitkoino, 360,38 eterio ir 11,993 tūkst. vienetų Monero. Inspekcija antradienį informavo BNS, kad už šias kriptovaliutas gauta atitinkamai apie 5,1 mln., 144 tūkst. ir 1,2 mln. eurų.

Bendrovė „Kaiser Exchange International“ už 6,9 tūkst. eurų eurų realizavo kriptovaliutą, ją į VMI kompiuterį už 2,85 tūkst. eurų perkėlė „Cryptodus“, o pardavimo sąlygas už 3 tūkst. eurų parengė „Adamano Consulting“.

Konfiskuota trijų rūšių kriptovaliuta į VMI apskaitą perimta vasarį.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės