Vilniaus valdžia sako, kad sprogmenų panaudojimas leis stadiono griaučius ardančiai bendrovei „Vilniaus BDT“ darbus paspartinti ir sukels mažiau nepatogumų gyventojams dėl triukšmo.

Pirmasis sprogdinimas prasidėjo 8.30 val., dar trys sprogdinimai vyks kas pusantros valandos, BNS sakė savivaldybės atstovė spaudai Giedrė Birmanienė.

Pasak jos, darbai kol kas vyksta sklandžiai.

„Kol kas jokios informacijos apie kažkokius nepatogumus negavome“, – teigė G. Birmanienė.

Remiantis gautais rezultatais vėliau bus sudarytas tikslus likusių sprogdinimų grafikas.

Preliminariai numatyta, kad sprogdinimo darbai išsidėstys per šešias savaites. Šiems darbams per savaitę bus numatyta viena darbo diena, per ją statybvietėje įvyks penki sprogimai.

Savivaldybės atstovai įspėjo, kad sprogimų garsas ties sklypo riba gali siekti iki 120 decibelų, tačiau jis tetruks apie keturias sekundes. Aplinkinių mikrorajonų gyventojai darbų metu gali girdėti į griaustinį panašų garsą.

Konstrukcijų pamatai bus atkasti, sprogmenys įmontuoti po žeme, tad sprogimai nesukels vibracijų ar skeveldrų. Žadama, kad jokių papildomų nepatogumų gyventojai nepajus.

Dėl sprogdinimo darbų informuotos tarnybos.

Pasak savivaldybės, sprogmenų panaudojimas ardant sunkias konstrukcijas nėra nauja praktika – Vilniaus mieste tokie darbai yra atlikti keletą kartų.

Pagal pernai spalį pasirašytą 160 mln. eurų vertės Nacionalinio stadiono koncesijos sutartį su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Vilniaus savivaldybe komplekso koncesininkė yra investicijų bendrovė „BaltCap“. Savivaldybės įsipareigojimai sutartyje siekia apie 100 mln. eurų, valstybės – 53,4 mln. eurų.

Planuojama, kad komplekso statybos truks dvejus metus – nuo 2022-ųjų pabaigos iki 2024-ųjų pabaigos.

Planuojama, kad bus pastatyti aštuoni statiniai: futbolo stadionas, sporto centras, dvi futbolo treniruočių aikštės, lengvosios atletikos apšilimo zona ir stadionas, kultūros centras bei 300 vietų vaikų darželis.

Pirmą kartą stadionas šalia Vilniaus „Akropolio“ pradėtas statyti 1987 metais, o 1993-iaisiais užkonservuoti jau pastatyti pamatai bei laikančiosios konstrukcijos. 2008 metais į objektą investavus dar 33,6 mln. eurų, statybos darbai tuomet nutrūko dėl finansavimo trūkumo.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją